lederboard

IV Międzynarodowy Turniej Kogucika pod patronatem LBQ

Blisko 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski i zagranicy rywalizowało w dwudniowym turnieju Kogucika, którego głównym organizatorem była firma Only Futbol – Stanisław Szpyrka. 36 zespołów na obiektach Akademii Kolejarz, działającej przy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym rozegrało 180 spotkań, przy jednoczesnej grze ośmiu zespołów na czterech boiskach.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rangi imprezy oraz z pozytywnych komentarzy trenerów, zawodników oraz rodziców biorących udział w wydarzeniu – podsumowuje Stanisław Szpyrka – Prezes Only Futbol. Dodając: – Najważniejsza dla nas była radość młodych adeptów piłki nożnej oraz stworzenie najlepszym drużyną z całej Polski, a także z zagranicy możliwości do jeszcze lepszego rozwoju poprzez grę w jednym miejscu wielu spotkań na bardzo dobrym poziomie. Dla Trenerów rozmowy na temat modelu pracy, systemu szkolenia w swoich zespołach, a dla rodziców wspaniałą atmosferę podczas całego wydarzenia.

Bez wątpienia był do jeden z najlepszych i największych turnieju w Polsce dla młodych zawodników piłki nożnej. Organizacja, warunki, całe wydarzenie  stało na bardzo wysokim poziomie czego efektem są pozytywne komentarze przyjezdnych drużyn oraz chęć uczestnictwa w następnej edycji Turnieju.

W tym roku w czwartej edycji Gościliśmy drużyny z Węgier, Bośni i Hercegowiny oraz ze Słowacji, stąd też była to edycja Międzynarodowa, w której również zaprezentowały się najlepsze drużyny z Polski, m.in. Legia Warszawa, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków. Nie zabrakło zespołów ze środowiska organizacji turnieju, jak dodaje Prezes Only Futbol i główny organizator Turnieju – Przede wszystkim poprzez zaproszenie najlepszych drużyn z Polski, chcieliśmy dać możliwość uczestnictwa w tym wielkim dla nas wydarzeniu zawodnikom z naszego środowiska, gra z Legią, Lechem, Zagłębiem czy zespołami z zagranicy jest dla nich dodatkową motywacją do jeszcze większej pracy, a także zobaczenie że poprzez ciężką prace w swoich akademiach w piłce seniorskiej to oni mogą przybrać ich koszulkę na stadionach Ekstraklasy, a nawet Europejskich.

Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny: Dunajca Nowy Sącz, Hutnika Kraków, Pogoni Kraków oraz Beniaminka Krosno. Na dobry poziomie zagrali również akademię: Cracovii Kraków, Progresu Kraków, Sandecji Nowy Sącz, Akademii Kolejarz, GOAL Nawojowa i Glinika Gorlice.

Drużyną, która w dwudniowych rozgrywkach okazała się najlepsza była Wisła Kraków, wygrywając wszystkie mecze w fazie finałowej, drugie miejsce zdobyła drużyn Rakowa Częstochowa, na trzecim miejscu podium znalazł się Dunajec Nowy Sącz, który lepszym bilansem wyprzedził Hutnika Kraków. Natomiast organizatorzy tego wydarzenia uznali każdą drużynę za zwycięską, 36 zespołów przy muzyce „We Are The Champions” zespołu Queen zostało uhonorowane pamiątkowymi medalami, pucharem, a najlepszy zawodnik każdej drużyny odebrał statuetkę, ponadto firma Only Futbol dla każdego Trenera przygotowała upominek.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności