lederboard

Inflacja a ceny sprzętów komputerowych – oszczędzaj kupując poleasingowe

Inflacja, stale rosnący popyt, kryzys na rynku półprzewodników – wszystko to sprawia, że zakup nowego sprzętu komputerowego jest coraz droższy. Gdzie szukać oszczędności? Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się urządzenia poleasingowe.

 

Ceny nowych sprzętów stale rosną

Kwoty, które trzeba obecnie zapłacić za nowe podzespoły – a tym samym nowe komputery i laptopy – potrafią zszokować. Możemy to zauważyć przede wszystkim przy kartach graficznych, które już chwilę po premierze mogą kosztować nawet dwa razy więcej. Jednym z przykładów jest przedstawiona pod koniec 2020 roku karta GeForce RTX 3080. W momencie trafienia na rynek jej cena wynosiła 3 279 złotych, by szybko wzrosnąć do wartości ponad 6 tys. zł. Obecnie – kilkanaście miesięcy po premierze – zapłacimy za nią około 5 000 zł.

Podobne tendencje można zaobserwować także na rynku procesorów, jak również praktycznie wszystkich innych istotnych podzespołów, co przekłada się na rosnące ceny komputerów. Prognozy na najbliższe miesiące nie są zbyt obiecujące. Ze względu na dalszy wzrost cen półprzewodników komponenty mogą podrożeć w 2022 roku nawet o 20%. W efekcie wielu producentów zaczęło kusić z pozoru bardzo atrakcyjnymi ofertami, za którymi jednak często kryje się niska jakość. Z tego względu sporo osób rozgląda się za alternatywami – jedną z najbardziej opłacalnych opcji są komputery i laptopy poleasingowe.

Poleasingowy sprzęt komputerowy – wydajność w parze z opłacalnością

Nie trzeba wydawać sporych sum, by móc skorzystać z wydajnego sprzętu. Świetnym pomysłem może być sprawdzenie ofert komputerów poleasingowych – to urządzenia, które po pewnym okresie użytkowania wracają do leasingodawcy, najczęściej w praktycznie nienaruszonym stanie. W związku z faktem, że sam leasing to propozycja skierowana głównie w stronę przedsiębiorstw, są to przeważnie solidne laptopy i komputery klasy biznesowej z mocnymi podzespołami. Ich cena jest o wiele niższa niż przy zakupie nowego sprzętu – w zamian otrzymujemy urządzenie o podobnych, a często nawet lepszych parametrach.

Dlaczego warto postawić na komputery poleasingowe?

Choć cena jest niewątpliwie jedną z głównych zalet, to dopiero początek korzyści, które płyną z takiej decyzji. To również spora elastyczność w kwestii zakupu – zazwyczaj istnieje możliwość płatności na raty czy nawet skorzystania z leasingu. Co więcej, firmy oferujące komputery poleasingowe dokładnie sprawdzają ich stan techniczny i wizualny przed dodaniem urządzeń do oferty, dzięki czemu nie musimy obawiać się ewentualnych problemów. Dodatkowo sprzęty poleasingowe przeważnie są objęte gwarancją.

Gdzie kupić sprawdzony komputer lub laptop poleasingowy? Najważniejsze jest korzystanie ze sprawdzonych źródeł – w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy wybrany sklep dokładnie weryfikuje sprawność urządzenia i oferuje dostęp do wsparcia technicznego. Na takie warunki możemy liczyć m.in. w przypadku sklepu https://www.otokomputery.pl/.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności