lederboard

Firma BGT rozszerza dział transportu o nowe rynki

Firma logistyczna BGT rozszerza dział transportów multimodalnych o nowe rynki. Od niedawna klienci mają możliwość wsparcia w zakresie importu z takich krajów jak Korea, Wietnam, Indie, Malezja, Tajlandia oraz Tajwan.

 

 

 

 

– Schemat organizacji transportu jest niemal taki sam, różni się właściwie niuansami – sposobem naliczania kosztów odprawy eksportowej, czy datami cut-off w zależności od portu (termin dostarczenia towaru i dokumentów do portu, by wypłynąć zgodnie z rezerwacją). Import z tych krajów w zdecydowanej większości odbywa się drogą morską. Przewóz z wykorzystaniem jedwabnego szlaku jest możliwy, jednak raczej nie jest zbyt powszechnie stosowany, gdyż w przypadku kraju innego niż Chiny traci swoją główną przewagę – czyli czas realizacji. – mówi Emilia Rogalska dyrektor ds. przewozów samochodowych i multimodalnych BGT.

Dotychczas firma skupiała się głównie na realizacji transportów multimodalnych z Chin oraz po Europie. Jest to zatem kolejny krok w jej rozwoju.

 – Rozwój tych usług można podsumować krótkim zdaniem „z przeszkodami, ale stabilnie”. Sytuacja gospodarczo-polityczna ostatnich lat zapewniła nam w tym zakresie wiele wyzwań, jednak w finalnym rozrachunku nie przeszkodziło nam to przeć do przodu. Kierunek Chiny-Europa powstał w firmie w 2017 roku, w tamtym czasie zajmowaliśmy się organizacją przewozów głównie kolejowych. Dziś realizujemy również przewozy lotnicze, morskie, a nawet samochodowe z odległych Chin i innych kierunków azjatyckich. – dodaje Emilia Rogalska.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności