lederboard

„Dziewczyna w trampkach”: efekt motyla

Pozwól wciągnąć się w porywający świat debiutanckiej powieści Małgorzaty Kapuściak: świat pełen nieoczywistych wyborów i fascynujących przeżyć, który pozwoli ci lepiej zrozumieć własne decyzje!

 

Pasja, rozwój, pokonywanie własnych słabości i przeciwności losu – tak w skrócie można by opisać cele, jakie każdego dnia stawia przed nami życie. W gąszczu wyborów, czasem jednak łatwo stracić azymut, zwłaszcza gdy brakuje nam życiowego doświadczenia, a przy naszym boku nie ma osoby, która mogłaby służyć nam dobrą radą. Co wtedy?  Jedni boją się podejmować trudne decyzje i uciekają przed nimi, inni słuchają własnej intuicji, są wreszcie tacy, którzy szukają wskazówki w dobrej literaturze, ukazującej postacie, które zetknęły się z podobnymi przeżyciami. Znaleźć je można choćby na kartach debiutanckiej powieści Małgorzaty Kapuściak, „Dziewczyna w trampkach”.

To unikatowa pozycja na naszym rynku wydawniczym: choć pierwotnie była adresowana do młodych czytelników, chętnie sięgają po nią osoby niosące duży bagaż doświadczeń, o czym świadczą opinie pierwszych czytelników. Fabuła „Dziewczyny w trampkach” osnuta jest na bazie historii młodej, wywodzącej się z prowincji kobiety, która musi zmierzyć się z życiem w wielkim mieście.

DSC09576-Edit

Formuła utworu znacznie wykracza jednak poza ramy zwykłej powieści, co jest największym atutem książki:

– Nie spotkałam się jeszcze z powieścią, która ma pozostawione wolne miejsce dla czytelnika na jego zapiski i przemyślenia, które mogą narodzić się podczas czytania. Inaczej jest z „Dziewczyną w trampkach”, gdzie każdy rozdział, epizod bohaterki podsumowany jest refleksją zapisaną jako „PS” – bezpośredni zwrot do adresata, który zakończony jest pytaniem typu: „A jak Ty byś się zachował/-a w takiej sytuacji? Jakie są Twoje wrażenia?”. To nakłania czytelnika do przemyśleń na dany temat, do aktywnego czytania z własną interpretacją. Ta książka to zatem połączenie powieści i poradnika rozwoju osobistego w jedną, spójną całość. – mówi Małgorzata Kapuściak.

Innowacyjna forma książki jest rezultatem wyjątkowo bogatego doświadczenia Autorki, która na jej kartach zachwyca dojrzałością spojrzenia i kreatywnością:

– Od kilku lat fascynuję się rozwojem osobistym, czytam książki o tej tematyce i uczęszczam na szkolenia. Moje życie bardzo się zmieniło dzięki takiej aktywności, dlatego pomyślałam, że warto stworzyć coś tak oryginalnego, jak „Dziewczyna w trampkach” i wyjść z tym do młodzieży. Tym bardziej, że taki świat rozwoju jest im całkowicie nieznany. – mówi Małgorzata Kapuściak.

Lekkość narracji, przy pomocy której Autorka ukazuje nam sprawy znacznie cięższej wagi oraz sytuacje, z którymi wiele z nam zmagało się, lub będzie się zmagać, sprawia, że „Dziewczyna w trampkach” to lektura, od jakiej trudno się oderwać. Warto w tym miejscu wspomnieć, że „Dziewczyna w trampkach” to pierwszy tom planowanej serii „Butterfly Evolution”. Na kartach każdej następnej powieści bohaterka będzie musiała zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami, jakie stawia przed nią los. Jak zapewnia sama Autorka, historie pokazane na kartach następnych utworów zaskoczą każdego, gdyż ich bazą było samo życie:

– Kiedy porzuciłam świat handlu, z którym byłam związana przez kilka dobrych lat, poczułam się wolna, pewniejsza siebie i zdecydowana na zmiany. Mimo że kompletnie nie wiedziałam, jakie mają być te zmiany, wierzyłam, że jak coś mnie pochłonie, to już „na amen”. Któregoś pięknego dnia poznałam pewną osobę, która po wysłuchaniu moich ciekawych historii życia stwierdziła: „Ty jesteś, jak motyl. Barwny i pełen życia. Teraz już jesteś na tyle pewna siebie, że możesz w końcu latać wysoko. Masz takie ciekawe przeżycia, że mogłabym cię słuchać godzinami. Spróbuj opisać je w książce”.- zdradza Autorka.

Życiowe motto Małgorzaty Kapuściak to: „Nie musi być łatwo, ważne, żeby było warto”. Debiutancka powieść Autorki jest najlepszym potwierdzeniem tej tezy. Warto się zainspirować!

Joanna Bielas / I.D.MEDIA

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności