lederboard

FinHub — start-up, który zmienia rynek pośrednictwa kredytowego. Wywiad z Tomaszem Wostalem i Kamilem Piwońskim

FinHub to polski start-up, który rewolucjonizuje rynek pośrednictwa kredytowego, wnosząc usługi doradztwa kredytowego w Polsce na nowy poziom. Dzięki platformie, osoby zainteresowane kredytem hipotecznym mogą znaleźć sprawdzonego eksperta oraz ofertę dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb, niezależnie od swojej lokalizacji. Eksperci FinHub prowadzą swoich klientów przez proces ubiegania się o kredyt, optymalizując swoje usługi do potencjalnego kredytobiorcy. Jak dokładnie działa FinHub?  Z założycielami start-upu, Tomaszem Wostalem i Kamilem Piwońskim, rozmawia Karolina Masternak.

Czym jest FinHub?

Tomasz Wostal: FinHub to miejsce dla każdego, kto myśli o kredycie hipotecznym. Nasza platforma umożliwia bezpłatne wyszukiwania najlepszych ekspertów kredytowych i ofert kredytów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Gromadzimy najlepszych profesjonalistów finansowych z całej Polski w jednym miejscu. Dzięki FinHub, firmy i niezależni eksperci pośrednictwa kredytowego oraz specjaliści z branży ubezpieczeniowej, mogą rekomendować swoje usługi szerokiej grupie zainteresowanych kredytami odbiorców, poszerzać kompetencje, rozwijać się zawodowo w nowym środowisku oraz dotrzeć do grona potencjalnych klientów. Współpraca z nami pozwala również uzyskać dostęp do bogatej bazy ofert kredytowych oraz rzetelnie przygotowanych zapytań klientów.

Jakie usługi oferujecie swoim użytkownikom?

Tomasz Wostal: Łączymy ekspertów kredytowych z klientami poszukującymi kredytu. Dla osoby szukającej finansowania FinHub to najlepsze miejsce, aby nawiązać współpracę ze specjalistą z odpowiednimi kompetencjami. W prosty i szybki sposób można przekazać parametry poszukiwanego kredytu oraz uzyskać informacje na temat zdolności kredytowej i najlepszych ofert dostępnych na rynku.

Dla eksperta to dodatkowe miejsce, dzięki któremu może przedstawić swoje usługi, doświadczenie, wykształcenie oraz nawiązać relacje z potencjalnymi klientami.

Specjalista wybrany przez użytkownika FinHub wspiera go w całym procesie ubiegania się o kredyt. Po otrzymaniu pożyczki, klient może podzielić się opinią dotyczącą świadczonych usług. Rekomendacje te pomagają innym użytkownikom w wyborze eksperta spośród innych zarejestrowanych na portalu.

Skąd pomysł na taką działalność?

Tomasz Wostal: W sieci brakowało niezależnego miejsca, w którym można znaleźć, porównać i wymienić informacje z ekspertami kredytowymi. Podobnie było z możliwością przeczytania opinii na temat ich usług. Bardzo często wybór takiej osoby był kwestią przypadku. Chcemy to zmienić i umożliwić klientowi wybór niezależnie od pośrednika kredytowego, z którym związany jest ekspert kredytowy. Dzięki naszemu portalowi staje się to możliwe.

Jaka grupa potencjalnych kredytobiorców może najbardziej skorzystać z Waszych usług?

Kamil Piwoński: Każdy, kto jest zainteresowany wzięciem kredytu. W łatwy sposób można sprawdzić, czy oferty przedstawione bezpośrednio w banku są rzeczywiście tymi najkorzystniejszymi dla nas w danym momencie. Porady ekspertów są bezpłatne i niezobowiązujące. To klient decyduje, czy po przedstawieniu zestawienia ofert proponowanych przez eksperta jest zainteresowany dalszą współpracą.

Tomasz Wostal: Nasi eksperci oferują pomoc w wielu rodzajach kredytów: poczynając od kredytów mieszkaniowych, przez gotówkowe, po finansowanie firm i leasingi. Na rynku jest wielu ekspertów zajmujących się finansowaniem i każdy specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Portal pozwala klientowi znaleźć odpowiedniego eksperta sprawdzić jego doświadczenie, specjalizację oraz przeczytać opinie o świadczonych usługach.

Kamil Piwoński: Podsumowując: zarówno ci, którzy są na samym początku ubiegania się o kredyt, jak i ci, którzy są w trakcie tego procesu, mogą znaleźć dla siebie korzyści na portalu.

W czym mogą pomóc kredytobiorcom Wasi eksperci?

Tomasz Wostal: Eksperci FinHub towarzyszą klientowi w całym procesie uzyskania finansowania. Od początkowych etapów, jakimi są weryfikacja zapotrzebowania, dobór odpowiednich produktów oraz sprawdzenie zdolności kredytowej, poprzez porównanie ofert, po pomoc w procesowaniu wniosków kredytowych

Jakie dokumenty należy zabrać na spotkanie z Waszym ekspertem?

Kamil Piwoński: Przed spotkaniem ekspert wskaże listę dokumentów właściwą dla sytuacji danego klienta. Lista potrzebnych dokumentów zależeć będzie m.in. od rodzaju uzyskanego dochodu, formy zatrudnienia i rodzaju nabywanej nieruchomości.

Na co powinno się zwrócić uwagę przed wyborem kredytu hipotecznego?

Kamil Piwoński: Należy dokładnie przeanalizować warunki banku dotyczące zdolności kredytowej, a także wysokość parametrów, takich jak wkład własny, oprocentowanie, RRSO oraz prowizji bankowej. Nie bez znaczenia jest także czas trwania zobowiązania, warunki umowy kredytowej oraz ubezpieczenia.

Polecamy zajrzeć do poradników, dostępnych na naszej stronie internetowej:

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kredycie hipotecznym, ale boicie się zapytać

Co trzeba wiedzieć o umowie kredytowej

Przed jakimi zagrożeniami chronią użytkowników Wasi eksperci?

Kamil Piwoński: Sposoby przedstawiania ofert przez banki często znacznie się między sobą różnią – nasi eksperci w przejrzysty sposób zestawiają ze sobą oferty różnych banków. Decydując się na współpracę z ekspertem, klient może na przykład złożyć wnioski do trzech najlepszych banków, dzięki czemu zminimalizuje ryzyko nieprzyznania kredytu.

 

Tomasz Wostal, z wykształcenia ekonomista, tytuł magistra uzyskał w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania na kierunku zarządzanie finansami.  Z branżą finansową związany jest od 2006 roku. Doświadczenie zdobywał w najlepszych bankach takich jak Citibank Handlowy, Deutsche Bank, Nordea. Później związany z rynkiem pośrednictwa kredytowego, specjalizując się w kredytach hipotecznych. Bezpośrednio uczestniczył w blisko 1000 transakcjach kredytowych i pomógł w uzyskaniu łącznie 500 mln zł.

Kamil Piwoński pracuje w branży finansowej od 15 lat. Od 2008 roku pozostaje niezależnym ekspertem kredytowym. Współpracuje z deweloperami zarówno w zakresie finansowania inwestycji, jak i pomocy w uzyskaniu kredytu przez ich klientów. Swoją pracę stara się wykonywać z najwyższą starannością.

O FinHub:

FinHub zrzesza firmy i niezależnych ekspertów pośrednictwa kredytowego oraz specjalistów z branży ubezpieczeń, gwarantując im możliwość zarekomendowania swoich usług szerokiej grupie zainteresowanych kredytami odbiorców, poszerzania kompetencji, rozwoju zawodowego w nowym środowisku i dotarcie do grona potencjalnych klientów.

Portal FinHub umożliwia użytkownikom bezpłatne porównanie najlepszych specjalistów kredytowych w kraju oraz kredytów dostępnych na rynku. Na podstawie opisów i opinii innych użytkowników pozwala wyszukać eksperta, który dopasowuje ofertę do możliwości finansowych klienta oraz wyjaśnia wszystkie warunki umowy.

Więcej o FinHub: https://finhub.pl/

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności