Dorota Goldpoint i „Magia Futra”. Premiera kolekcji jesień-zima 2017/2018 podczas 70. Festiwalu Filmowego w Cannes


Dorota Goldpoint, jako jedyna polska projektantka w tym roku, wzięła udział w pokazie podczas wydarzenia towarzyszącego 70. Festiwalowi Filmowemu w Cannes. To już kolejne po Paryskim Fashion Week 2016 zaproszenie dla utalentowanej Polki od Fashion Glam Couture Magazine, organizatora wydarzenia.

 

O zachodzie słońca na tarasie z widokiem na Cannes, najnowszą kolekcję podziwiali licznie zgromadzeni goście. Wśród nich m.in. blogerka i korespondentka Focus Magazine – Anne De Champigneul; współprowadząca popularny program telewizyjny (TPMP) – Capucine Anav,); aktor, reżyser i producent – Sébastien Cipolla; szefowa PAP Life – Anna Popek, dziennikarki Karolina Szostak i Anna Wendzikowska oraz muza Roberto Cavallego i modelka – Kamila Szczawińska, znana z pokazów u Yves’a Saint Laurenta, Christiana Diora czy Gucciego. Miłą niespodzianką dla projektantki była obecność francuskiej aktorki Myriam Charleins, która w czerwonej sukni zaprojektowanej przez Dorotę Goldpoint. pojawiła się na czerwonym dywanie podczas gali otwarcia Festiwalu w Cannes.

Kolekcja Doroty Goldpoint (2)

Prezentowana w Cannes kolekcja jesień-zima 2017/2018 zatytułowana „Magia Futra” powstała dzięki współpracy z partnerem FURlab Polska. Dorota Goldpoint wśród 36 sylwetek przedstawiła linię wieczorową i futra, uzupełnione o biżuterię i dodatki futrzane najwyższej jakości. W kolekcji dominują klasyczne kolory: czerń i biel oraz militarna zieleń. Pojawiają się koronki, gipiury, cekiny. Zaskakujące jest nieoczywiste łączenie futra z innymi naturalnymi tkaninami, szczególnie z subtelnymi i delikatnymi jedwabiami. Projektantka sięga konsekwentnie po organzę, żorżety czy satyny. Jako podszewki używa lejącą, delikatnie prześwitującą i miękką tkaninę – „acetat”, która dobrze wchłania wilgoć i przepuszcza powietrze.

Kolekcja Doroty Goldpoint (3)

Podczas pokazu nie brakowało zaskakujących propozycji, np. ślubne spodnium z trenem z białej norki. Jednym z charakterystycznych elementów kolekcji jest interesujące połączenie motywu moro z cekinami i elementami koronki. To wyjątkowa i idealna propozycja na klubowe wieczory.

Karolina Szostak

Co jeszcze znajdziemy charakterystycznego w kolekcji? Projektantka postawiła na lekkość, zwiewność i przezroczystość. Innowacyjne połączenie ciężkich i lekkich materiałów, takich jak futro i szyfon, jest przemyślane i daje efekt elegancji i harmonijnego piękna. Zachwyt wszystkich wzbudziła biała wełniana suknia obszyta futrem z norek. Aż trudno uwierzyć, że ten i inne projekty powstały właśnie z futer, gdyż sprawiają wrażenie bardzo lekkich.

Kamila Szczawińska

Najnowsza kolekcja Doroty Goldpoint wzorem światowych projektantów – takich jak Karl Lagerfeld dla Fendi, Jean Paul Gaultier, Valentino – nadaje futrom nowy wymiar. Projektantka przekonuje, że może to być element kreacji dla każdej z pań i na każdą okazję.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności