Drużyna Energii gra o zdrowie najmłodszych

Drużyna Energii od kilku miesięcy zachęca młodych ludzi do aktywności fizycznej. W ostatnim miesiącu biorący w niej udział uczniowie nagrali aż 4375 filmów, w których powtarzali ćwiczenia ambasadorów. Udowadnia to, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i rozwój dzieci.

Mechanizm działania Drużyny Energii jest prosty. Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak co miesiąc proponują uczniom VI i VII klas szkół podstawowych zestaw nowych ćwiczeń. Młodzi z pomocą nauczycieli nagrywają materiały wideo ze swoich treningów i przesyłają je na platformę konkursową. Na koniec miesiąca, do najaktywniejszej szkoły przyjeżdżają ambasadorzy organizując niepowtarzalną rywalizację, w której liczy się precyzja, powtarzalność i technika. Jest o co walczyć! Dla trzech najlepszych szkół w całej edycji nagrodą jest wyposażenie sali gimnastycznej. Organizatorzy przewidzieli też wyróżnienia indywidualne.

– Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Młodzi ludzie nagminnie korzystają ze zwolnień z WF-u, mają złe nawyki żywieniowe i przede wszystkim za dużo czasu spędzają przed komputerem – ciągle słyszymy narzekania na ten temat. Postanowiliśmy nie przyglądać się temu bezczynnie, tylko działać – mówi Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.

Zaproponowana przez organizatorów formuła przypadła do gustu młodzieży i nauczycielom. Do projektu zgłosiło się blisko 600 szkół podstawowych z całej Polski! Na podstawie przygotowanych przez nie krótkich filmów organizatorzy wybrali 100 najlepszych, których uczniowie walczą w kolejnej fazie Drużyny Energii. – Każdy z tych filmów jest inny, tak jak każda szkoła jest inna. Na wideo widać zarówno nowoczesne, pełnowymiarowe hale sportowe, jak i pamiętające kilka pokoleń uczniów ciasne sale gimnastyczne. Tym, co łączy wszystkie te materiały jest pasja i oryginalność – podkreśla Krzysztof Ignaczak.

Co ważne, zaangażowanie szkół w projekt nie było jednorazowym zrywem, a wzrasta z miesiąca na miesiąc. W grudniu za pomocą platformy konkursowej przesłano blisko 3000 filmów z uczniami wykonującymi ćwiczenia ambasadorów. W styczniu filmów było aż 4375, a pierwsze miejsce po zaciętej rywalizacji przypadło Szkole Podstawowej nr 13 im. Polskich Olimpijczyków w Żorach, która minimalnie wyprzedziła szkoły z Kętrzyna oraz Łęgu Probostwa.

– Wizyta ambasadorów Drużyny Energii była dla uczniów wielkim przeżyciem. Dzieciaki włożyły w te ćwiczenia ogromnie dużo zaangażowania. Niektórym oczywiście wychodziły one lepiej, niektórym gorzej, jednak wszyscy robili je z uśmiechem i radością, a przecież o to w sporcie chodzi – komentuje Michał Kot, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszynach, którego uczniowie zwyciężyli w grudniu i jako pierwsi wzięli udział w Turbokozakowej rywalizacji z ambasadorami.

– Wiem, jak trudne jest nie tylko wykonanie triku czy ćwiczenia, ale i nagranie go, więc tym bardziej doceniam precyzję, z jaką podeszła do tego nasza młodzież. Mogę powiedzieć jedno: jestem dumny, że Drużyna Energii jest taka zdolna i czekam na więcej – podsumowuje Krzysztof Golonka.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności