HLR – czy go potrzebujesz?

Zastanawiasz się, czym jest HLR i dlaczego jest Ci potrzebny? Home Location Register to świetne narzędzie, którego zadaniem jest sprawdzanie w bazie numerów ich aktualnego statusu. W łatwy sposób możesz zweryfikować swoją bazę pod kątem aktywności numerów. Co więcej – już przed nawiązaniem połączenia, a do tego w trybie rzeczywistym! Ta wyjątkowa usługa ułatwi Ci nawiązanie kontaktu, umożliwi zweryfikowanie jakości bazy odbiorców oraz jej uaktualnienie. Zyskasz wiedzę, czy konkretny numer telefonu jest dostępny, niedostępny, zajęty w danym momencie, czy już nieaktywny.

 

 

Zastosowanie HLR w praktyce

Zaskakujący może być fakt, że około 1/4 połączeń wykonywanych przez konsultantów jest realizowana na niedostępne numery. Tu z pomocą przychodzi właśnie #HLR. Włączenie tej usługi jest sprawdzonym rozwiązaniem. Już przed nawiązaniem połączeń przez konsultantów w call center, każdy numer jest weryfikowany. Takie działania pozwalają zaoszczędzić nawet 15 do 20 sekund na minutę.

Co możesz zyskać wybierając usługę HLR?

Usługa HLR z pewnością niesie wiele korzyści, do których między innymi zaliczamy:

  • Skupienie się wyłącznie na aktywnych numerach telefonu.
  • Dotarcie do większej liczby osób w danej grupie docelowej. To z kolei przekłada się na lepszą sprzedaż lub wyniki innych kampanii.
  • Zwiększenie efektywności pracowników poprzez skupienie ich działań tylko na aktywnych numerach. Dzięki czemu nie tracą czasu na sygnał zajętości w słuchawce, co ma wpływ na skuteczność call center.
  • Zarządzanie bazą na bieżąco, z uwzględnieniem statusu numerów w czasie rzeczywistym.
  • Informację na temat aktualnego statusu dostępności numeru.

Na co zwrócić uwagę wybierając HLR?

Decydując się na zakup usługi HRL, koniecznie zwróć uwagę na to, czy nie jest to quasi HLR. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele takich rozwiązań. Różnią się one znacząco od prawidłowej wersji. Bardzo często informacje są nieaktualne i mogą być znacznie opóźnione w czasie, co kolosalnie wpływa na efekt kampanii. Wiele firm sprzedaje takie rozwiązanie mając dane sprzed miesiąca czy kwartału. Przed zakupem dowiedz się o ich jakość. Zamiast zwiększyć efektywność, możesz sobie zaszkodzić.

Jedno jest pewne. Jeśli potrzebujesz poprawić wskaźnik efektywności oraz #dodzwanialność, Home Location Register od #TideSoftware to świetna opcja. Zaktualizuje Twoją bazę, wpłynie na wzrost skuteczności pracy konsultantów oraz ogólną wydajność Twojego Call Center.

 

Karolina Prusaczyk

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności