lederboard

Implementacja oraz istniejące problemy FATCA i CRS OECD


Wymogi amerykańskiej ustawy FATCA mają wpływ na większość instytucji finansowych na świecie, część Państw przeprowadziła już pracochłonny proces wdrażania FATCA lub jest w trakcie wprowadzania zmian. Obligatoryjne zasady FATCA dotyczą także polskich instytucji finansowych, które muszą dostosować się i zrealizować amerykańskie żądania.

 

Nowa regulacja powoduje przymus zmian zasad funkcjonowania na rynku finansowym i stwarza wiele problemów zarówno interpretacyjnych jak i technicznych związanych z praktyczną zmianą procedur. Podczas dwudniowego warsztatu, który odbędzie się w dniach 9-10 września 2015 roku w Hotelu Westin w Warszawie, dowiedzą się Państwo o sposobach radzenia sobie z pojawiającymi się trudnościami. Standard CRS, o którym również będzie mowa na warsztacie jest niejako odpowiedzią OECD na porozumienia międzyrządowe zawierane w kontekście amerykańskiej ustawy FATCA.

Raportowanie fiskusowi o każdym rodzaju dochodów inwestycyjnych to zadanie, z którym muszą zmierzyć się instytucje finansowe. Standard CRS OECD wymaga innych danych, co w praktyce oznacza dużo szerszy zakres sprawozdawczości. Ponadto obejmuje on swoim zasięgiem większą liczbę kont niż FATCA. Z uwagi na zwiększony zakres wymagań CRS względem instytucji finansowych będą one musiały przeanalizować swoje dotychczasowe działania dot. FATCA, by w prawidłowy sposób przygotować się do wymogów CRS OECD.

Główne zagadnienia:
• Aktualne regulacje prawne w kontekście FATCA
• FATCA oraz Common Reporting Standard OECD
• FATCA Responsible Officer
• Kontrole MF w instytucjach zobowiązanych
• Obowiązek identyfikacji klientów

Podczas warsztatu swoje prelekcje zaprezentują:
Marta Bieniada, Clifford Chance, Amelia Daszkiewicz, Kancelaria Tomczak i Partnerzy,  Joanna Grynfelder, Alior Bank S.A, dr Karolina Kocemba, Kancelaria Tomczak i Partnerzy. Katarzyna Lamczyk, Kancelaria Tomczak i Partnerzy, Maciej Mieczysław Małek, Deloitte, Beata Mrozowska-Bartkiewicz, Kancelaria DLA Piper Wiater, Paulina Wilmańska, Copernicus Capital TFI S.A.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://mmcpolska.pl/event/implementacja-oraz-istniejace-problemy-fatca-i-crs-oecd

Patronat medialny Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności