lederboard

Goodyear ponownie uhonorowany tytułem Top Employer Europe


Goodyear Dunlop Tires Europe, jeden z wiodących europejskich producentów opon, po raz czwarty z rzędu otrzymał tytuł Top Employer Europe, przyznawany przez Top Employers Institute. Ta niezależna organizacja certyfikuje firmy, które „tworzą doskonałe warunki pracy”.

 

 

Goodyear otrzymał prestiżowy tytuł w 10 krajach Europy: w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Ponadto tytuł otrzymały trzy inne krajowe organizacje Goodyeara w regionie EMEA: Turcja, Republika Południowej Afryki i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Goodyear jest jedną z zaledwie 64 firm, które w tym roku otrzymały tytuł Top Employer Europe – zaznaczyło w komunikacie, przesłanym mediom 19 lutego, biuro prasowe Goodyear Dunlop Tires Polska.

Obszar zainteresowań Top Employers Institute jest w dużej mierze zbieżny z filozofią Top Talent and Team, realizowaną przez Goodyeara oraz nadrzędnym celem działań firmy, jakim jest przyciąganie, motywowanie i zatrzymywanie pracowników o najwyższych kompetencjach. Audyt firm, które starają się o uzyskanie certyfikatu, obejmuje najważniejsze obszary polityki HR. Goodyear otrzymał szczególnie wysokie noty za strategię zarządzania talentami, zarządzanie jakością pracy, zarządzanie przebiegiem kariery i sukcesją na stanowiskach oraz za program szkoleń i rozwoju – czytamy w komunikacie.

„Ponowne uzyskanie certyfikatu w kolejnych latach to powód do dumy. Z mojego punktu widzenia ta ocena potwierdza, że praktyki HR-owe stosowanie w Goodyearze są konkurencyjne w porównaniu do innych wiodących firm.” – powiedziała cytowana w komunikacie Emilia Szwaj, HR Biznes Partner na Polskę.

„Cenne jest również to, że proces certyfikacji zwraca uwagę na aspekty, w których powinniśmy dalej rozwijać propozycje dla naszych pracowników. Wiemy, że w pewnych obszarach możemy poprawić nasze wyniki, dlatego w sposób ciągły rozwijamy najlepsze praktyki HR” – dodała.

Instytut, który swoją główną siedzibę ma w Holandii, przyznaje tytuł Top Employers firmom na całym świecie od 1991 roku.

„Optymalne warunki dla pracowników gwarantują możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Przeprowadzone przez nas kompleksowe badanie wykazało, że Goodyear Europe tworzy wyjątkowe środowisko pracy i oferuje szeroki zakres kreatywnych inicjatyw, od pakietu świadczeń dodatkowych poprzez warunki pracy, po programy zarządzania wydajnością pracy, które są dobrze przemyślane i zgodne z kulturą firmy” – ocenił także cytowany w komunikacie Dennis Utter, dyrektor ds. globalnego biznesu Top Employers Institute.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach. Ma dwa centra innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle.

W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.

Na zdjęciu w materiale: Leszek Szafran, dyrektor generalny Goodyear ds. sprzedaży na Polskę i Ukrainę, oraz Emilia Szwaj, HR Biznes Partner na Polskę, odbierają nagrodę z rąk Roberta Schaefera, członka zarządu Top Employers Institute.

(gm)

FOT. © Goodyear Dunlop Tires Polska

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności