lederboard

FILM VIDEO FOTO – mekka dla profesjonalistów i amatorów

Bogaty program warsztatów, seminariów, prezentacji i spotkań przeznaczonych dla zawodowców oraz miłośników fotografowania i wideofilmowania, a także możliwość obcowania i osobistego kontaktu ze światowej rangi artystami to tylko nieliczne spośród atrakcji, które czekają na odwiedzających Targi Film Video Foto.

 

1. edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych Film Video Foto odbędzie się w dn. 12-14 kwietnia 2018r. w hali Expo-Łódź. Po raz kolejny miłośnicy fotografowania i filmowania będą mieli okazję zapoznania się i przetestowania oferty ponad 100 światowych i polskich producentów, dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla branż foto, wideo i audio.

Urozmaicony program imprez towarzyszących FVF umożliwia wybór dziedziny, w której zawodowcy i pasjonaci będą mogli rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje. Tematyka prezentacji jest w tym roku wyjątkowo bogata. I tak: Cyfrowe.pl zaprasza na warsztaty wiedzy praktycznej pt. „Bądź sprytny – nowości rynkowe, które ułatwią pracę fotografa i filmowca”, „Mobilne studio – świetlenie Profoto dla najbardziej wymagających” oraz „Edelkrone – nowoczesne techniki ruchu kamery”. Najlepszefoto.pl organizuje warsztaty pn. „Psychologiczne aspekty marketingu w fotografii. Zrozum i poznaj swojego klienta”.

Natomiast dzięki Foto7 nadarzy się okazja do wzięcia udziału w warsztacie pn. „Profesjonalne timelapsy krok po kroku”. Gratką dla foto i wideo maniaków będzie z pewnością możliwość udziału w spotkaniach, których tematyka poświęcona jest uwiecznianiu piękna przyrody i zatrzymania w kadrze najciekawszych chwil z podróży do dalekich zakątków Ziemi.

LaCie zaprasza na spotkanie pt. „Światła północy – polowanie na zorzę polarną”, z kolei Sklepbeznazwy.com.pl przygotował dwa spotkania z tego obszaru tematycznego, a mianowicie: „Górskie wyprawy fotograficzne” oraz „Wyprawa fotograficzna do Patagonii i Ziemi Ognistej”. Oba poprowadzi Karol Nienartowicz. Sklepbeznazwy.com.pl poprowadzi również prezentację dot. fotografii lotniczej „Odloty hesji – spotkanie z fotografią lotniczą Sławka Hesji Krajniewskiego”, a WINMAR i Axidro Academy organizują warsztat „Wybierz drona dla swoich potrzeb i lataj bezpiecznie”; DJI Academy Fly and Film: „Prawo i bezpieczeństwo wykorzystania dronów w filmie i fotografii”.

W programie FILM VIDEO FOTO znajdują się również warsztaty dla pasjonatów fotografii portretowej (Olympus zaprasza na spotkanie pt. „Jeden obiektyw, jedna lampa – portret idealny”) oraz ślubnej – WINMAR&ABC zaplanował warsztat pt. „Sprzęt video dla ślubniaka”. W trakcie targów odbędzie się także prelekcja nt. montażu filmowego („Podstawy montażu filmowego” – organizator: Film&TV Kamera, Polskie Stowarzyszenie Montażystów). W programie są też prezentacje stricte produktowe.

I tak Bemix Media Group zaprezentuje najnowszej kamery Panasonic EVA1 5,7K; zaś firma BEiKS aparaty Panasonic GH5i GH5S. MILSO przedstawi ELINCHROM – oświetlenie błyskowe akumulatorowe ELB 1200 i ELB 500 TTL (premiera produktu będzie miała miejsce na Targach FVF).

„Czy Affinity Photo może zastąpić Photoshopa w szybkim retuszu zdjęć”? Odpowiedzi na to pytanie padnie podczas warsztatów organizowanych przez X-Rite. Z kolei dzięki firmie Rotolight dowiemy się „Jak stworzyć niepowtarzalny portret . Od klasyki do modernizmu”. Swoje triki w tym temacie zdradzi Emil Biliński. Miłośników nowości, zainteresowanych poznaniem sprzętu do obróbki obrazu i pracy z kolorem przedstawionym wieloaspektowo, zainteresuje z pewnością warsztat pn. „Kolory pod Kontrolą” organizowany przez firmy EIZO, Epson i Fotograficzny Program Bez Nazwy. Ponadto na stoisku EIZO spotkamy znakomitych fotografów, retuszerów i postproducentów, w tym m.in. Marcina Dobasa, Jakuba Kaźmierczyka, Arcadiusa Mauritza, Michała Mrozka oraz wielu innych wybitnych artystów.

Osobom zawodowo zajmującym się fotografią i wideofilmowaniem z pewnością przyda się wiedza z zakresu wchodzącej niebawem nowej unijnej dyrektywy. Do udziału w prelekcji pt. „RODO, czyli nowe unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych – zagrożenia i korzyści dla fotografów” zaprasza Krajowy Cech Fotografów w Katowicach. Temat zostanie omówiony przez rododlafotografow.pl oraz Kancelarię Radcy Prawnego Katarzyny Orzeł.

Gwiazdy gośćmi targów

Na zaproszenie firmy Sony na Targi przyjadą doskonali, uznani fotografowie, którzy pokażą swoje prace i spotkają się z uczestnikami wydarzenia podczas warsztatów i seminariów. Będą to:

 

 • Marek Arcimowicz, „Fotograficzna kuchnia Arcimowicza”
 • Tomasz Tomaszewski, „Kolor vs czerń i biel”
 • Robert Wolański, „Człowiek przed obiektywem”
 • Maciej Suwałowski, „Workflow fotografa ślubnego”
 • Tomasz Markowski, „Profesjonalna fotografia sportowa”
 • Karol Wójcicki, „W Ciemności”
 • Karol Kania, „Nowoczesny film ślubny i korporacyjny”

 

Doskonałymi nazwiskami na targach zaskoczy również marka Olympus. Wśród prelegentów zaproszonych przez firmę są:

 

 • Arcadius Mauritz zwycięzca VIVAPhoto Awards,„Jeden obiektyw, jedna lampa – portret idealny”
 • Łukasz Bożycki dwukrotny laureat konkursu BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, „Przychodzi dusza do rozumu”
 • Jakub Kaźmierczyk, „Praca fotografa od kuchni – sprzęt, praca z klientem, briefy”
 • Maricn Dobas fotograf National Geographic Polska, pokaz filmu i opowieść „Wild Kamczatka”

 

Wzorem roku ubiegłego organizowana jest „Strefy Sztuki”. To trzydniowy cyklu spotkań z wybitnymi artystami reprezentującymi różne oblicza fotografii, który będzie również doskonałą okazją do poznania ich dotychczasowego dorobku.

* * *

 

Miejsce: Hala Expo – Łódź, al. Politechniki 4

Godz. zwiedzania:

– 12 kwietnia 2018 (czwartek)            – godz.: 10:00-18:00 – dzień tylko dla profesjonalistów

– 13 kwietnia 2018 (piątek)                 – godz.: 10:00-18:00

– 14 kwietnia 2018 (sobota)                – godz.: 10:00-16:00

 

Bilety na targi można nabyć on-line w promocyjnej cenie:

 • bilet jednorazowy normalny (ważny tylko 13 lub 14.04) online / kasa    – 15.00 / 20.00 PLN
 • bilet jednorazowy ulgowy (ważny tylko 13 lub 14.04) kasa                         – 15 PLN
 • karta dla profesjonalistów (3-dniowa) online / kasa                                      – 30.00 / 40.00 PLN
 • bilet rodzinny jednorazowy (2+1,2+2) kasa                                                       – 35 PLN

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu i wydarzeń towarzyszących targom  FILM VIDEO FOTO znajdują się na stronie: https://bit.ly/2G9SEYN

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności