III Plebiscyt „Kobiece Twarze – Women’s Faces”


Czy równouprawnienie w biznesie to fakt, czy mit? Między innymi na to pytanie będziemy mogli szukać odpowiedzi w czasie finałowej Gali III Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze – Women’s Faces”, w Zamku Książ 12 grudnia 2016 roku.

 

Trzeci raz spotkamy się, aby uhonorować przedsiębiorcze kobiety oraz firmy, które stosują zasady równouprawnienia. Plebiscyt jest odpowiedzią na fakt, że wciąż jest kobiet za mało w biznesie, w samorządach, w polityce, za mało nas na piedestałach, za mało nas z laurami.

– Naszym zdaniem nic nie pomogą parytety i rozporządzenia, ponieważ nic nie jest tak skuteczne jak dobry przykład. Trzeba pokazywać i promować te z nas, które wspięły się na wyżyny kariery, które są w pierwszym szeregu spółek, fundacji, samorządów, te które mają wybitne osiągnięcia – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz, Prezes HORNET4 – organizatora plebiscytu.

Nie słowa i deklaracje, ale dowód działa najwięcej. Dlatego w pięciu kategoriach: Debiutantki, Profesjonalistki, Osobowość, Firma z Kobiecą Twarzą oraz Produkt lub Usługa dla Kobiet nagrodzone zostaną kobiety oraz firmy, które mogą inspirować do działań swoim przykładem. Które z kobiet i firm otrzymają nagrody – o tym zdecyduje Kapituła, w której między innymi zasiadają: Prof. Alicja Chybicka; Piotr Freyberg – Dyrektor ds. Rozwoju w 3M; Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg; Barbara Kaśnikowska – była Prezes WSSE „INVEST-PARK”, dyrektor w UMWD czy Rafał Wiernicki – Prezes Zamku Książ.

12 grudnia w Zamku Książ na Sali balowej zasiądą goście ze świata biznesu, samorządu, nauki, organizacji pozarządowych oraz laureaci i wyróżnieni. Spotkanie to będzie również okazją do dyskusji, dlatego w programie przewidziano panel na temat: Równość płci w biznesie – co zrobić, aby stała się faktem?

Zgodnie z tradycją już będziemy mogli wysłuchać mini recitalu w wykonaniu młodych wokalistek – co również jest sposobem na wspieranie ich rozwoju – w tym roku będą to piosenki Agnieszki Osieckiej. Na zakończenie przewidziano bankiet dla gości.

Więcej informacji także w sprawie zaproszeń na uroczystą Galę Plebiscytu „Kobiece Twarze – Women’s Faces” na stronie www.kobiecetwarze.pl oraz na Fabecbook: Kobiece Twarze.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności