lederboard

Gazetki promocyjne: oszczędzamy podczas zakupów jak najwięcej

Gazetki promocyjne sklepów stają się coraz bardziej popularne, o czym świadczy nie tylko zwiększenie częstotliwości ich wydawania, ale także pojawienie się różnych typów gazetek publikowanych przez ten sam sklep: dotyczą osobno produktów żywnościowych, towarów przemysłowych. Ponadto sieć LIDL ma dodatkowo gazetkę, za pomocą której można wybrać wycieczkę lub podróż! Dzisiaj wyjaśnimy, skąd bierze się popularność gazetek promocyjnych i dlaczego warto, abyś Ty również skorzystał z tego rozwiązania.

 

 

Gazetki promocyjne: wybieraj najdogodniejsze rozwiązania

Przez długi czas gazetki promocyjne były dostępne dla klientów wyłącznie w wersji papierowej, ale od kilku lat publikowane są również online, przede wszystkim na stronach sklepów. Jeśli chcemy przeanalizować od razu gazetki kilku sklepów, takie rozwiązanie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego każdy, kto lubi oszczędzać, korzysta ze specjalnych portali gromadzących ulotki z różnych supermarketów. Jednym z najlepszych jest Rabato. Poszukaj gazetek na Rabato Polska, a uzyskasz liczne możliwości oszczędzania:

● Gazetki promocyjne popularnych polskich sklepów są na bieżąco aktualizowane i można z nich korzystać całkiem za darmo;
● Za pomocą gazetek można porównywać ceny na produkty w różnych sklepach;
● Dają możliwość szybkiego otrzymania informacji o produktach promocyjnych, których liczba jest ograniczona;
● Informują o promocjach tematycznych i ofertach sezonowych;
● Udostępniają specjalne kody promocyjne, pozwalające kupować jeszcze taniej;
● Informują o ofertach specjalnych, dostępnych dla stałych klientów supermarketu itd.

Jak korzystać z gazetek promocyjnych?

Często sklepy zachęcają swoich klientów: oszczędzaj na zakupach jak najwięcej, korzystając z gazetek promocyjnych. Oczywiście, jeśli co tydzień będziemy zapoznawać się z ofertami znajdującymi się wyłącznie w jednej gazetce, nie pomoże to w dobrym oszczędzaniu: dość często organizowane przez sklepy promocje w rzeczywistości nie są obniżkami cen opłacalnymi dla klientów. Jak zatem warto postępować, by z dnia na dzień oszczędzać na zakupach zrobionych za pomocą gazetek promocyjnych?

Przede wszystkim, warto na bieżąco śledzić ceny w różnych supermarketach. W taki sposób można zrozumieć, czy cena na dany towar, który Cię interesuje rzeczywiście jest niższa, czy też oferowany rabat jest jeszcze jednym trikiem marketingowym zachęcającym Cię do zakupu. Gazetki supermarketów mogą pomóc w ustaleniu, czy obowiązujący rabat będzie naprawdę opłacalny. W tym celu:

● Porównaj oferty promocyjne zawarte w różnych gazetkach promocyjnych i wybierz dla siebie najlepsze rozwiązania. Koszt tych samych towarów sprzedawanych na podstawie promocji często jest różny, a Twoim zadaniem jest wybranie najbardziej opłacalnych opcji;
● Monitoruj ceny na produkty, które kupujesz na co dzień lub często, dzięki temu łatwiej będzie Ci zrozumieć to, czy oferta w gazetce promocyjnej rzeczywiście jest atrakcyjna;
● Wyszukuj w gazetkach promocyjnych specjalne kody, które pozwolą Ci dodatkowo zaoszczędzić podczas zakupów;
● Dowiedz się czy zniżka przysługująca w sklepie łączy się ze zniżkami przysługującymi dla stałych klientów – w taki sposób możesz zaoszczędzić jeszcze więcej;
● Korzystaj z gazetek promocyjnych online. W ten sposób możesz sprawdzać oferty promocyjne w dogodnym momencie i miejscu, na przykład podczas powrotu z pracy do domu lub w kawiarni z filiżanką kawy;
● Wybieraj najlepsze oferty za pomocą gazetek promocyjnych i na tej podstawie rób listy zakupów, których następnie rzetelnie przestrzegaj podczas wizyty w sklepie;
● Gazetki promocyjne mogą także pomóc w planowaniu trasy w sklepie, którą przejdziesz podczas robienia zakupów. Specjaliści uważają, że sporządzenie trasy za pomocą aplikacji komputerowych pozwala nie tylko zaoszczędzić czas podczas robienia zakupów, ale także zrezygnować z zakupu niepotrzebnych rzeczy.

Wybierając towary na podstawie gazetek promocyjnych, dobrze jest nie zapominać o zapoznawaniu się nie tylko z rabatami, ale także z innymi ofertami pozwalającymi na oszczędzanie. Mogą to być na przykład artykuły gratisowe, które otrzymuje się pod warunkiem zakupu określonej ilości konkretnych towarów, a także kupony umożliwiające otrzymanie rabat cenowy lub procentowy podczas kolejnych zakupów.

Natomiast jeśli chcesz oszczędzać jeszcze wygodniej i więcej, pobierz aplikację mobilną z gazetkami promocyjnymi. Umożliwi ona łatwe sporządzenie listy zakupów, pomoże porównać ceny w różnych sklepach i tym samym całkiem za darmo będzie pomocą w pozostawieniu w Twoim portfelu przyzwoitej kwoty.

Analizując informacje o obniżkach cen na produkty typu makaron lub konserwy rybne lub też towary pierwszej potrzeby można także zadbać o to, by zrobić zapasy. Jest to proste, gdyż wystarczy za pomocą gazetki promocyjnej ustalić, które produkty mogą nadawać się do tak postawionego celu, a następnie dokonać ich zakupu w sklepie. Należy pamiętać tylko, by sprawdzać datę ważności – powinna być wystarczająco długa. Możesz także kupować owoce i warzywa w cenie obniżonej – wiele z nich nadaje się do zamrożenia lub robienia domowych przetworów, a więc warto skorzystać z takiej możliwości.

Porady, które zebraliśmy w naszym artykule, rzeczywiście nie pokazują wszystkich możliwości gazetek promocyjnych, ale mogą stać się podstawą codziennego skutecznego oszczędzania, które przecież jest tak ważne dla każdego z nas.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności