Fundacja Regiment – daje kobietom siłę!

Znalazłaś się na życiowym zakręcie? Wydaje Ci się, że rzeczywistość Cię przerasta? Nie ukrywaj się w przysłowiowym schronie – zajrzyj do Regimentu, Fundacji z Wałcza, która oferuje realne wsparcie kobietom z całej Polski!

 

 

Życiowe kłopoty, które mogą dopaść współczesną kobietę mają różnoraki charakter: nieudany związek, niesatysfakcjonująca praca lub jej brak, problemy finansowe, brak wiary w siebie… Lista jest naprawdę długa. Wśród osób, których dotykają różne problemy są panie, które mają świadomość swojej siły i pewność, że prędzej czy później uda im się pokonać przeciwności losu. Nie brak też kobiet, których poczucie własnej wartości zostało kiedyś zachwiane lub było konsekwentnie niszczone przez rodziców, czy partnera i dziś wydaje im się, że sytuacja, która im się przytrafiła jest nie do pokonania, że muszą tkwić w tym miejscu, że nic lepszego ich nie spotka…

Tymczasem takie myślenie jest bardzo destrukcyjne, sprawia bowiem, że dana osoba długo tkwi w niszczącym ją związku czy w środowisku. Inne panie, aby odepchnąć od siebie problemy, wybierają ucieczkę do symbolicznego schronu. Czym jest „schron”? To środek dający chwilowe ukojenie, pozwalający na moment zapomnieć o sprawach, przed którymi tak naprawdę nie ma ucieczki. Dla niektórych takie wrażenie daje alkohol, dla innych będzie to ucieczka w pracę oznaczająca kompulsywne wręcz dokładanie sobie obowiązków, dla innych będzie to uzależnienie od internetu czy mediów społecznościowych, od treści, które nie wnoszą nic w nasze życie, a poprzez ciągłe porównywanie się z innymi, sprawiają, że samoocena zaczyna spadać jeszcze bardziej…

Warto jednak uświadomić sobie, że mając wsparcie odpowiednich ludzi, jest możliwość pokonania nawet największych życiowych problemów. Wystarczy wyjść z przysłowiowego schronu, odnaleźć w sobie świadomość tego, jak bardzo wartościową osobą jest każda kobieta. Przekonuje o tym Krystyna Włodarek, Wiceprezes Fundacji Regiment.

– Zakładając Fundację nie spodziewałam się, że tak wiele kobiet szuka pomocy i nie wie, co ze sobą zrobić. Trafiają do nas kobiety z najróżniejszymi problemami, te najczęstsze to niskie poczucie własnej wartości, niesatysfakcjonująca praca, nieumiejętność radzenia sobie z emocjami, doświadczenie bądź dopuszczenie się zdrady czy zagubienie w relacjach międzyludzkich – mówi Krystyna Włodarek.

Jak pokazuje doświadczenie wolontariuszy zgromadzonych wokół Fundacji Regiment, największym wyzwaniem dla osób szukających dla siebie ratunku jest wykonanie pierwszego kroku. Pomocne w tej sytuacji mogą być: przeczytanie choćby jednego z artykułów napisanego przez doświadczone specjalistki z dziedziny psychologii, czy też udział w projekcie typu webinar, organizowanym przez panie zajmujące się coachingiem. Każdy sposób jest dobry, by wykonać kolejny krok, czyli rozpocząć indywidualną sesję terapeutyczną czy psychoterapeutyczną albo uzyskać profesjonalną pomoc prawną oferowaną przez Fundację Regiment. Warto podkreślić, że wsparcie w tych zakresach jest udzielone nie tylko dla pań z Wałcza czy województwa zachodniopomorskiego, lecz także dla kobiet z całego kraju dzięki działaniom online Fundacji.

– Najważniejsze to zrobić pierwszy krok i dać sobie szansę. Kiedy zaczniemy działać i wyznaczymy drogę do celu, to motywacja pojawi się sama. Podstawą jest jednak to, aby cel wypływał z naszego wnętrza, był nasz, a nie narzucony z zewnątrz, czy aby kogoś zadowolić. Fundacja Regiment, dzięki działaniom online, może wspierać kobiety z terenu całej Polski. Zapraszam wszystkie panie do odwiedzenia naszej strony internetowej. – mówi Krystyna Włodarek.

Presja otaczającej nas rzeczywistości czy problemy dnia codziennego – każdej kobiecie mogą przytrafić się sytuacje, którym ciężko jest sprostać bez wsparcia. Dlatego w trudnych chwilach warto wykonać pierwszy, najtrudniejszy krok w stronę organizacji udzielających fachowej pomocy. Przykładem takiej instytucji jest Fundacja Regiment, która dzięki działaniom online pomaga kobietom z całej Polski!

Joanna Bielas

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności