Inwestowanie w akcje online – podstawy

Inwestowanie w akcje, czyli gra na giełdzie kojarzy się wielu osobom z przebywaniem w budynku pełnym inwestorów, którzy przekrzykują się składając kolejne zlecenia. Jest to obraz znany ze starych amerykańskich filmów, a obecnie większość inwestorów kupuje akcje przez Internet. Co jest potrzebne, by inwestować w akcje online? Jak wybrać odpowiedniego brokera? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega inwestowanie w akcje?

Inwestowanie w akcje niezależnie od tego, czy odbywa się stacjonarnie, czy online polega na zakupie akcji danej spółki akcyjnej lub komandytowo-akcyjnej, a następnie ich odsprzedaży z zyskiem. Wyróżnia się dwie podstawowe strategie inwestowania, a mianowicie inwestowanie długoterminowe oraz spekulację. W tym drugim przypadku inwestor opiera się na wykresach historycznych oraz odpowiednich wskaźnikach, na podstawie, których przewiduje kurs akcji w przyszłości. Transakcje otwierane są na krótki okres, co ma na celu wychwycenie odpowiedniego trendu i podążanie za nim aż do momentu jego odwrócenia. W przypadku inwestowania długoterminowego inwestor kupuje akcje spółek na podstawie analizy ich fundamentów i oczekuje na długoterminowy zysk. Nie musi na bieżąco śledzić notowań giełdowych, ponieważ opiera się na danych makroekonomicznych i kondycji spółki.

Jak kupić akcje?

Nie każdy ma świadomość, że inwestowanie w akcje jest dostępne praktycznie dla każdego. Warunkiem koniecznym jest posiadanie rachunku maklerskiego, który otwiera się u brokera. Obecnie w większości przypadków robi się to przez Internet, a inwestowanie w akcje online jest bardzo wygodne. Wystarczy zasilić swój rachunek maklerski, a następnie złożyć pierwsze zlecenie. Instrukcja jak kupić akcje znajduje się w niniejszym artykule, który przedstawia giełdę dla początkujących.

Jak wybrać brokera?

W przypadku inwestowania w akcje online bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego broker. Jak go dokonać? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wysokość oferowanych przez niego opłat. Kolejną kwestią jest szerokość oferty, ponieważ broker może umożliwiać inwestowanie w akcje na wielu światowych giełdach. Pod uwagę należy wziąć również jego wiarygodność, ponieważ powierzamy mu nasze pieniądze, a także jakość obsługi, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia technicznego. Istotną kwestią jest również wygoda obsługi platformy inwestycyjnej, co przekłada się na praktyczny aspekt inwestowania.

Podsumowując należy stwierdzić, że inwestowanie w akcje online jest bardzo wygodne, a inwestor samodzielnie obsługuje swój rachunek maklerski. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim wyborze brokera, który będzie oferował najlepszą ofertę i najwyższej jakości obsługę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności