Gwiazdy i inspirujące osobowości w ekskluzywnym albumie z portretami fotografki Kat Piweckiej

Na przełomie 2019 i 2020 roku fotografka Kat Piwecka obchodzi jubileusz 10-lecia pracy twórczej. Z tej okazji artystka przygotowała wystawę kobiecych portretów #photographedbyKatPiwecka oraz wydała ekskluzywny album pod tym samym tytułem.

– W albumie zamieściłam sesje gwiazd i inspirujących osobistości – prawie 60 sesji na 400 stronach! W albumie znalazły się zarówno sesje aktorek – Tamary Arciuch, Jadwigi Gryn, Pauliny Holtz, Karoliny Nowakowskiej, Joasi Sydor, Andżeliki Piechowiak, Hani Konarowskiej, Joasi Jabłczyńskiej, Olgi Borys, Agnieszki Kawiorskiej, Anity Sokołowskiej, Kamili Kamińskiej, Kasi Pakosińskiej, Kasi Dąbrowskiej, Ani Powierzy, Magdy Emilianowicz, jak i dziennikarek i osobowości telewizyjnych takich jak: Beata Sadowska, Ania Matusiak-Rześniowiecka, Kasia Zdanowicz, Ania Jędrzejowska, Ania Dec, Ania Lucińska, Ania Popek, Beata Chmielowska-Olech, Dorota Gardias, Ania Kalczyńska. Zamieściłam także kilka sesji męskich – piękna sesja na czterdzieste urodziny Stefano Terrazzino zrealizowana w jego rodzinnym mieście na Sycylii, przesympatyczny Bartek Kasprzykowski oraz najsłynniejszy psycholog w Polsce – Mateusz Grzesiak. Jest także kilka sesji pięknych par – narzeczeńskie zdjęcia Beaty Pawlikowskiej i Danniego Murdocka, gorąca sesja na plaży Ewy Szabatin z jej portugalskim mężem, Tamara i Bartek robiący sobie selfie. Są także słynni malarze – polska malarka Mariola Landowska, która żyje pomiędzy Lizboną a Brazylią, Dominik Jasiński sfotografowany w atelier przy swoim portugalskim domu oraz ilustratorka mody Ania Halarewicz na tle ściany ze swoimi dziełami. Są inspirujące kobiety i autorki książek – Kamila Rowińska i dr Iliana Ramirez. Do tego doszły też sesje portugalskich gwiazd – fadista Pedro Moutinho, dwie największe gwiazdy sportu (zaraz po Ronaldo) Joana Schenker i Patricia Mamona, pisarz Jose Micard Teixeira, którego słowa „Mam dość …” cytuje cały świat, czy też prezenter  najpopularniejszej stacji radiowej Jose Coimbra – mówi autorka albumu.

 

 

Album powstał dzięki sugestii polskiej ikony mody, aktorki i modelki Heleny Norowicz, którą możemy zobaczyć na okładce albumu. To ona w trakcie sesji zasugerowała fotografce – obok przygotowania wystawy – stworzenie także  jubileuszowego albumu. „Jestem zachwycona stylem i sposobem pracy Pani Katarzyny. Na planie zdjęciowym tworzy świetną atmosferę. Praca z nią to prawdziwa przyjemność. Zdjęcia są piękne i wyraziste. Pani Katarzyna potrafi dostrzec to, czego inni nie dostrzegają. Perspektywa pojawienia się tego albumu wpływa pozytywnie na moje myślenie i odczucia! Jestem bardzo wdzięczna!”.

 

Album zawiera blisko 60 sesji wykonanych w Polsce i Portugalii w ostatnich latach działalności fotografki, która dzieli swój zawodowy czas pomiędzy te dwa kraje, pracując zarówno z polskimi jak i portugalskimi gwiazdami. Pierwszą sesję wykonaną z udziałem polskiej gwiazdy fotografka wspomina bardzo emocjonalnie: „To było wiele lat temu, przyjechałam na pierwszą sesję z Moniką Jarosińską – polską aktorką i wokalistką. Bardzo się stresowałam, ponieważ byłam w obcym mieście i w obcym studio. Na szczęście Monika okazała się cudowną i ciepłą osobą, która przepięknie pozowała. Powstało wiele świetnych ujęć, które zaraz po sesji zostały wykorzystane w artykułach o Monice oraz na okładkach jej singli. To był dobry początek!”.

 

 

Z parą aktorską Tamarą Arciuch i Bartkiem Kasprzykowskim połączyła fotografkę miłość do portugalskiego wybrzeża. „Poznaliśmy się na instagramie dzięki moim zdjęciom z Portugalii, a później w czasie sesji nie mogliśmy przestać rozmawiać o naszych ulubionych miejscach w Portugalii” – mówi fotografka. „Tak namiętnie lajkowałam zdjęcia Kasi na instagramie, że w końcu zmusiłam ją do kontaktu” – zdradza aktorka Tamara Arciuch. Sesja odbyła się w stylowych wnętrzach Hotelu Bellotto dwa miesiące po urodzeniu córeczki pary aktorskiej.

 

 

Aktorka Joanna Sydor przyznaje, że Kat Piwecka była pierwszą kobietą-fotografem, z którym miała okazję pracować: „Kasia była pierwszą fotografką, która mnie fotografowała. Chciałam Kasi bardzo podziękować, że dała taką przestrzeń i pozwoliła emocjom urodzić się w dużej swobodzie i zaufaniu. W odpowiednim momencie umiała nacisnąć migawkę i za to jej bardzo dziękuję.”

 

 

Dziennikarka i osobowość telewizyjna Anna Popek także mówi o zaletach pracy z kobietami-fotografkami: „Bardzo się ucieszyłam na tą sesję, bo takie projekty fotograficzne to zawsze jest fajna przygoda i poznanie kogoś ciekawego. Fotografki-kobiety są szczególnie interesujące, bo mają inne podejście do obiektów fotografowanych. Wydaje mi się, że bardziej angażują emocje i starają się, żeby to wszystko było takie najbardziej naturalne i ciepłe, przyjazne, domowe. I tak też było u Kasi. U Kasi Piweckiej najważniejsze jest to, że nie trzeba pozować. Bo zazwyczaj na sesji jest masa stylistów, makijażystów, włosy, zamieszanie, asystenci, a tutaj była bardzo dobra wiżazystka Kasia Lenartowicz i poza tym było bardzo cichutko, kameralnie, bardzo spokojnie. Było bardzo intymnie i myślę, że dzięki temu udało się stworzyć taką atmosferę, że nie trzeba było w ogóle pozować. Bo to jest sztuka – zrobić tak zdjęcie, żeby nie było widać, że modelka pozuje. I tak było u Kasi. Po prostu powiedziała: zachowuj się normalnie, połóż się i odpocznij, leż sobie spokojnie, a ja zrobię zdjęcia. Sztuką jest uchwycić modelkę tak, żeby była sobą i do tego uchwycić jej piękno”.

 

 

Z warszawską prezenterką telewizyjną Dorotą Michałowską fotografka spotkała się w jej apartamencie z pięknym widokiem na Pałac Kultury i tutaj na fioletowej sofie powstały wyjątkowe kobiece ujęcia. „Praca z Kat Piwecką to wielka przyjemność. Spędziłyśmy razem całe popołudnie, po sesji w moim mieszkaniu nie mogłyśmy się rozstać i poszłyśmy jeszcze na obiad. Kasia to nie tylko świetna fotografka, ale przede wszystkim, fantastyczna, pełna pasji kobieta. Wspaniałe opowiada o swojej ukochanej Portugalii. Profesjonalna, ale bezpretensjonalna, uśmiechnięta i bezpośrednia. Pracuje szybko, ma świetne oko i tworzy wyjątkowe, kobiece fotografie. Zdjęcia, które mi zrobiła, to jedne z najpiękniejszych, jakie mam” – zdradza dziennikarka.

 

 

Fotografka otwarcie mówi, że do stworzenia wyjątkowych kobiecych ujęć potrzebuje niewiele, bo duże okno, fragment łózka, fotel lub krzesło, kawałek podłogi i ściany.  Kamila Rowińska – coach, trenerka i prezeska Fundacji Kobieta Niezależna była pod wrażeniem efektów sesji wykonanej w tak niewielkiej przestrzeni: „Kasia jest mistrzynią jeśli chodzi o piękne kobiece portrety i tworzy niesamowitą atmosferę na sesji – efekt sesji kobiecej stworzonej na kawałku łóżka mnie pozytywnie zaskoczył!”

 

 

Zakochana w Portugalii fotografka, także zawodowo łączy swoje oba światy: polski i portugalski. Polska malarka mieszkająca w Lizbonie od ponad 20 lat Mariola Landowska tak wspomina sesję, która stała się początkiem wielkiej przyjaźni: „Lśniące oczy z energią pasji przywitałam w mojej pracowni.To jest Kat Piwecka. Wprowadziła nastrój tej ancestralnej przyjaźni.Nie bylo teraz…było od zawsze. Profesjonalna fotografka fotografowała w sposób, jakby oddychała, a ja rozmawiałam z nią nie widząc aparatu.Gdy ogladałam potem fotografie, zastanawiałam się, kiedy ona to uchwyciła.Tak naprawdę odkryła mnie dla mnie”.

 

 

Także w przypadku słynnego portugalskiego pisarza i coacha Jose Micard Teixeira, którego słowa „Mam dość…” cytuje cały świat błędnie przypisując je aktorce Meryl Streep, sesja stała się początkiem niezwykłej polsko-portugalskiej przyjaźni.

 

 

Z kolei jeden z najsłynniejszych muzyków fado Pedro Moutinho wykorzystał sesję zdjęciową na okładkę i promocję swojej najnowszej płyty „Um fado ao contrario”. Fotografka przynała, że był to dla niej wielki zaszczyt, a jeszcze większego  zaszczytu dostąpiła, kiedy muzyk zaśpiewał a cappella portugalskie „sto lat” na jej czterdzieste urodziny.

 

 

Niesamowitą niespodziankę zrobił fotografce także popularny prezenter radiowy największej stacji radiowej RFM Portugal – Jose Coimbra. W dzień czterdziestych urodzin na antenie złożył zyczenia w języku portugalskim i polskim. Historia tej znajomości jest bardzo niezwykła, ponieważ fotografka tęskniąc za Portugalią na co dzień słuchała portugalskiego radia w swoim podpoznańskim studio. Prezenter radiowy był pod wielkim wrażeniem, że jego głos dociera do odległego o trzy tysiące kilometrów kraju, który dotychczas kojarzył z Wałęsą i Lewandowskim. Efektem tej znajomości były męskie portrety wykonane na terenie stacji radiowej.

 

 

Fotografka specjalizuje się także w fotografii relacji, a szczególnie zmysłowych zdjęciach par. Do jej ulubionych sesji należy narzeczeńska sesja polskiej podróżniczki i pisarki Beaty Pawlikowskiej i Danniego Murdocka oraz gorąca małżeńska sesja na plaży tancerki Ewy Szabatin z jej portugalskim mężem Rubenem. Kolejną wyjątkową parą, którą udało się fotografce zaprosić do współpracy było polsko-meksykańskie małżeństwo – dr Mateusz Grzesiak i dr Iliana Ramirez. „Podczas naszego spotkania mieliśmy trzy duże zadania do wykonania – sesja we dwoje, kobiece ujęcia Iliany do wystawy z okazji Dnia Kobiet, sesja biznesowa i biało-czarne portrety Mateusza” – zdradza fotografka. „Czas spędzony na planie sesji z Kasią minął mi bezstresowo, wyjątkowo szybko i sprawnie. Stworzyła ona atmosferę intymności, dzięki której czuliśmy się z mężem komfortowo. Jestem jej za to bardzo wdzięczna” –  mówi Iliana, a Mateusz dodaje: „Lubię pracować z osobami skupionymi na swojej pracy, a taka właśnie jest Kat. Szanuje czas swój i osoby, którą fotografuje”.

 

 

Poza portretami męskimi najpopularniejszego psychologa w kraju Mateusza Grzesiaka oraz aktora Bartka Kasprzykowskiego, w albumie znajdziemy pamiątkową sesję Stefano Terrazzino wykonaną w dniu jego czterdziestych urodzin. „Razem ze Stefano odbylismy sentymentalna podróż, spacerujac ulicami jego rodzinnego miasteczka na Sycylii, wspominając jego dzieciństwo. To była jedna z najbardziej wyjątkowych sesji, którą miałam okazję wykonać i jedne z moich ulubionych zdjęć w albumie” – mówi fotografka.

 

Niezwykły album dokumentujący wiele lat pracy fotografki, w którym znajdziecie niesamowite sesje wyjątkowych osób, można zakupić bezpośrednio w poznańskim studio fotografki lub w sprzedaży wysyłkowej pod linkiem:

http://www.katarzynapiwecka.pl/blog/1363-album-z-portretami-gwiazd-photographedbykatpiwecka-2020-juz-w-sprzedazy

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności