Ile kosztuje Turbosprężarka?

Turbosprężarka do samochodu to urządzenie poprawiające znacząco osiągi samochodu.

Mimo że urządzenie to jest banalnie proste, to jest w stanie diametralnie zmienić sposób, w jaki samochód jest odbierany. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiły się pierwsze samochody wyposażone w to urządzenie, to wywołały prawdziwą rewolucję na rynku i zmieniły opinie ludzi na temat samochodów z silnikiem diesla.

Diesle przestały być już kojarzone z powolnymi kopciuchami, samochodami ciężarowymi, czy maszynami rolniczymi, a zaczęły być odbierane jako zwyczajnie samochody napędzane innym rodzajem paliwa. Zastrzyk mocy, jaki daje turbosprężarka, jest niektórych osób wręcz uzależniający, duży problem pojawia się więc, kiedy ta część samochodu ulega awarii i moc znika.

Wymiana uszkodzonej turbosprężarki

Nie da się nie zauważyć i zignorować sytuacji, kiedy w samochodzie awarii ulegnie turbosprężarka do samochodu. Samochód traci moc i przestaje być dynamiczny. Dlatego kiedy ten element ulegnie uszkodzeniu, to każdy fan motoryzacji bez chwili namysłu udaje się do mechanika. Niestety problem często pojawia się na polu finansowym. Taka awaria jest niestety dosyć kosztowna. Oczywiście cena turbosprężarki zależy od konkretnego modelu i rocznika samochodu, ale średnio jest to wydatek rzędu tysiąca złotych, do tego trzeba doliczyć robociznę, wymianę oleju i inne drobne koszty. Może się więc okazać, że cena naprawy turbosprężarki może wynieść w sumie jakieś dwa tysiące złotych.

Co więcej, turbosprężarka jest na tyle prostym urządzenie, że sama z siebie raczej nie powinna się zepsuć. Coś musiało tę awarię spowodować. Jeśli mechanikowi nie uda się trafnie wytypować przyczyny awarii, to prawdopodobnie niebawem się ona powtórzy. Niestety diagnoza i naprawa przyczyny, a nie tylko skutku, to kolejne wydatki, które w ogóle trudno oszacować. Przyczyną awarii może być drobnostka, której naprawa okaże się bardzo tania, ale może okazać się też, że napawa przyczyny awarii, będzie droższa od wymiany samej turbosprężarki. Niezależnie od tego co okaże się być przyczyną, pozbycie się przyczyny awarii na pewno okaże się tańsze, niż ciągłe naprawy turbosprężarki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności