lederboard

Działka w Warszawie, czy poza jej obrębem?

Działki w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem mimo wysokich cen. Wiele osób myśli o zakupie nieruchomości w celach rekreacyjnych lub pod budowę domu. Jednak czy działka w Warszawie to na pewno dobry pomysł? Sprawdzamy.

Działka w Warszawie – co może zachęcać do zakupu?

Wiele osób myśli o zakupie działki w Warszawie, co rodzi za sobą wiele pytań. Chcąc kupić nieruchomość w samej stolicy trzeba być na to przygotowanym nie tylko finansowo, ale i mentalnie. Warszawa to duże miasto i chcąc tu mieszkać trzeba brać to pod uwagę. Żyje się tu szybko, a do tego dochodzą wysokie koszty utrzymania. Co może zachęcać do tego, żeby kupić tu działkę?

Przede wszystkim jest to wiele możliwości. Posiadając działkę w Warszawie w ciągu dnia można się na nią wyrwać i pojechać odpocząć. Nawet jeśli ta będzie zlokalizowana na obrzeżach, dojazd i tak powinien zająć mniej czasu niż poza miasto, co oznacza więcej czasu dla siebie.

Jeśli mowa o działce budowlanej i budowie domu, może być to idealna okazja nie tylko do tego, żeby zyskać odrobinę prywatności, ale także do tego, żeby się rozwijać. To szczególnie istotne dla osób, które póki co nie mieszkają w stolicy, ale planują się tu przeprowadzić. Posiadając działkę i dom w Warszawie, z łatwością można wszędzie dojechać, co pozwala otworzyć się na nowe znajomości, kulturę i wiele wiele innych. To także szansa na rozwój zawodowy.

Działka w Warszawie, ale także w pobliżu również daje wiele możliwości, chociaż też pewne ograniczenia. W tym przypadku dojazd do centrum nie jest już taki łatwy, zwłaszcza komunikacją miejską, co wiąże się koniecznością wygospodarowania dodatkowego czasu przy okazji każdego wyjścia z domu.

W takim razie co może zniechęcać?

Tym, co może zniechęcać do zakupu działki w Warszawie są przede wszystkim wygórowane ceny. Te w większości przypadków są dużo wyższe niż w innych dużych miastach, a z cenami w mniejszych miejscowościach w ogóle nie ma co porównywać. Działka w Warszawie (sprawdź oferty na https://gethome.pl/dzialki/warszawa/) to koszt od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych.

Co ciekawe, wysokie ceny dotyczą nie tylko działek zlokalizowanych w samej Warszawie, ale także w sąsiednich miejscowościach. Od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych trzeba zapłacić za działkę również w Pruszkowie, Piasecznie czy Łomiankach. Nieco dalej ceny zaczynają iść jednak w dół.

Oprócz cen do zakupu działki w Warszawie zniechęcać może miejski zgiełk. Oczywiście są miejsca, gdzie można kupić działkę z dala od ruchliwej ulicy i zabudowy, natomiast w wielu przypadkach oferty dotyczą działek zlokalizowanych w pobliżu osiedli mieszkaniowych i dróg szybkiego ruchu.

Jeśli już działka jest pięknie położona, z reguły znajduje się z dala od centrum, co może zniechęcać do zakupu ze względu na dojazdy. Jeśli ktoś pracuje w Śródmieściu, a na działce chce wybudować dom, warto poszukać działki na którejś z pobliskich dzielnic. To zaoszczędzi w przyszłości nie tylko sporo czasu, ale i nerwów.

Opracowanie GetHome.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności