Ekologia? Z firmą Higiena Serwis to czysta przyjemność!

Jak połączyć troskę o środowisko z pomysłem na dobry biznes? Jest wiele koncepcji, jedną z nich od lat z powodzeniem realizuje właścicielka firmy Higiena Serwis – Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz!

 

 

Dziś chyba nikt już nie ma złudzeń co do konieczności podejmowania zdecydowanych działań w kwestii ochrony środowiska. Gwałtowne zmiany klimatyczne, zatrute rzeki, ginące zwierzęta, nielegalne wysypiska śmieci… Trudno wyliczyć wszystkie aspekty mające wpływ na pogorszenie stanu środowiska naturalnego. Oczywiście są sytuacje o charakterze globalnym, za które jednostka w osobie „zwykłego zjadacza chleba” nie może brać odpowiedzialności, w obecnej rzeczywistości każdy jednak powinien zacząć szanować Ziemię i chronić jej zasoby. O tym, że nadszedł najwyższy czas, by podjąć konkretne działania w tym zakresie, jest przekonana Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz, właścicielka firmy Higiena Serwis, oferującej ekologiczne i wybitne pod względem jakości produkty do utrzymania czystości:

– Młode pokolenie już samo walczy o ochronę środowiska i widzę w nich nadzieję, że ich działania znacząco się przyczynią do  zmian. My i wcześniejsze pokolenia korzystaliśmy z dobrodziejstw techniki i nadmiernej konsumpcji. Ale te czasy powoli się kończą. Efekty zmian widzimy i odczuwamy już teraz kataklizmy, powodzie, susze, brak tlenu w rzekach, miliony ton śmieci w oceanach,  smog itd. – wylicza Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz, właścicielka firmy Higiena Serwis.

Jednym z wielu sposobów, które sprawiają, że nasi potomni będą dłużej cieszyć się zasobami planety, jest wybór środków czystości i produktów higienicznych, które są nie tylko skuteczne, ale też nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Tę ideę od wielu już lat wciela w życie właścicielka firmy Higiena Serwis, Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz:

– Każdy z nas ma wpływ już teraz na  zmiany. Możemy mniej kupować, kupować świadomie i wybierać produkty, które pochodzą z recyklingu, lub wyprodukowane są zgodnie z równoważnym  rozwojem. Pomogą też proste czynności; wyłączanie światła, oszczędzanie wody, segregowanie śmieci, ograniczenie zakupów.  To wszystko naprawdę ma sens – mówi Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz.

Dzięki wdrażaniu takich rozwiązań, klienci każdego dnia mogą dokonywać świadomych wyborów i kupując środki oraz preparaty służące do utrzymania odpowiedniego poziomu higieny, kierować się też dbałością o środowisko. Wystarczy rzut oka na produkty oferowane przez firmę Higiena Serwis, by przekonać się, jak duży wybór mają klienci kierujący się troską o środowisko. Filozofia firmy Higiena Serwis opiera się na dostarczaniu optymalnych rozwiązań dla klientów reprezentujących różne zasięgi działania: zarówno indywidualnych, jak i tych, którzy działają na większą skalę w różnych branżach, takich jak m.in.: hotele, szpitale, zakłady przemysłowe,  administracja czy szkolnictwo. Dzięki tak rozległym obszarom klienci chcący uczestniczyć w działaniach proekologicznych, mogą wybrać np. produkty papierowe takie jak ręczniki, papiery toaletowe, czyściwa, podkłady medyczne czy serwetki powstałe w oparciu o certyfikowaną, lub pochodzącą z recyklingu celulozę. Godne uwagi są też dostępne w ofercie firmy Higiena Serwis ekologiczne środki do sprzątania. Wśród nich znaleźć można m.in. płyny do mycia kuchni, łazienek, podłóg, szyb, mebli, naczyń i inne. Ich delikatna, ale skuteczna formuła w wielu przypadkach pozbawiona jest barwników czy substancji zapachowych, dlatego chętnie sięgają po nie osoby, które chcą chronić planetę, ale też np. alergicy.

Inny rodzaj produktów ekologicznych dostępnych w ofercie firmy Higiena Serwis stanowią kosmetyki hotelowe, takie jak np. żele, balsamy, szampony i odżywki do włosów, mydła w kostce lub w płynie. Ekologiczne kosmetyki hotelowe nie zawierają sztucznych dodatków, są wytwarzane na bazie naturalnych składników, ich skład został wzbogacony jedynie o naturalne olejki i witaminy. Preparaty mogą być używane przez osoby o wrażliwej skórze. Warto też podkreślić, że opakowania eko-kosmetyków powstały w wyniku recyklingu, a nadruki na nich wykonane zostały przy użyciu przyjaznego dla środowiska tuszu sojowego. Klienci mogą postawić na produkty o małej pojemności lub wybrać wygodny oraz ograniczający ślad węglowy system dozowania – przyjazny dla środowiska i portfela!

Bez względu jednak na decyzję w tym zakresie, każdy klient wybierający markę Higiena Serwis, może dodatkowo przysłużyć się przyrodzie, a to za sprawą projektu realizowanego za pośrednictwem firmy Katarzyny Pietrzyk-Bilewicz, „za każde wydane 1200 zł sadzimy drzewo”!

– To fantastyczna akcja! Jak tylko zobaczyłam, że jest taka firma http://posadzimy.pl, która za nas sadzi drzewa, a do tego posadzonym drzewem możemy obdarować naszego klienta, od razu wiedziałam, że to jest to! Podjęłam decyzję, że wchodzimy w ten projekt natychmiast. Za każde wydane 1200 zł  w naszym e-sklepie każdy klient otrzymuje certyfikat na drzewko posadzone przez http://posadzimy.pl. Do tego  – każdy pracownik został przeze mnie obdarowany drzewem (warto wspomnieć, że certyfikat jest imienny dla danej osoby lub firmy) – mówi Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz.

– Uważam, że to świetny program. My sprzedajemy produkty papierowe, a surowiec pozyskujemy przecież ze ściętych drzew. Chcemy  odwdzięczyć się naturze i zwrócić to, z czego teraz korzystamy.  Drewno to jedyny odnawialny surowiec, więc skoro mamy taką możliwość, to róbmy co możemy, aby nigdy go nie zabrakło. Sadźmy drzew, ile tylko się da. Chrońmy nasze środowisko i zasoby dla przyszłych pokoleń.

Wszystkie te elementy, zsumowane w jedną całość, sprawiają, że firma Higiena Serwis to przedsiębiorstwo wzorowo wcielające w życie pomysły wspierające odnowę zasobów naturalnych Ziemi.

Żyjemy w czasach, kiedy troska o naturalne środowisko jest koniecznością każdego z nas. Codziennie, dokonując świadomych wyborów, możemy sprawić, że szkodliwe zmiany klimatyczne zostaną zniwelowane. Sztuka tkwi w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji. Dzięki marce Higiena Serwis możemy łatwiej wdrożyć w życie proekologiczne rozwiązania!

Joanna Bielas

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności