Fibaro zaprezentowało innowację dla inteligentnych mieszkań


Premiera KeyFob, kompaktowego urządzenia sterującego zdalnie inteligentnym domem i jego wyposażeniem, odbyła się w ramach tegorocznych targów „Budma”.

 

Fibaro to jeden ze światowych liderów produkcji systemu domu inteligentnego. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu. Również w stolicy Wielkopolski produkowane są urządzenia, które sprawiają, że mieszkania „ożywają”. Kontrolują zużycie energii, włączają i wyłączają urządzenia elektryczne, monitorują bezpieczeństwo w mieszkaniu i sterują oświetleniem.

Podczas tegorocznej „Budmy”, czyli Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury, Fibaro zaprezentowało swoje najnowsze urządzenie – KeyFob. To niewielkich rozmiarów pilot, który pozwala zdalnie sterować funkcjami mieszkania i jego wyposażeniem. W praktyce możliwe staje się to, by za pomocą urządzenia wielkości breloka zarządzać temperaturą, zdalnie uruchamiać i wyłączać urządzenia elektryczne, a nawet otwierać drzwi.

FIB_Budma_1

– Ideą było stworzenie innowacyjnego rozwiązania, które łączy wiele funkcji, jest poręczne, zawsze można je mieć przy sobie i jest w pewnym sensie pilotem do inteligentnego mieszkania – mówi Mikołaj Pertek, Country manager w Fibaro.

W pawilonie 8. targów „Budma” powstała ekspozycja w formie inteligentnego domu, który został podzielony na strefy, tj. kuchnię, salon, pokój dziecka. W każdej zainstalowano produkowane w Poznaniu urządzenia systemu smart home, którego działanie wciąż można sprawdzić w praktyce. Targi “Budma” potrwają do 10 lutego.

FIB_Budma_2

O Fibar Group:
Fibar Group S.A. to innowacyjna firma z Polski działająca w branży IoT (Internet of Things), która w ciągu sześciu lat od rozpoczęcia działalności stała się jedną z wiodących marek na świecie, sprzedając swoje produkty na międzynarodowych rynkach. Fibar Group S.A. zajmuje się produkcją oraz sprzedażą hurtową elementów systemu FIBARO, który jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań automatyki budynkowej dostępnych na rynku. FIBARO opiera się na technologii Z-Wave – to metoda komunikacji, pozwalająca na bezinwazyjną instalację systemu w każdym domu, mieszkaniu, czy biurze. System posiada przyjazny i prosty w obsłudze interfejs, który nie sprawi problemu nawet mniej zaawansowanym użytkownikom. FIBARO to system w pełni stworzony i rozwijany w Polsce – również fabryka, w której wytwarzane są produkty marki zlokalizowana jest w naszym kraju.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności