lederboard

Dziennik celów Kaizen Anety Wątor


Japonia podziwiana jest za doskonale zorganizowane społeczeństwo, które po zakończeniu wojny zmieniło całkowicie swoją filozofię. Produkty japońskiego przemysłu podbiły niemal cały świat. W czym tkwi tajemnica sukcesu?

 

Składowych takiego sukcesu jest wiele: pracowitość, dążenie do doskonałości i umiejętność pracy w zespole. Jest też coś, co stanowi siłę napędu dla tych procesów – to Kaizen, filozofia, której japońscy producenci zawdzięczają swoje zwycięstwo. Stosują ją największe firmy motoryzacyjne z Kraju Kwitnącej Wiśni, takie jak Toyota, Honda czy Mazda, jak również znani producenci elektroniki, np. Sony.

Myślą przewodnią Kaizen jest ciągłe ulepszanie życia we wszelkich aspektach. To przede wszystkim nieustanna poprawa wydajności, maksymalna eliminacja marnotrawstwa oraz skuteczne rozwiązywanie wszelkich problemów. To nie tylko sposób myślenia i zarządzania, ale także odpowiednia metoda komunikowania się.

 

Czym nie jest Kaizen?

Kaizen nie jest metodą innowacyjną, która działa „teraz, już, natychmiast”. Do realizacji celów metodą małych kroków potrzebujesz codziennego działania, osiągania małego postępu każdego dnia, konsekwencji, cierpliwości i wiary w siebie.

 

Jak działać z Kaizen?

Kaizen uczy przede wszystkim tego, abyś każdego dnia poprawiała się chociaż odrobinę. Pomyśl, jaki masz cel i jaki jeden mały krok możesz zrealizować dzisiaj, aby ułatwić sobie realizowanie celów?

 

Dlaczego warto posiadać Dziennik celów?

Dziennik ten to skuteczne narzędzie planowania i realizacji zamierzonych celów metodą małych kroków Kaizen. Dlaczego „małych kroków”?

Mózg zaprojektowany jest tak, by tworzyć opór przed zmianami. Zmiany kojarzą się z czymś nowym, nieznanym, więc wytwarzają lęk a ten bardzo często paraliżuje działanie.

Podejmując małe kroki zmieniamy swój układ nerwowy tak, że:

– usuwa on blokady i włącza twórcze myślenie

-tworzy nowe połączenia między neuronami, dzięki czemu Twój mózg ochoczo włącza się w proces zmiany, co bardzo skutecznie zbliża Cię do wyznaczonego celu.

Pomyśl, jakby to było, gdyby metoda małych kroków pozwoliła zrealizować Twoje cele?

 

pz1_7090

 

Dlaczego warto mieć ten dziennik?

 

• nauczysz się drobnych nawyków sukcesu

• wyeliminujesz dotychczas popełniane błędy

• zaczniesz wyciągać wnioski z każdego dnia

• będziesz skutecznie planować każdy dzień, tydzień i miesiąc w oparciu o małe kroki

• poznasz koło sukcesu Kaizen

• znajdziesz czas na wszystko dzięki kole efektywności „work life balance”

• poznasz 8 umiejętności, które przyczynią się do Twojego osobistego sukcesu

• odkryjesz strategię działania z Kaizen

 

Jak używać Dziennika?

Traktuj go jak kalendarz przez najbliższe 3 miesiące. Zabieraj go wszędzie ze sobą. Rano, wieczorem i w wolnych chwilach zaglądaj tutaj, czytaj swoje cele, zadawaj sobie pytania, czytaj afirmacje. Zastanawiaj się co jeszcze może ułatwić Ci realizację celów? Kto jeszcze może Ci pomóc? Jak będziesz się czuć kiedy cele zostaną

 

Dlaczego warto wesprzeć projekt? Co zyskasz?

Zapraszamy do wsparcia projektu i zakupu Dziennika w przedsprzedaży wspierając akcję: https://wspieram.to/dziennikcelow

Aby otrzymać dziennik celów w wersji drukowanej wystarczy wsparcie 99 zł. Aby otrzymać Dziennik i kurs Kaizen online, należy wesprzeć aukcje kwotą 359 zł.

Dla firm autorka dziennika przygotowała specjalne warunki reklamy poprzez Dziennik. Dla przykładu: Nagroda za 1100 zł lub więcej – Reklama firmy na 1 stronie B5 w Dzienniku Celów (2 000 egzemplarzy).

Nagroda za 2200 zł lub więcej – Reklama firmy na 2 stronach B5 w Dzienniku Celów; Film promujący Ciebie i/lub Twoją firmę jako Partnera opublikowany na portalach social media autorki.

Nagroda za 5000 zł lub więcej – stoisko wystawiennicze Twojej firmy na 3 dowolnie wybranych spotkaniach Kobieta w biznesie http://kobietawbiznesie.pl/; Trening efektywności Kaizen dla Twojego zespołu: trener Aneta Wątor (1 raz w miesiącu przez 4 miesiące).

Korzystaj z tych uczuć, które towarzyszyć Ci będą po realizacji celów możliwie najczęściej, życie to droga, nie cel sam w sobie.

 

pz1_7093

 

Co zyskasz używając Dziennika?
Dowiesz się, jak wytyczać własne cele, sporządzać plany działania i zwiększać efektywność. Poznasz Kaizen i nauczysz się wprowadzać zasady tej filozofii w życie.

 

O Autorce:

Aneta Wątor jest pasjonatką filozofii Dalekiego Wschodu, trenerem rozwoju osobistego i zawodowego. Poprzez szkolenia pomaga realizować cele zarówno zawodowe, jak i osobiste. Szkoli zgodnie z metodą małych kroków Kaizen. W jej warsztatach i kursach uczestniczyło już ponad 1000 osób. Jest autorką projektu „Kobieta w Biznesie”, Dziennika Celów, oraz kursu Kaizen online. Swoim nastawieniem motywuje do zwiększania efektywności, ulepszania swojego życia. Mobilizuje do pracy nad sobą i swoimi celami; www.kobietawbiznesie.pl

Patronat medialny Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności