eRewolucje Księgowe w Opolu

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) rozpoczęła program eRewolucji Księgowych, który zakłada m.in. indywidualne szkolenia dla księgowych oraz wsparcie w przeniesieniu księgowości na wirtualny system. Celem akcji jest promocja i wsparcie lokalnych biur rachunkowych w przejściu przez cyfrową transformację. Program niedawno zawitał do Opola.

 

 

Program jest odpowiedzią na transformację tradycyjnej „papierowej” księgowości w zdalną obsługę klientów oraz zmiany w polskim prawie, które mają istotny wpływ na całą branżę. Celem jest wsparcie lokalnych biur rachunkowych oraz pokazanie im możliwości i korzyści, jakie niesie certyfikacja. Dzięki temu stają się nowoczesne i podążają za trendami inwestując w rozwój.

– Korzyścią dla biur biorących udział w eRewolucjach Księgowych jest bezpłatny system do księgowości oraz wdrożenie do cyfrowej obsługi księgowej klientów. Chcemy pomagać w podnoszeniu jakości usług świadczonych przez biura rachunkowe i pokazać ich przedstawicielom, jak wspierać i usprawniać biznes. System jest nowoczesny i połączony z KSeF (Krajowy System e-Faktur), pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze nie tylko biur rachunkowych, ale również ich klientów. To realne wsparcie w nadchodzącym trendzie nowego modelu obsługi księgowej i tym samym nastawienie na realizację analizy biznesowej, a nie tylko liczenia podatków – mówi Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzający Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR). Widzimy jak istotne jest motywowanie zrzeszonych w sieci biur do ciągłego rozwoju i jak najszybszego przygotowania się na nadchodzącą cyfrową zmianę całej branży księgowej, która zbliża się wielkimi krokami. To pozwoli na optymalizację czasu pracy przez eliminację powtarzalnych zadań i możliwość wygospodarowania większej ilości czasu na obsługę większej liczby Klientów – dodaje.

– Polecam udział w eRewolucjach Księgowych. Podkreślam, że nie ma co się zastanawiać. Rozwój i podążanie za technologią jest wpisany w nasz zawód. My od tego nie uciekniemy – to jedyna słuszna droga. Konkurencja na rynku jest duża, warto wdrażać rozwiązania, które pozwalają się nam wyróżnić. eRewolucje księgowe bez wątpienia wpływają na poziom nowoczesności naszego biura. Zauważyłam, że zwłaszcza klienci pracujący w sektorze informatycznym cenią rozwiązania mBanku i są pod wrażeniem możliwości korzystania z najnowszych technologii. Warto to wykorzystać jako przewagę konkurencyjną na rynku – uzupełnia Gabriela Oszajca, właścicielka Biura Rachunkowego FISKUS OPOLE sp. z o.o. w Opolu. Ogromną wartością programu oprócz systemu i całej palety możliwości dedykowanej Klientom, była kwestia zespołu. Zupełnie nie spodziewałam się tego, że będę miała możliwość zaobserwować, jak funkcjonuje mój zespół i co jest jeszcze do doszlifowania w tym działaniu. Może się to wydać zabawne, ale naprawdę czułam ogromną analogię do programu kuchennych rewolucji Magdy Gesller, gdzie oprócz wielu zmian w kuchni, wystroju, zmienia się coś równie ważnego w samym zespole. I tak było też u nas – podsumowuje.

Program jest kontynuacją inicjatywy, która objęła kilka dużych miast, m.in. Katowice, Rzeszów, Sieradz i Kraków.

eRewolucjom Księgowym towarzyszy akcja charytatywna, której kolejnym beneficjentem zostało w lipcu Puławskie Hospicjum. Przedstawiciele jednego z oddziałów sieci dzięki przejściu przez program podjęli decyzję o przekazaniu segregatorów używanych do przechowywania tradycyjnej drukowanej dokumentacji Hospicjum. Dziś już pracują na wirtualnym systemie.

***

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) to największa sieć biur rachunkowych w Polsce, której celem jest wspieranie Klientów w prowadzeniu biznesu poprzez dostarczanie inteligentnej technologii i najwyższej jakości usług księgowych. Sieć prowadzi działania edukacyjne dzieląc się stale poszerzaną wiedzą na temat biznesu księgowego, zarządzania, nowoczesnych rozwiązań technologicznych, e-faktur oraz rozwoju osobistego. OSCBR zrzesza już ponad 2000 biur w całym kraju, w tym ponad 900 jest już certyfikowanych. W 2021 roku sieć zainicjowała program ogólnopolskich eRewolucji Księgowych. Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) powstała we współpracy z mBankiem.

Więcej informacji o OSCBR można znaleźć na stronie https://www.oscbr.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności