lederboard

Era świadomego klienta. W mieszkaniu liczą się dodatkowe atuty

Architektura budynków wielorodzinnych musi być odpowiedzią na zmieniające się potrzeby przyszłych nabywców. To dodatkowe atuty sprawiają, że mieszkanie cieszy się dużym zainteresowaniem. Dziś mamy do czynienia z zupełnie innym klientem podkreślają deweloperzy.

 

 

Liczą się dodatkowe atuty

To klient świadomy, który znacznie więcej wie o mieszkaniu i samej inwestycji. Precyzyjniej określa swoje potrzeby, zadaje inne pytania. Kiedyś interesowało go raczej to, w jaki sposób będzie wyglądał budynek, dziś pyta o udogodnienia, okolicę i infrastrukturę. Chce wiedzieć, czy w pobliżu znajdują się sklepy, szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia czy parki – opowiada Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

W dalszej kolejności

To właśnie dodatkowe atuty mogą okazać się czynnikiem przesądzającym o kupnie. Sam proces poszukiwania mieszkania rozpoczyna się zazwyczaj od określenia kryteriów wyboru. Jak wskazują raporty, najczęściej pierwszym filtrem są lokalizacja i cena, dalej metraż i liczba pokoi. Dopiero wówczas, gdy spośród oferty wyłonimy te, na które rzeczywiście możemy zwracać uwagę, nasuwają się na myśl kolejne kryteria.

Po prostu dobre życie

Chodzi przede wszystkim o to, by w wybranym przez nas miejscu żyło się dobrze. Ustawny układ, przestronne pomieszczenia czy dobrze doświetlone wnętrza przyciągają tych, którym zależy na bezproblemowej aranżacji, jak również tym, by nie musieć projektować mebli na wymiar. Mieszkanie z oddzielną garderobą pomoże z kolei utrzymać porządek i zaoszczędzić wiele miejsca w sypialni, które zazwyczaj przeznaczane jest na pojemną szafę. To rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie i urządzenie własnego „M”.

Więcej przestrzeni na rekreację

W projektowaniu budynków wielorodzinnych dużą uwagę przywiązuje się do przestrzeni rekreacyjnych. Oznacza to nie tylko urządzanie części wspólnych, placów zabaw, miejsc spotkań na osiedlu, lecz także tego, co tworzy naszą prywatną sferę relaksu: przydomowe ogródki czy przestronne tarasy.

W naszej najnowszej gotowej inwestycji we Wrocławiu, trzecim etapie Słonecznego Zakątka, mamy lokale, w których metraż ogrodu jest większy niż całego mieszkania lub nawet dorównuje mu powierzchnią. To szczególnie korzystna opcja dla rodzin ceniących sobie wspólne spędzanie czasu. Tę dodatkową przestrzeń użytkową można ciekawie zaaranżować, im ona większa, tym szersza swoboda działania. Znajdzie się i miejsce na zabawę dzieci, i odpoczynku dla rodziców. Z kolei wyniesienie budynków spowodowało wydzielenie bezpiecznej i cichej strefy dla mieszkańców, wolnej od ruchu pojazdów mówi Basta.

Zmienia się sposób, w jaki żyjemy

Sposób, w jaki korzystamy z mieszkań, wciąż się zmienia. Obecnie nie potrzebujemy już dużych przestrzeni do przechowywania przedmiotów i nie gromadzimy nadmiaru rzeczy. To właśnie dlatego podczas projektowania osiedli wielorodzinnych zwraca się większą uwagę na stworzenie przestrzeni do życia, pełniącej funkcje rekreacyjne. Duże ogródki czy tarasy to trend w budownictwie wielorodzinnym, który ma szansę się przyjąć.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności