lederboard

Jak bliskie są Tobie najnowsze trendy podróżowania?

Żyjemy w czasach, w których podróżowanie nabrało nowego znaczenia. Coraz częściej dokonujemy rezerwacji w domu, kładąc większy nacisk na znalezienie unikalnych doświadczeń. Co ciekawe, zamiast myśleć o wakacjach w tropikach, wiele osób skupia się na lokalnym pięknie. Zmęczeni codziennością wolimy intymny relaks wśród natury, w ciszy i przy świetle gwiazd. Zrównoważone podróżowanie staje się również coraz bardziej popularne, a wynajem komfortowego samochodu temu sprzyja.

 

 

 

Coś więcej niż rezerwacja

Komfort rezerwowania noclegu, zakupu biletu lotniczego czy wpłaty zaliczki na wakacje last minute przez internet stały się normą. Dzisiaj klient nie jest już bierny i ma swoje własne wymagania, które stale rosną. Nieograniczony dostęp do sieci daje mu ogromny wybór, dlatego wyzwaniem dla dzisiejszych platform jest pokazanie, że ich oferta jest najbardziej atrakcyjna. Proces rezerwacji auta na wyjazd powinien być pierwszym krokiem otwierającym furtkę do dalszych korzyści. „W naszym przypadku zaraz po dokonaniu rezerwacji wystarczy zarejestrować się przez QuickPass, aby szybciej uzyskać dostęp do auta i rozpocząć wakacje. Rozwiązanie to umożliwia odprawienie samochodu online jeszcze przed rozpoczęciem wynajmu. Dzięki temu osoby wynajmujące samochody oszczędzają mnóstwo cennego czasu i mogą od razu rozpocząć podróż” – podkreśla Sascha Hümmerich, dyrektor generalny Avis Budget Group na Polskę, Czechy, Austrię i Szwajcarię.

Doświadczanie versus zwiedzanie

Ludzie kładą coraz większy nacisk na cieszenie się chwilą i gromadzenie niezapomnianych doświadczeń. Zwykły spacer po górskim szlaku dla wielu może okazać się niewystarczający. Dlatego warto pomyśleć o nietypowych doświadczeniach, szczególnie popularnych jesienią, takich jak pełen adrenaliny spływ kajakowy czy relaksująca obserwacja spadających gwiazd. Aby tego jednak doświadczyć zwykle trzeba podróżować w odosobnione miejsca. Indywidualne rozwiązanie transportowe, jakim jest wynajem samochodów poszerza możliwości, umożliwiając dotarcie do miejsc oddalonych od komunikacji publicznej. „Podróżni często szukają wypożyczalni, które znajdują się blisko miejsca docelowego lub w pobliżu głównych centrów komunikacyjnych, takich jak lotniska czy dworce kolejowe, dlatego lokalizacja większości naszych punktów wynajmu została przemyślana zgodnie z tą koncepcją” – dodaje Hümmerich. Możliwości jest wiele, a wynajem komfortowego samochodu z niskim przebiegiem ułatwia ich realizację.

Natura lepsza niż tętniące życiem ośrodki wypoczynkowe

Popularne zagraniczne kurorty powoli zaczynają spadać z piedestału na rzecz spokojnej i ustronnej natury. Jak wynika z badania „Zwyczaje wakacyjne Polaków – Lato 2021[1]”, częściej wybierano Polskę (43%) niż wakacje za granicą (30%). Polacy wolą unikać obleganych destynacji, które najczęściej znaleźć można w ofertach biur podróży. Ludzie potrzebują oderwania się od codzienności i odizolowania od uporczywej urbanizacji.

Wielu z nas korzysta z portali umożliwiających bezpłatne anulowanie większości rezerwacji nawet w ostatniej chwili. „Jeśli wyjazd nagle miałby się nie odbyć oferujemy gwarancję elastyczności i pełnego zwrotu pieniędzy do 48 godzin przed dniem rozpoczęcia wynajmu. Dzięki temu klienci mogą czuć się pewnie nawet w przypadku spontanicznej zmiany planów” – mówi Sascha Hümmerich. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Avis, elastyczna polityka anulowania rezerwacji jest szczególnie doceniana przez blisko 1/3 amerykańskiej Polonii, która odwiedziła w tym roku Polskę lub planuje taką podróż. Moda na wypoczynek w zacisznych warunkach rośnie, a jesień to idealny moment na wykorzystanie słońca i złoto-czerwonej natury przed nadchodzącą zimą.

Znaczenie środowiska naturalnego coraz silniejsze

Żyjemy w czasach, w których ekologia i środowisko nabierają coraz większego znaczenia. Masowe ograniczanie negatywnych skutków działań człowieka na środowisko, a także liczne inicjatywy ekologiczne stały się stylem życia wielu z nas. „Inwestujemy coraz więcej w niskoemisyjne pojazdy. Tworzenie ciekawych planów podróży przy jednoczesnym ograniczeniu emisji spalin to sposób, w jaki można odkrywać planetę, a jednocześnie ją chronić. W Avis wierzymy, że zrównoważony transport jest niezbędnym elementem przejścia na gospodarkę niskoemisyjną – dodaje Sascha Hümmerich.

W dzisiejszych czasach lepiej przestawić się na samodzielne organizowanie planów podróży. Korzystając z różnych aplikacji mobilnych, które umożliwiają rezerwację noclegu, samochodu czy stolika w restauracji, zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy. Nie odkładaj swoich planów na później i wykorzystaj potencjał elastyczności rezerwacji już teraz!

Aby zarezerwować auto na jesienny weekend lub wakacje odwiedź stronę www.avis.pl.

O Avis

Avis działa od 1946 roku. Jest jedną z najbardziej znanych i największych na świecie marek wypożyczalni samochodów z około 5 500 oddziałami w około 170 krajach. Avis szczyci się długą historią innowacji w branży wynajmu samochodów i jest jedną z czołowych marek pod względem lojalności klientów. Avis należy do Avis Budget Group, Inc., notowanej na NASDAQ, która działa i licencjonuje swoją markę na całym świecie. Oddział Avis w Polsce funkcjonuje od 1991 roku.

Więcej informacji na: www.avis.pl

[1] https://media.innovationpr.pl/clients/2635/pr/687902/zwyczaje-urlopowe-polakow-lato-2021-wyniki-badania

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności