lederboard

Funkcjonalna kuchnia – co musi się w niej znaleźć?

Przestrzeń kuchenna to miejsce, w którym każdego dnia wykonuje się wiele domowych czynności. Aranżując kuchnię, warto więc pomyśleć o odpowiednim układzie mebli oraz zakupie funkcjonalnych dodatków. Dzięki temu gotowanie stanie się przyjemniejsze.

 

Strefy pracy

Kuchnia jest miejscem, w którym domownicy wykonują różnorodne czynności. Warto więc urządzić tę przestrzeń w taki sposób, by potrzebne przedmioty Duka nie były od siebie zbyt oddalone. Kuchnia nie może jednak sprawiać wrażenia ciasnego i zamkniętego pomieszczenia. Planując aranżację, warto więc wydzielić strefy przeznaczone do gotowania, zmywania, przechowywania itd. Sektory te mogą się łączyć i przenikać. Patelnie i inne przybory do gotowania można ulokować w tych samych szafkach, co przetwory i przyprawy.

Blat

W nowoczesnej aranżacji wnętrz często stosuje się hybrydowe zestawiania. W takich układach kuchnia stanowi koherentny element jadalni. Chcąc zaadaptować przestrzeń, warto pomyśleć o zakupie podwyższonego blatu. Może on pełnić funkcję powierzchni roboczej oraz stołu. Blaty dostępne są w różnorodnych kolorach i wariantach wykończeniowych. W zestawieniu z nimi świetnie sprawdzą się wysokie stoły barowe lub hokery. Są one uniwersalnym rozwiązaniem. Można na nich położyć kosz na owoce lub deskę do krojenia. Wiele modeli posiada ponadto funkcję rozkładania powierzchni. Kiedy przyjdą goście, blat można więc z łatwością wykorzystać jako duży stół.

Szafki

Aranżując kuchnię, należy pamiętać o doborze odpowiednich kolorów. Najczęściej wykorzystywane są kontrastowe zestawienia. Ciemne meble warto połączyć z jasnym kolorem ścian i odwrotnie. Należy pamiętać, by w doborze barw zachować umiar i właściwą harmonię. Duże znaczenie ma również psychologia kolorów. Meble do kuchni powinny być także funkcjonalne, aby przechowywanie w nich garnków i innych niezbędnych przedmiotów do gotowania nie sprawiało większego problemu.

Odpowiedni plan może zamienić przestrzeń kuchenną w funkcjonalne pomieszczenie. Warto więc pamiętać, by przy wyborze elementów aranżacyjnych nie kierować się jedynie kryterium estetycznym i cenowym. W nowoczesnej stylistyce najważniejsza jest bowiem użyteczność.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności