Fotografka gwiazd i dziennikarka podróżnicza Kat Piwecka laureatką plebiscytu LWICE BIZNESU 2021

17 czerwca w Warszawskim Domu Technika NOT odbył się finał 6. edycji plebiscytu LWICE BIZNESU / LWY BIZNESU 2021 organizowanego przez prestiżowy magazyn LAW BUSINESS QUALITY. Statuetkami uhonorowanych zostało 32 kobiet sukcesu. Wśród nagrodzonych pań znalazła się fotografka gwiazd i dziennikarka podróżnicza – Kat Piwecka.

„12 lat temu połączyłam pasję z biznesem i otworzyłam studio fotograficzne Katarzyna Piwecka Fotografia i to był strzał w dziesiątkę od samego początku. W ciężkich chwilach to właśnie pasja trzymała mnie przy życiu i nie pozwalała się poddać” – mówi Kat Piwecka, która jako przedsiębiorca została wyróżniona statuetką LWICA BIZNESU 2021 oraz jest także jedną z bohaterek książki pod redakcją Ilony Adamskiej „Lwice Biznesu – kobiety sukcesu o pasji w biznesie”.

Kat Piwecka od 12 lat prowadzi studio fotograficzne w Poznaniu WWW.KATPIWECKA.COM. Na co dzień zajmuje się fotografią wizerunkową i reklamową. Specjalizuje się także w portrecie i sesjach kobiecych oraz fotografii rodzinnej ukazującej relacje i emocje. Pracuje w Warszawie fotografując znane osobistości oraz w Portugalii, gdzie znalazła swój drugi dom. Dzieli swój zawodowy czas pomiędzy dwa kraje, pracując zarówno z polskimi, jak i portugalskimi gwiazdami. Jej charakterystyczny styl fotografii to proste biało-czarne portrety będące bliskimi kadrami pokazującymi emocje i relacje.

Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje fotografia społeczna. Dzięki temu ma poczucie spełnienia misji, którą niesie ze sobą zawód fotografa – aby pokazywać za pomocą zdjęć ważne tematy i problemy dotykające innych ludzi, aby oswajać z tym, o czym się jeszcze za mało mówi. Jej cykl portretów Amazonek „The Beauty and The Breast” miał swoją premierę na Starym Rynku w Poznaniu, a następnie był prezentowany w Sejmie RP i Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Jako dziennikarz podróżniczy współpracowała przez wiele lat z redakcjami Onet.pl, Business Insider Polska, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Oh!Me i innymi. Od stycznia 2021 roku na stałe jest związana z redakcją portugalskiego portalu SAPO.PT, w którym co miesiąc pokazuje Portugalczykom ich piękny kraj. Jej wystawę zdjęć podróżniczych „Fotografka w podróży” można było podziwiać w terminalach polskich lotnisk. W 2020 roku wydała książkę – album fotograficzny „IN LOVE WITH PORTUGAL”, który okazał się sukcesem na całym świecie.

Na przełomie 2019 i 2020 roku fotografka obchodziła jubileusz 10-lecia pracy twórczej. Z tej okazji artystka przygotowała wystawę kobiecych portretów #photographedbyKatPiwecka oraz wydała ekskluzywny album z sesjami gwiazd i inspirujących osobowości „PORTRAITS 2020”. Premiera wystawy – wernisaż z udziałem gwiazd i mediów odbył się w marcu 2020 roku w Warszawie.

Jako ekspert w dziedzinie fotografii, Kat Piwecka wspiera młodych fotografów na licznych warsztatach i szkoleniach oraz indywidualnych konsultacjach. Organizuje także międzynarodowe warsztaty fotograficzne w Portugalii. Jest autorką pierwszego na rynku polskim podręcznika z marketingu dla fotografów „Od fotografki rodzinnej do fotografki gwiazd – sekret mojego sukcesu”, który ukaże się w sprzedaży jesienią 2021 roku.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną, mamą dwóch nastolatków oraz dwóch kotów i jednego pieska. Wegetarianka uzależniona od codziennej praktyki jogi i medytacji. Absolutna pasjonatka życia i pracy. WWW.KATPIWECKA.COM

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności