lederboard

Egzotyczna sesja projektantki Gosi Strojek w Tunezji

Zanim ubranie będzie można założyć, najpierw trzeba je zaprojektować, uszyć i zaprezentować na sesji fotograficznej. Takie sesje coraz częściej odbywają się już nie tylko w Polsce, ale – szczególnie sesje letnie – realizowane są w egzotycznych krajach, w których zapierające dech w piersiach widoki są dobrym tłem dla ubrań, a o dobre światło słoneczne nie trzeba się martwić.

Polska projektantka – Gosia Strojek – taką sesję zrealizowała właśnie w Tunezji. Powodem, dla którego przeniosła plan zdjęciowy do tak odległego kraju była nie tylko chęć pokazania malowniczych krajobrazów, ale też gwarancja słonecznej pogody na miejscu. Tunezja nazywana jest bowiem „perłą Afryki” i „krainą wiecznego słońca”. Co ważne kwestie bezpieczeństwa turystów są dla tamtejszych władz sprawą najwyższej wagi i o komfort przyjezdnych Tunezyjczycy dbają już od pierwszych minut pojawienia się na lotnisku. Są mili, uczynni, niezwykle pomocni.

Nowa kolekcja na sezon SS 2017 nosi tytuł „The Breath of Tunisia”. Jest inspirowana bajecznymi krajobrazami tego pięknego kraju. Każdy z projektów powstał z myślą o miejscu, w którym był później fotografowany. Zwiewne jedwabie, lekkie bawełny i elastyczne lycry to bazowe materiały kolekcji.

IMG_5723

– Pastelowe kolory, biel, czerń i karmel zagościły na tunezyjskich ulicach. Kolorowe, zwiewne kreacje Strojek idealnie prezentowały się na tle orientalnej biało-niebieskiej architektury, kamienistych plaż czy antycznych budowli z czasów rzymskich – podkreśla Iwona Ryszkowska, stylistka ubioru, która współpracowała z projektantką przy realizacji sesji.

Ubrania do noszenia na co dzień

Strojek to nie tylko projektantka, ale też kierowca motoru crossowego i Mistrzyni Polski w wakesurfie w jednej osobie! Moda to jej pasja, życie i źródło inspiracji. Wszystkie kreacje tworzone przez Gosię są takie jak ona sama: dynamiczne, odważne i bezkompromisowe. Projektantka, w wyjątkowy sposób, łączy ze sobą prostotę i elegancję. Gosia Strojek wie, że kobiety najczęściej potrzebują pomocy w doborze ubrań na co dzień, czyli: do pracy, na spotkania ze znajomymi, czy na uroczystości rodzinne, a nie na czerwony dywan. Dlatego właśnie od początku swojej działalności projektuje modę, której motywem przewodnim jest umiejętne łączenie funkcjonalności z ekstrawagancją. Doskonałemu krawiectwu towarzyszy przy tym dbałość o dobór najlepszej jakości materiałów, a wszystkie kolekcje szyte są w Polsce.

IMG_5715-2Top Model w kampanii

Nowy projekt Gosi Strojek „The Breath of Tunisia” zainteresował dziennikarkę, podróżniczkę i prezenterkę Liza Taste prowadzącą TasteofTravelingbyLizaTaste, która nie tylko została jedną z twarzy kolekcji, ale też podczas sesji realizowała modowo-kulinarne reportaże dla National Geographic Traveler Poland.

Strojek zaprosiła do współpracy również dwie modelki znane z programu Top Model TVN– Aleksandrę Żuraw i Jagodę Judzińską. To one firmują kolekcję jako młode, piękne, ambitne kobiety z charakterem, którym zdobyły serca i uznanie osób na co dzień obserwujące ich działania w internecie.

Ola Żuraw to dziś także ceniona youtuberka, której filmy mają po 1 mln wyświetleń, a jej profile śledzi ponad 100 tys. osób na facebooku, a na instagramie – ponad 160 tys. Tysiącami sympatyków może się również pochwalić Jagoda Judzińska, ceniona w branży modowej za unikalny typ urody.

IMG_5812Sesja „The Breath of Tunisia” została zrealizowana dzięki zaangażowaniu dwóch agencji wspierających działania autorskich marek modowych oraz promujących udział kobiet w biznesie: Manufaktury Kobiecości i Lion’s Head Communications Group odpowiedzialnych za koordynację i organizację projektu, za którymi stoją Aleksandra Paulska i Katarzyna Frączak.

Polskie marki modowe mają się czym pochwalić na świecie, bo doskonale czują trendy, jednak często brakuje im wsparcia fachowych instytucji i zaplecza finansowego, dlatego zdecydowałyśmy się wesprzeć ten projekt swoją wiedzą i doświadczeniem – mówią jednogłośnie Paulska i Frączak.

Współpraca przy projekcie:

Tunezyjski Urząd ds. Turystyki, Carinii i Alikka.

IMG_5675O projektantce: Projekty Gosi Strojek można znaleźć w licznych magazynach modowych w Polsce – od Harper’s Bazaar i Elle przez Hot Moda, Avanti, Claudię po magazyny takie jak CKM. Jej kolekcje gościły w wielu programach m.in.: The Voice of Poland, You Can Dance, Pytaniu na Śniadanie. Ubrania Gosi chętnie wybierają takie gwiazdy i celebrytki, jak: Marika, Anna Wędzikowska, Paulina Sykut-Jerzyna, Patrizia Kazadi, Paulina Krupińska, Ilona Felicjańska, Marcelina Zawadzka, czy blogerka Maffashion. Projektantka jest ceniona w branży również z nowoczesnego podejścia do prowadzenia biznesu. Jako jedna z pierwszych otworzyła w Warszawie pudełkowy-butik pomyślny wyłącznie jako miejsce spotkań, gdyż cała działalność Strojek opiera się nowych technologiach i działaniach w interencie na rynkach: polskim, niemieckim i anglojęzycznym.

1
Sesja: Fotografie: Anna Zyskowska
Modelki: Aleksandra Żuraw, Jagoda Judzińska. Liza Taste
Make-up & Hair: Adriana Tobiasz
Stylizacja: Iwona Ryszkowska/ Strefa Stylu
Produkcja: Lion’s Head Communications Group / Manufaktura Kobiecości
Buty: Alikka, Carinii
Ubrania: Gosia Strojek

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności