Inspirująco i energetycznie, czyli o inauguracji Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu

Prawie 50 wyjątkowych kobiet biznesu zjawiło się w piątkowy wieczór (10.07) w ekskluzywnej Restauracji Avangarda w Warszawie na inauguracji Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu połączonej z prapremierą książki wydawnictwa I.D.MEDIA „Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet”. Jak podkreślały nowe członkinie Klubu w rozmowach z mediami obecnymi na evencie, było inspirująco, energetycznie i wzruszająco. Panie spragnione były nawiązania nowych kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń i przede wszystkim wspólnych rozmów, nie tylko o biznesie, ale także o kobiecej solidarności i wyzwaniach, jakie stoją przed współczesnymi Polkami.

 

 

 

– To był wieczór, na który czekałyśmy z utęsknieniem od początku czerwca, czyli od kiedy ogłosiłam, że po prawie dwóch latach przerwy chcę reaktywować Klub, który założyłam w trudnym dla mnie czasie, tuż przed niespodziewaną śmiercią mojego Taty, 2 lata temu. Po dwóch spotkaniach Klubu w 2018 roku straciłam serce do tego projektu i odpuściłam. Byłam w żałobie i wiedziałam, że eventy networkingowe dla kobiet muszą poczekać. Dziś powracam z nową formułą, jeszcze większą energią do działania, nowymi pomysłami, a przede wszystkim z pięknymi statuetkami i certyfikatami członkowskimi, których wtedy nie było. Panie otrzymują w pakiecie członkowskim promocję swojej osoby w mediach należących do wydawnictwa I.D.MEDIA, udział w galach, eventach, balu charytatywnym, który chcemy organizować raz w roku w karnawale, a także udział w tzw. Klubie Rabatowym, gdzie będą się wymieniać swoimi usługami z innymi członkiniami klubu, otrzymując superzniżki i promocje na swoje produkty – wyjaśnia Ilona Adamska, prezes Klubu.

Jak piątkowe wydarzenie oceniają nowe członkinie? Zapytaliśmy kilka z nich.

Integracyjne, pierwsze po pandemii spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu i to w dosłownym znaczeniu, bowiem przyjechały kobiety z różnych zakątków Europy i Polski, za nami. Gorąca atmosfera spotkania, ciepłe przywitania… Tego właśnie brakowało nam w ostatnich miesiącach. Pod patronatem i z inicjatywy Ilony Adamskiej mogłyśmy ponownie prowadzić niekończące się rozmowy o naszych biznesach przy lampce wina i drobnych przekąskach. Wymiana doświadczeń osób z różnych branż jest niesamowitym przeżyciem. Wsparcie, czasami pomocna dłoń, czasami dobre słowo. Każda z nas wyjechała ze spotkania z mnóstwem wizytówek, ale przede wszystkim z mnóstwem pomysłów na wzniesienie swych biznesów na wyższy poziom. Z utęsknieniem myślimy już o kolejnym spotkaniu, by móc się wspierać. W gronie przyjaciół, ludzi mówiących takim samym biznesowym językiem, jest o wiele łatwiej istnieć – podsumowała spotkanie Alina Roszczyńska z firmy Growth, agent ubezpieczeniowy, coach i trener przywództwa.

Członkostwo w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu daje mi przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń. Na moje 25-letnie drodze biznesowej już wiem, że warto wspierać się wiedzą i słuchać historii z happy endem. Różnorodność biznesów, bo są wśród nas certyfikowane coachinie, doradcy wizerunku, ekspertki od wystroju wnętrz. Każda z nas, zwłaszcza teraz, w pandemii, potrzebuje nowych kontaktów. Każda rozmowa pozwala na głębsze poznanie branży innej niż moja. Co z kolei w dobie kontaktów on-line przekłada się na nowe znajomości i możliwość skorzystania z usług osób, które działają z pasją z terenu całego kraju, i nie tylko. Na piątkowej inauguracji klubu spotkałam kobiety, które są bardzo oddane temu, co robią i są pełne energii do dzielenia się wiedzą. Wybór urokliwej restauracji Avangarda w centrum Warszawy, gdzie mieści się również scena teatralna krakowskiego Teatru Komedia, podkreślił jeszcze uroczystość spotkania. Piękne i mądre kobiety wymagają odpowiednio skomponowanej oprawy wówczas jeszcze bardziej wybrzmiewa kobieca moc – mówiła po evencie Mirosława Kowalkowska od 25 lat pracująca w finansach, doradca sukcesyjny, coach.

Spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu uważam za bardzo udane. Otrzymałam moc pozytywnej energii tak potrzebnej w świecie zawiści i nienawiści, jaki nas otacza. Mogłam poznać kobiety, które osiągnęły sukces i chcą się tym dzielić z innymi. Kobiety nie tylko z Polski, ale i z innych krajów, bardzo odległych. Wśród członkiń widać wspólne cechy życzliwość, otwartość i chęć rozwoju. Prezes EKKB Ilona Joanna Adamska jest właściwą osobą do prowadzenia takiego Klubu. Swoją postawą pokazuje, jak można iść do przodu, pokonując różne przeciwności losu i osiągać sukces, jak można realizować marzenia. Ma głowę pełną pomysłów i jest niezwykle energiczna, co sprawia, że już dziś wiemy, iż będzie sporo wydarzeń, w których członkinie będą mogły uczestniczyć. Jestem niezmiernie dumna z tego, że stałam się członkinią Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. Takiego Klubu mi brakowało. Wielkie podziękowania również dla partnerów eventu za wspaniałe upominki. Zrobiły na nas wrażenie. – dodaje Magdalena Nowak, Prezes Wealth Management Services Sp. z o.o..

Jadąc do Warszawy na inaugurację Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, miałam duszyczkę na ramieniu. To było moje pierwsze spotkanie tego typu poza moim rodzinnym miastem. Od momentu, kiedy podjęłam decyzję, że buduję własny biznes, spotykam na drodze niesamowite osoby. I właśnie w takie owocował piątkowy wieczór. Ilona Adamska zadbała o każdy szczegół, każda z nas mogła poczuć się wyjątkowo. Miałyśmy okazję docenić siebie, pogratulować sobie wzajemnie, bo każda z nas w mniejszym lub większym stopniu osiąga sukcesy, rozwija swój biznes. Wnętrza restauracji Awangarda dodawały również uroku nastrojowi tego spotkania. I tak jak moja dusza rozedrgana była na początku spotkania, tak na jego końcówce przepełniona była radością, zadowoleniem, nadzieją. To spotkanie i planowane kolejne z pewnością będą inspiracją do dalszych działań. Wiem, jak ważne jest wsparcie na początku drogi, ale równie ważne jest w trakcie, kiedy nadchodzą chwile zwątpienia. Klub daje na to szansę, pozwala stworzyć współpracę na rodzimym rynku, ale staje się także przepustką do tworzenia biznesu międzynarodowego. Spotkanie połączone było z prapremierą książki „Listy płynące z serca”, książki ukazującej delikatność bohaterek, ich rozterki życiowe, ale także moc, z jaką podejmują wyzwania. Miałam również przyjemność napisać kilka słów od siebie, szczerych i mam nadzieję inspirujących. Zapraszam do lektury, a jeśli któraś z pań potrzebuje wsparcia w rozwoju firmy, polecam przystąpienie do Klubu. To droga, która otwiera horyzonty i dodaje odwagi – powiedziała Julita Szóstek, CELUJ w PIĘKNO, właścicielka salonu urody, z pasją podkreślająca piękno dbająca o to, by kobiety czuły się piękne i miały wiarę w siebie.

Obfitość kobiecej energii, ogromna determinacja do działania oraz chęć rozwoju to słowa, które moim zdaniem najtrafniej opisują członkinie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. Spotkanie inauguracyjne pokazało, jak bardzo kobiety potrzebują siebie nawzajem do tego, aby z odwagą realizować swoje marzenia, pomysły oraz wizje. Jestem pod wrażeniem ogromnej swobody, elastyczności oraz dynamiki w działaniu prezes klubu. Ilona Adamska swoim prowadzeniem imprezy sprawiła, że każda kobieta mogła poczuć się wyjątkowo, a partnerzy biznesowi niezwykle docenieni. Już teraz wiem, że bycie w klubie pozwoli mi nawiązać nowe relacje biznesowe oraz zmobilizuje do bardziej odważnych działań. Podoba mi się otwartość i czujność Ilony na wskazywanie potencjalnych partnerów do współpracy wśród członkiń klubu. Duży plus za profesjonalną obsługę medialną eventu. Z imprezy wróciłam zmotywowana, zainspirowana i pełna wiary, że kobiety mogą wszystko! – podsumowała Joanna Zielińska, dyrektor Szkoły Języka Angielskiego YES, redaktor naczelna magazynu „Lider Branży Edukacyjnej”.

Piątkowe wydarzenie połączone było również z prapremierą książki wydawnictwa I.D.MEDIA „Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet”, której pomysłodawczynią jest Ilona Adamska, wydawca i redaktor naczelna „Imperium Kobiet” i „Law Business Quality”, prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

W książce udział wzięło ponad 65 wyjątkowych kobiet biznesu i nie tylko oraz znane i cenione osobistości ze świata mediów, m.in. Katarzyna Bonda, Iwona Guzowska, Beata Pawlikowska, Paulina Biernat, Katarzyna Sokołowska, Katarzyna Kalicińska i Paulina Smaszcz.

– „Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet” to refleksje o wielkiej determinacji i sile kobiet. O spotkaniu z samą sobą, którego czasem nie da się już odkładać na jutro – wyjaśnia Ilona Adamska.

Książkę można nabyć na stronie www.ikmag.pl/sklep w cenie 35 zł.

Partnerami wydarzenie byli: Kumazu, Cherry Soap, NÜNU BEAUTY, L’biotica Biovax, Hemp Care, Restauracja Avangarda Warszawa i telewizja ATV.

fot. Piotr Wroniewicz

*** Jeśli chcesz dołączyć do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, napisz na info@idmedia.pl. Podeślemy szczegóły. 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności