Garnitur męski idealny do pracy – jak wybrać

W pracy musimy wyglądać profesjonalnie i adekwatnie do zajmowanego stanowiska. Chcąc podkreślić szyk i elegancję, możemy zdecydować się na któryś z garniturów biznesowych, ale jak wybrać ten właściwy?

 

Nasz garnitur do pracy powinien być funkcjonalny, wykonany z dobrej jakości tkanin i podkreślać, że jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie. Jeżeli wybierzemy go w odniesieniu do podstawowych zasad, z pewnością będzie to wybór zgodny z wytycznymi dress code’u, a jednocześnie będziemy wyglądać stylowo.

Czym kierować się podczas wyboru garnituru do pracy?

Zacznijmy od tego, że do pracy należy chodzić w kolorach klasycznych i neutralnych. Zatem kolorowe garnitury albo koszule zostawmy raczej na inne wyjścia. Garnitur może być granatowy, grafitowy lub szary. Natomiast najbardziej klasyczną koszulą jest biała lub błękitna.

Poza kolorem zwróćmy uwagę także na krój, a zwłaszcza na fason marynarki. Wybierając garnitur biznesowy, zrezygnujmy z dwurzędowych marynarek. Raczej nie wpłyną na wzrost prestiżu, zamiast tego mogą zostać odebrane jako zbyt ekstrawaganckie.

Aby wyglądać w garniturze szykownie, musimy wybrać dobry rozmiar. Jednym z gorętszych trendów są garnitury z marynarkami profilowanymi w talii, czyli typu slim. Eleganckie i podkreślające figurę marynarki mają dwa guziki. Mierząc garnitur, zwróćmy uwagę, czy marynarka gładko przylega do ciała i czy nie pojawiają się marszczenia. Z kolei spodnie mogą mieć co najwyżej jedno załamanie z przodu. Tworząc zestawienia z garniturem, pamiętajmy, że liczą się także dodatki, które do nich dobierzemy.

Stylizacja do pracy – Lancerto

Garnitur męski a pora roku

Niezależnie od tego, kiedy kupujemy garnitur, musimy zwracać uwagę na jakość wykonania. Liczy się materiał, guziki, to, czy z każdej strony leży idealnie. To wszystko razem wpływa na to, jak będziemy postrzegani i czy rzeczywiście będziemy wyglądać profesjonalnie.

Drugą rzeczą, jaką musimy wziąć pod uwagę, wybierając garnitur męskijest pora roku. Letnia garderoba powinna uwzględniać garnitur lekki i przewiewny. Natomiast model na okres jesienno-zimowy będzie cieplejszy. Uniwersalnym materiałem jest wełna – która, wbrew powszechnemu myśleniu, nie nadaje się tylko na zimę, ale również świetnie sprawdzi się latem, zapewniając nam termoregulację.

Materiały garniturów męskich, w których będzie ci wygodnie

W nawiązaniu do tego, co było wyżej – latem stawiamy na materiały lekkie. Liczy się zarówno tkanina wykorzystana przy zewnętrznej części, jak i przy podszewce. Podczas upałów powinniśmy unikać modeli, w których pojawiają się sztuczne domieszki. Sprawdzi się dobrze bawełna, jedwab albo luźno tkana wełna. W sklepach można także znaleźć garnitury z lnu, ale te nie nadają się do pracy – owszem, są doskonałe na lato, ale raczej do stylizacji casualowych.

Zimą natomiast postawmy na coś grubszego, co zapewni komfort cieplny. Są panowie, którzy decydują się na garnitury wełniane z dodatkiem włókien syntetycznych, bo ich zaletą jest to, że się nie gniotą, ale za ich wadę uznaje się to, że są mało przewiewne.  Znacznie korzystniejsze jest postawienie na cienką wełnę wysoko skrętną, taką od wartości 120’s w górę. Garnitur nie będzie się gniótł, a zarazem będzie komfortowy w noszeniu.

Elegancki zestaw marki Lancerto.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności