lederboard

GGPredict zwycięzcą konkursu ł.pitch Start-up Challenge

GGPredict został zwycięzcą trzeciej edycji konkurs dla polskich startupów ł.pitch Start-Up Challenge organizowanego przez LSE Polish Business Society. Zwycięski startup otrzymał nagrodę pieniężna w wysokości 20 tys. zł i miejsce w programie akceleracyjnym Space3ac, w ramach którego może liczyć na wsparcie o wartości do 200 tys. zł.

 

 

GGPredict to twórca aplikacji zwiększającej osiągnięcia graczy popularnych i darmowych gier komputerowych. Aplikacja skierowana jest zarówno do osób grających profesjonalnie jak i amatorsko i pomaga im zwiększyć efektywność.

– Obecnie na świecie jest 240 milionów graczy, ale nie istnieje żadna aplikacja, pomagająca im śledzić ich progres. To naprawdę ogromny rynek, który rośnie z roku na rok. Prowadzimy także badania socjologiczne, mówiące ilu graczy jest chętnych poprawić swoje wyniki, więc nawet jeżeli dotrzemy do 5% z nich, to nadal będzie to dla nas duży sukces – powiedzieli Przemysław Siemaszko i Michał Łowigus, pomysłodawcy GGPredict.

Jury doceniło fakt, że aplikacja już istnieje, jej potencjał rozwoju na rosnącym rynku gier komputerowych, a także niskie koszty ekspansji zagranicznej.

Wśród finalistów tegorocznego ł.pitch znalazło się pięć firm na wczesnym etapie rozwoju. Dwóch finalistów zaprezentowało rozwiązania pomagające osobom chorym na raka. SDS Optic, rozwija technologię inPROBE, która zapewnia szybszą i dokładniejszą diagnozę choroby, zwiększając także efektywność leczenia, a projekt Prosoma Digital Therapeutics skupia się na pomocy psychologicznej dla osób cierpiących na raka za pomocą aplikacji mobilnej i technologii VR. Dwóch kolejnych finalistów to FitMech – przedsiębiorstwo produkujące urządzenia monitorujące wydajność maszyn fabrycznych oraz GuardED – twórca aplikacji mobilnej uczącej przedsiębiorców cyberbezpieczeństwa.

Wojciech Sobieraj, twórca cyfrowego banku Aion, w swoim przemówieniu otwierającym prezentacje finalistów zaznaczył, że budowanie efektywnych startupów łączy w sobie trzy główne elementy: pomysł, ludzi i pieniądze.

ł.pitch jest projektem LSE Polish Business Society, stowarzyszenia polskich studentów na London School of Economics and Political Science. Nazwa konkursu nawiązuje do pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej, Ignacego Łukasiewicza. Konkurs ma swój finał podczas LSE SU Polish Economic Forum w Londynie.

– Najtrudniejsze było kompleksowe zażądanie całym projektem od zebrania nagród, nawiązanie relacji z mediami kończąc na wybraniu najlepszych 5 spółek z aż 50 aplikacji, które dostaliśmy. Dzień przed wydarzeniem 5 z 6 osób w jury niestety odwołało przyjazd z powodu coronavirusa, musiałem szybko znaleźć zastępstwo, na szczęście wszystko się udało. Nowe osoby w jury to liderzy z branży private equity w Polsce: Krzysztof Krawczyk (CVC Capital Partners), Edgar Koleśnik (Abris) i Krzysztof Kulig (Innova). Dodatkowo w jury był jeszcze Paweł Zielewski (redaktor naczelny Forbes) i Rafał Celej (kancelaria prawna Kondracki Celej). Tak zróżnicowany wachlarz branż ekspertyzy jury pozwolił na ocenienie każdego startupu na wielu płaszczyznach. Uważam wydarzenia za bardzo udane – powiedział Aleksander Książek, koordynator konkursu.

Partnerami tegorocznej edycji ł.pitch są m.in. z fundusz Black Pearls VC (partner główny), kancelaria prawna Kondracki Celej, InReach Ventures, Firstminute Capital, Arskom oraz Marvipol Development S.A. Patronat medialny nad wydarzeniem objął ISB News.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności