lederboard

EY uruchamia Domenę Komitetów Audytu – platformę informacyjną dla członków Komitetów Audytu i Rad Nadzorczych

Wystartował portal internetowy Domena Komitetów Audytu. Jest to przestrzeń w sieci stworzona przez firmę doradczą EY, dedykowana członkom Komitetów Audytu i Radom Nadzorczym. Serwis ma dostarczać wiedzę i być platformą wymiany opinii osób związanych ze spółkami publicznymi i ekspertów branżowych.

 

Komitety Audytu od dawna funkcjonują w spółkach publicznych na zagranicznych, dojrzałych rynkach. Są odpowiedzialne za nadzór nad sprawozdawczością finansową w spółce.

Ustawa o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym z 11 maja 2017 roku nakłada obowiązek powoływania komitetów audytu w jednostkach zainteresowania publicznego (JZP), czyli spółkach publicznych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, domach maklerskich, Otwartych Funduszach Emerytalnych oraz Powszechnych Towarzystwach Emerytalnych o określonej wielkości. Oznacza to, że spółki, w których do tej pory zadania Komitetu Audytu pełniła Rada Nadzorcza, będą musiały powołać nowy organ.

– Nowe regulacje wymagają wprowadzenia szeregu zmian w funkcjonowaniu Komitetów Audytu, co może stanowić duże wyzwanie organizacyjne oraz będzie wymagało profesjonalizacji i zmian ich składu oraz sposobu działania. Budowanie polskiej praktyki komitetów audytu wymaga wiedzy oraz doświadczenia, a także wykorzystania wzorców dojrzałych rynków, gdzie komitety takie funkcjonują od wielu lat – mówi Artur Żwak, Partner Zarządzający Działem Audytu EY.

Firma doradcza EY, wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, stworzyła Domenę Komitetów Audytu – platformę, której celem jest stworzenie społeczności profesjonalistów, którzy będą wymieniać się opiniami, pomysłami i uwagami na temat funkcjonowania Komitetów Audytu i stojącymi przed nimi zadaniami. Serwis ma zapewniać zalogowanym użytkownikom dostęp do skategoryzowanych artykułów oraz publikacji, wymianę informacji z innymi użytkownikami na forum internetowym i możliwość kontaktu z doradcami EY przez formularz kontaktowy.

– Mam nadzieję, że Domena Komitetów Audytu będzie miejscem spotkań i wymiany eksperckiej wiedzy w sieci dla osób, którym bliskie są tematy związane z Ładem Korporacyjnym i wyzwaniami, jakie stoją przed przedstawicielami jednostek zainteresowania publicznego. Jesteśmy otwarci na sugestie, o jakie treści warto uzupełnić portal, tak, żeby był on pożytecznym narzędziem dla członków Rad Nadzorczych i Komitetów Audytu – mówi Jerzy Buzek, Partner w Dziale Audytu EY.

Na portalu znajdują się przydatne informacje podsumowujące zmiany przepisów, zmiany we władzach spółek giełdowych, forum dyskusyjne, a także przestrzeń na wypowiedzi i publikacje ekspertów spoza EY oraz samych członków Komitetów Audytu.

 

O firmie EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 230 000 pracowników, których łączą wspólne wartości i przywiązanie do dostarczania klientom wysokiej jakości usług. Misją EY jest ciągłe usprawnianie rzeczywistości wyrażające się w haśle „Building a Better Working World”. Firma pomaga swoim pracownikom, klientom i społecznościom, w których funkcjonuje wykorzystać ich potencjał.

EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce ma blisko 2800 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. Na lokalnym rynku EY wielokrotnie nagradzano tytułami najlepszej i najskuteczniejszej firmy doradztwa podatkowego wg rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Firma wygrywała również Ranking Audytorów Rzeczpospolitej.

EY angażuje się w działania na rzecz promocji przedsiębiorczości. Od 14 lat zaprasza kandydatów do startu w polskiej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo.

EY od wielu lat na całym świecie wspiera inicjatywy związane ze sztuką. W Londynie jest partnerem Tate Britain i Tate Modern. Współpracuje także z British Museum czy National Gallery. Liczne projekty realizowane są także w Australii. W EY Polska działa inicjatywa EY Art Club promująca polskich artystów młodego pokolenia. Organizowane są spotkania z ludźmi sztuki, wykłady i wspólne zwiedzanie wystaw. Od 2017 roku EY Polska jest Mecenasem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

EY to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Co roku otrzymuje tytuł Idealnego Pracodawcy według Uniwersum a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności