Google otwiera centrum dla startupów – Campus Warsaw


Pierwsze w Europie Centralnej i piąte na świecie centrum dla startupów, powołane do życia przez Google – ruszy 23 listopada w Warszawie. Campus Warsaw to miejsce, w którym przedsiębiorcy będą mogli uzyskać bezpłatne wsparcie i wiedzę, jak budować firmy technologiczne o zasięgu globalnym.

 

Campus znajduje się na terenie Centrum Praskiego Koneser przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie. To 1600 m kw. przestrzeni, podzielonej na trzy piętra.

Sercem tego miejsca jest znajdująca się na parterze Campus Cafe, prowadzona przez znaną warszawską kawiarnię Emesen. Tuż obok przedsiębiorcy mają dostęp do przestrzeni eventowej oraz sali szkoleniowej, w których codziennie będą organizowane dla członków społeczności bezpłatne spotkania, takie jak szkolenia, sesje mentoringowe, warsztaty i wykłady inspirujących mówców – napisano w informacji, udostępnionej 19 listopada mediom.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, na parterze mieści się także strefa Innovation Nest, polskiego partnera Campusu. Pierwsze i drugie piętro budynku to siedziba kolejnego partnera Campusu Warsaw − TechHub, który prowadzi przestrzeń coworkingową oraz tworzy międzynarodową społeczność startupów.

– Przyszłość rozwoju Europy to przedsiębiorczość i innowacyjność. Otwarcie Campusu Warsaw jest kolejnym krokiem Google w kierunku wspierania Polski i regionu w tych obszarach. Campus będzie nową przestrzenią dla przedsiębiorców, dzięki której uzyskają wiedzę, nawiążą międzynarodowe kontakty i będą tworzyć firmy, które być może zmienią świat – podkreślił cytowany w komunikacie Matt Brittin, prezes Google na Europę.

00.00.2015 WarszawaFot. Jakub Szymczuk /FOTO GOSC

Rafał Plutecki, szef Campusu Warsaw, zaznaczył, że „celem jest stworzenie przestrzeni, która zintegruje społeczność startupową z regionu Europy Środkowo – Wschodniej. Chcemy zaoferować przedsiębiorcom miejsce, w którym będą mogli realizować swoje marzenia. Tworzenie startupu wymaga ciężkiej pracy, ale też dostępu do wiedzy, globalnego doświadczenia i wymiany myśli oraz współpracy z innymi firmami. Campus Warsaw realizuje wszystkie te cele i daje świetne warunki do pracy, dlatego – mamy nadzieję, że pobudzi on do innowacyjności cały region”.

Campus Warsaw ma swoje miejsce również w sieci, dostępne pod adresem campus.co/warsaw

Jak podano w informacji dla mediów, by dołączyć do społeczności warszawskiego campusu, wystarczy się zarejestrować − członkostwo jest bezpłatne i daje dostęp do campusowej kawiarni, możliwość wstępu na wszystkie wydarzenia organizowane dla społeczności oraz dostęp do sieci campusów na całym świecie. Na stronie będą się też odbywały zapisy do programów edukacyjnych, a chętni będą mogli zgłaszać propozycje organizacji własnych wydarzeń.

Campusy na całym świecie współpracują blisko z najlepszymi organizacjami startupowymi. Obecnie Campus Warsaw ma dwóch partnerów, z którymi będzie tworzył i wspierał społeczność startupową: polski Innovation Nest oraz międzynarodowy TechHub.

00.00.2015 WarszawaFot. Jakub Szymczuk /FOTO GOSC

Przedsiębiorcy znajdą w campusie różnorodną ofertę programów szkoleniowych i wydarzeń − od spotkań mentoringowych, podczas których eksperci będą się dzielić swoją wiedzą, po demo days, na których przedsiębiorcy będą mieli szansę zaprezentować swoje produkty.

W pierwszym miesiącu działalności Campusu Warsaw odbędzie się kilka programów organizowanych przez Google. Szczegółową listę programów można znaleźć na stronie internetowej campus.co/warsaw.

Poza warszawskim campusem na świecie działają już ośrodki w Madrycie, Londynie, Tel Awiwie i Seulu. Niebawem zostanie otwarty także Campus São Paulo. Cztery działające dotychczas campusy mają łącznie ponad 70 tys. członków, przyczyniły się do powstania ponad 4,6 tys. miejsc pracy, a firmy w nich zrzeszone pozyskały ponad 215 mln dolarów finansowania. Wszystkie campusy są tworzone przez Google for Entrepreneurs, zespół Google, którego celem jest wspieranie przedsiębiorczości.

 

(gm)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności