Dopełnienie wnętrz według najnowszych trendów

Dobrze dopasowane detale są nieodłącznym elementem każdego nowoczesnego wnętrza. Dekoracyjne akcesoria meblowe takie jak uchwyty, gałki i relingi odgrywają coraz ważniejszą rolę, producenci i projektanci doceniają ich funkcjonalność i możliwość podkreślania przestrzeni. W tym artykule podpowiemy, jak dopasować odpowiednie elementy do trendów aranżacyjnych, czyli m.in. stylu skandynawskiego, czy też włoskiego modernizmu.

 

 

– Dzięki raportowi przygotowanemu przez firmę Fashion Snoops z Nowego Jorku poznaliśmy najnowsze trendy wnętrzarskie jesień-zima 2019/20. Bazując na przedstawionych informacjach, postaraliśmy się dopasować oferowane przez GTV uchwyty do najpopularniejszych nurtów. W GTV zdajemy sobie sprawę, jak taki niepozornie mały element może podkreślić styl przestrzeni
podkreśla Bożena Jopek-Brudziana, Product Manager GTV.

Blisko natury, czyli skandynawski minimalizm 

Harmonia z naturą, troska o środowisko połączona z technologią oraz jasna paleta barw to cechy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, który coraz częściej wybierany jest przy aranżacjach wnętrz. Nieodłącznym jego elementem są naturalne, zazwyczaj ciemne dodatki, wykonane z surowców takich jak drewno czy kamień. Północny styl to przede wszystkim prosty i oszczędny design, w którym wszystkie elementy znajdują się w harmonii. Uchwyt Reling RS w kolorze antycznej miedzi, czy też model Tivoli i Bagio w barwie tytanu są idealnym rozwiązaniem dla osób wykańczających wnętrza w stylu nordyckim, w których jednocześnie pragną przełamać jasne kolory detalami w ciemnych, zdecydowanych tonacjach.

Wnętrze po włosku

Coraz większym uznaniem wśród konsumentów będzie cieszył się styl włoskiego modernizmu. Minimalistyczny maksymalizm nawiązujący do mediolańskiego designu z lat 50. XX wieku z pewnością dedykowany jest osobom lubiącym odważne wnętrza, nieoczywiste połączenia i kombinacje oraz niekonwencjonalne zestawienie wzorów. Wśród geometrycznych form, marmuru, kamieni, czy kolorowego szkła należy pamiętać o doborze reszty elementów do tego wyrafinowanego trendu.

– Włoski styl lubi się wyróżniać, dlatego zaprojektowaliśmy uchwyty, które idealnie będą współgrać z tak odważnym wnętrzem. Model Veta czy Ganza w kolorze połyskującego czarnego chromu idealnie dopełnią przestrzenie wzorowane na mediolańskich aranżacjach – dodaje Bożena Jopek-Brudziana, Product Manager GTV.

Vintage zawsze na czasie

Trzecim trendem, który został wskazany przez firmę Fashion Snoops, jest styl industrialnej rustykalności. Surowy, dość mroczny, niekiedy przypominający wnętrza amerykańskiego domu na wsi. Mieszkanie pełne rzemieślniczych dekoracji i mebli  z odzysku, wypełnione postarzanym drewnem w postaci rustykalnych belek stropowych, czy szerokich desek podłogowych. W takich ponadepokowych wnętrzach kolory antycznego srebra będą współgrać z resztą dekoracji i nadadzą niepowtarzalny klimat. Uchwyt Marsala w kolorze antycznego srebra pozwoli wykończyć meble i nadać im charakter vintage. Wśród drewna i dyskretnego oświetlenia na pewno zwrócą na siebie uwagę uchwyty Vasto czy Olbia w kolorze mosiądzu.

– Nieustannie staramy się podążać za trendami i dopasowywać swoją ofertę do zmieniającego się rynku. W GTV zdajemy sobie sprawę, jak elementy, takie jak m.in. uchwyty, mogą wpłynąć na wygląd całej przestrzeni i dlatego projektujemy je tak, aby spełniały oczekiwania naszych klientów – dodaje Jopek-Brudziana.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności