-Trening mentalny i mindfulness stały się dla mnie nieocenionym wsparciem zarówno w życiu, jak i w biznesie. Na co dzień korzystam z konkretnych praktycznych narzędzi, które ułatwiają fokusowanie się na najistotniejszych zadaniach, które pomagają w utrzymaniu koncentracji, w zarządzaniu sobą w czasie, w akceptacji ryzyka oraz w radzeniu sobie ze stresem i zachowaniu wewnętrznego spokoju. Te same techniki przekazuję klientom, by oni też mogli lepiej zarządzać sobą, swoimi emocjami, podejmować świadome decyzje i osiągać zamierzone cele, a po drodze doświadczać więcej szczęścia i satysfakcji. W rozmowie z Iloną Adamską Ewa Suchocka mówi o tym, jak połączyć prowadzenie biznesu, mindfulness, trening mentalny oraz podejście Hildegardowe w spójną i wspierającą rozwój całość.
Pani droga zawodowa jest bardzo zróżnicowana – od inwestycji w nieruchomości po mental coaching i mindfulness. Jak te różne obszary wzajemnie się uzupełniają i wpływają na Pani pracę?
Choć mogłoby się wydawać, że te dziedziny są odległe, mój przykład dowodzi, że wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Inwestowanie nauczyło mnie racjonalnego podejmowania decyzji oraz zarządzania ryzykiem, co świetnie wspiera pracę trenerską z przedsiębiorcami. Z drugiej strony, mindfulness i trening mentalny, wzmacniając mój mindset przedsiębiorcy, sprawiają, że potrafię zachować spokój w obliczu dynamicznych zmian rynkowych, co przekłada się na większą stabilność i pewność w realizacji celów biznesowych.
Pod marką FAKTORIA.XYZ zajmuje się Pani tworzeniem mieszkań pod wynajem oraz zarządzaniem wynajmem. Co skłoniło Panią do wyboru tej branży?
Od zawsze fascynowały mnie nieruchomości, najpierw jako hobby, a później jako profesjonalna ścieżka. Inwestowanie i zarządzanie najmem pod marką FAKTORIA.XYZ to połączenie pasji z biznesem oraz misja, by dostarczać na rynek estetyczne i funkcjonalne mieszkania, które stanowią stabilne źródło dochodu dla inwestorów, ale też mają wartość dodaną dla najemców.
Jakie wyzwania najczęściej napotyka Pani w pracy z inwestorami i zarządzaniu nieruchomościami?
W pracy z inwestorami największym wyzwaniem jest zarządzanie oczekiwaniami i ryzykiem. Inwestorzy często liczą na szybki zwrot z inwestycji, co nie zawsze jest realne. Kluczowe jest edukowanie ich o realiach rynku i znaczeniu długoterminowego planowania. Ważnym wyzwaniem jest także utrzymanie wysokiego standardu zarządzania nieruchomościami, co wymaga ciągłego monitorowania rynku, elastycznego reagowania na zmiany oraz dbania o satysfakcję zarówno inwestorów, jak i najemców.
Jest Pani certyfikowaną trenerką mentalną oraz praktykiem mindfulness. W jaki sposób techniki te pomagają Pani w codziennym zarządzaniu biznesem i wspieraniu klientów?
Trening mentalny i mindfulness stały się dla mnie nieocenionym wsparciem zarówno w życiu, jak i w biznesie. Na co dzień korzystam z konkretnych praktycznych narzędzi, które ułatwiają fokusowanie się na najistotniejszych zadaniach, które pomagają w utrzymaniu koncentracji, w zarządzaniu sobą w czasie, w akceptacji ryzyka oraz w radzeniu sobie ze stresem i zachowaniu wewnętrznego spokoju. Te same techniki przekazuję klientom, by oni też mogli lepiej zarządzać sobą, swoimi emocjami, podejmować świadome decyzje i osiągać zamierzone cele, a po drodze doświadczać więcej szczęścia i satysfakcji.
Czy są konkretne przykłady, które mogłaby Pani podać, jak mindfulness wpłynął na Pani sukces zawodowy?
Jednym z przykładów jest umiejętność pozostania obecnym i skupionym w stresujących sytuacjach, takich jak negocjacje biznesowe czy zarządzanie kryzysowe. Dzięki regularnej praktyce mindfulness potrafię lepiej radzić sobie z niepewnością i presją, z akceptacją ryzyka, co pozwala mi proaktywnie podchodzić do zadań i skuteczniej zarządzać firmą.
Jako liderka Szkoły Liderów i trenerka mentalna wspiera Pani kobiety w rozwijaniu ich potencjału. Jakie są najczęstsze wyzwania, z którymi kobiety mierzą się w biznesie?
Najczęstsze wyzwania kobiet w biznesie to brak pewności siebie, strach przed ryzykiem, trudności w zbalansowaniu życia zawodowego i osobistego, a także problem z autentycznością. Wiele kobiet zmaga się z nadmierną samokrytyką i wątpliwościami dotyczącymi swoich umiejętności, co hamuje ich rozwój. Najbardziej skuteczną i najefektywniejszą odpowiedzią na te wyzwania jest wzmocnienie mentalnych kompetencji, które stanowią fundament sukcesu w różnych obszarach życia. Tę skuteczność potwierdzają realne osiągnięcia klientek, które w rozwijaniu biznesu czy kariery korzystają z treningu mentalnego, jak również ich wewnętrzny spokój w obliczu presji i stresu.
Jest Pani autorką e-booka na temat inwestowania w nieruchomości oraz wzmacniania umysłu. Jakie kluczowe umiejętności mentalne uważa Pani za najważniejsze dla osób, które chcą odnieść sukces finansowy w branży nieruchomości?
Aby odnieść sukces na rynku nieruchomości, kluczowe są umiejętności podejmowania racjonalnego ryzyka, koncentracji na długoterminowych celach i zarządzania stresem. Ważna jest również proaktywna postawa i budowanie nawyku zwyciężania. Przyczynia się do tego systematyczne stawianie sobie realistycznych wyzwań i osiąganie kolejnych etapów, ponieważ generuje to motywację i wzmacnia pewność siebie.
Podkreśla Pani znaczenie racjonalnego ryzyka i nawyku zwyciężania. Jakie strategie stosuje Pani, aby pomóc swoim klientom podejmować racjonalne decyzje w obliczu ryzyka?
Wspieram klientów w podejmowaniu świadomych decyzji, ucząc ich analizować ryzyko z różnych perspektyw oraz wykorzystując techniki, takie jak trening wyobrażeniowy i mindfulness, aby lepiej zrozumieli swoje obawy i potencjalne korzyści. Wzmacniam odwagę marzeń i nawyk zwyciężania poprzez realistyczne cele.
Ukończyła Pani kurs Terapeuty Hildegardowego drugiego stopnia. W jaki sposób podejście Hildegardy z Bingen wpływa na Pani pracę z klientami? Czy dostrzega Pani korzyści z łączenia terapii Hildegardowej z innymi metodami, takimi jak mindfulness czy mental coaching?
Hildegarda z Bingen patrzy na człowieka całościowo. Łączy zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe. I to jest mi ogromnie bliskie. Jej holistyczne podejście świetnie współgra ze współczesnymi technikami mindfulness i treningiem mentalnym, wspierając klientów w dążeniu do harmonii w życiu, biznesie i zdrowiu. To niezwykłe, że elementy filozofii Hildegardowej sprzed niemal tysiąca lat pomagają współczesnemu człowiekowi łatwiej zrozumieć, jak ważne jest dbanie o ciało, umysł i duchowość jako o integralną całość.
Praktyczne narzędzia zarządzania stresem to coś, czym dzieli się Pani z klientami. Jakie techniki stosuje Pani osobiście, aby zachować wewnętrzny spokój?
Gdy czuję się przytłoczona, wychodzę na zewnątrz, zażywam 15 minut słońca, głęboko oddycham. Pozwala mi to na natychmiastowe wyciszenie i zmniejszenie napięcia. Tak naprawdę w obliczu wyzwań kluczowe są podstawy: odpowiednia ilość snu, zdrowa dieta, nawodnienie i regularna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, regeneracja oraz wspierający ludzie wokół. To moja antystresowa apteczka. Wypracowałam nawyki dbania o bazę, ponieważ nawet najlepsze techniki nie pomogą, jeśli zaniedbamy fundamenty.
Jest Pani nie tylko przedsiębiorczynią, ale również mentorką i inspiracją dla wielu kobiet. Jakie są Pani dalsze plany rozwojowe i zawodowe?
Moje plany to rozwijanie marki FAKTORIA.XYZ oraz kontynuowanie pracy jako trenerka mentalna, wspierająca kobiety w odkrywaniu i wykorzystaniu ich potencjału. Skupiam się na sesjach indywidualnych, warsztatach i wystąpieniach publicznych. Łącząc elementy treningu mentalnego, mindfulness oraz opierając się praktykach Niebieskich Stref Długowieczności, stawiam na holistyczne podejście do biznesu, życia i zdrowia. Piszę także e-booka o zdrowym stylu życia czerpiącym z doświadczeń Blue Zones.
Rozmawiała: Ilona Adamska
fot. Beata Wróblewska