Gdzie powinny pokazywać się młode, polskie marki?


W Polsce każdego roku rośnie liczba wydarzeń związanych z szeroko rozumianym pojęciem designu. Obok tych dużych, znaczących już festiwali mamy mniejsze wydarzenia, często lokalne. Wielu młodych projektantów na początku swojej drogi staje przed pytaniem – gdzie powinni się pojawić. Cel jest jasny – chcą być zauważeni i przede wszystkim dotrzeć do swoich Klientów. Tak też zaczynała projektantka Ela Malita ze swoją markę Malita Just Wood. Od Wroclove Design Festival do Silesia Bazaar w Katowicach.

 

Zaczynając od Wrocławia

 

Malita Just Wood pierwszy raz pokazała się szerszej grupie odbiorców podczas tegorocznej edycji Wroclove Design Festival i można powiedzieć, że to było to! Mała pracownia spod Wrocławia nagle zyskała rozgłos i … nowych Klientów.

– Pojawienie się na Wroclove Design Festival to był dla nas przysłowiowy wiatr w żagle, nie zastanawialiśmy się długo czy powinniśmy tam być. Oczywiście obecności na tego typu wydarzeniach wiążę się z pewnymi kosztami, my jednak mieliśmy świadomość, że Internet nie jest wystarczającym narzędziem w naszych działaniach sprzedażowych. Dostawaliśmy wiele zapytań o możliwość zobaczenia projektów na żywo, dlatego pojawienie się na wrocławskim festiwalu było dla nas naturalnym krokiem – mówi Ela Malita, właścicielka marki Malita Just Wood.

Pojawienie się na festiwalu stolików z mchem, żywicą czy też z błękitnym szkłem spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony Klientów, ale również potencjalnych partnerów biznesowych.

Stolik ze szk+éem, Malita Just Wood 2 (1)

– Zainteresowanie naszymi projektami było naprawdę spore, odwiedzali nas zarówno Klienci, jak i osoby, które chciały nawiązać z nami współpracę biznesową. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na takie projekty jak nasze, co dało nam ogromną satysfakcję i utwierdziło w przekonaniu, że warto. Wydarzenia tego typu przyciągają nie tylko entuzjastów designu, potencjalnych Klientów ale też przekładają się na aspekt biznesowy. Na takich eventach bywają właściciele showroomów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Warto brać w nich udział, korzyści z tego płynące są odczuwalne jeszcze przez wiele, wiele miesięcy – dodaje Ela Malita.

 

Po drodze postój w Katowicach

Już 18 września w Katowicach odbędzie się Silesia Bazaar Dizajn vol. 2 – jest to największe wydarzenie związane z designem na Śląsku. Targi organizuje Fundacja „Colors of Silesia”, za główne cele stawia sobie: wsparcie niezależnych projektantów, dizajnerów i artystów, działania na rzecz ich rozwoju zawodowego oraz organizację wydarzeń promujących niezależą modę i dizajn. W tym roku swój udział w wydarzeniu potwierdziła również marka Malita Just Wood.

Stolik z mchem, Malita Just Wood

– Pracujemy cały czas nad rozszerzeniem naszej sieci sprzedaży, nie uda nam się od razu być we wszystkich większych miastach w Polsce dlatego udział w Silesia Bazaar Dizajn vol.2 jest dla nas dobrym rozwiązaniem. Możemy pokazać się na tamtejszym rynku, dotrzeć do nowych Klientów. W naszych działaniach istotny jest dla nas bezpośredni kontakt, podczas takich wydarzeń mamy najlepszą okazję, żeby porozmawiać z Klientem, czasem z takich rozmów wynikają indywidualne zamówienia co niezwykle nas cieszy. Zdarza się również, że ktoś ma swoje przemyślenia na temat naszych projektów co też jest dla nas istotne i traktujemy to jako ważną wskazówkę w dalszym projektowaniu  – mówi Ela Malita.

Obecność na targach, festiwalach czy lokalnych imprezach może przynieść wiele korzyści. Jest to najlepsze miejsce, żeby na żywo pokazać swoje projekty. Opowiedzieć o wykorzystanych materiałach i swoich inspiracjach. Już 18 września w Katowicach na stoisku numer: 2 będzie można zobaczyć mech, żywicę oraz błękitne szkło w projektach Malita Just Wood.

 

Silesia Bazaar Dizajn vol.2

18 września 2016r.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Al. Korfantego, Katowice

 

O firmie Malita Just Wood

Malita Just Wood zrodziła się z pasji tworzenia w 2016 roku. Jej założyciele a zarówno projektanci łączą klasyczne rzemiosło z nowoczesnymi rozwiązaniami. Dzięki czemu oferta produktowa na którą składają się stoły oraz stoliki kawowe to połączenie naturalnych materiałów takich jak drewno ze szkłem, stalą czy też mchem. Malita Just Wood nieprzerwanie rozwija swoją działalność stawiając na innowacyjność i funkcjonalność, nie bez znaczenia jest fakt, że oferta marki to produkt w 100% polski. www.malitajustwood.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności