lederboard

Jak dbać o dobre relacje w naszej firmie?

Dobra atmosfera w pracy jest coraz częściej dostrzeganym czynnikiem, którym pracodawcy chcą kusić potencjalnych kandydatów. Sprawiedliwe warunki zatrudnienia i życzliwa atmosfera to nie tylko kwestia zadowolenia samych pracowników, ale skuteczny motywator do bardziej zaangażowanej pracy. Wszystkie badania wskazują, że pracownik, który czuje się dostrzeżony, doceniony i traktowany z szacunkiem, wykonuje swoją pracę lepiej i czuje się bardziej przywiązany do miejsca pracy. Dbanie o dobrą atmosferę nie jest zatem kwestią, która przynosi korzyści wyłącznie pracownikom, ale działa korzystnie dla obu stron.

 

Zadbaj o ty, by Twoje miejsce pracy było przyjazne

Warto jest dbać o naszą kadrę na kilku różnych płaszczyznach. Bez względu na to, w jakiej branży prowadzimy działalność, powinniśmy dbać o to, by panowały u nas uczciwe zasady zatrudniania, a nasi pracownicy powinni być traktowani sprawiedliwe. Faworyzowanie i przymykanie oka na niedociągnięcia wybrańców bardzo szybko prowadzą do tworzenia się toksycznej atmosfery i nieporozumień. Na co dzień warto jest zatem dbać o przejrzyste zasady i otwartą komunikację oraz być otwartym i elastycznym. Jeśli wymagamy, najpierw należy pracownikom zapewnić możliwość wykonania pracy pod względem technicznym oraz dać mu jasne wytyczne. Warto jest także głośno wyrażać wdzięczność wobec wyjątkowych starań i nie zapominać o tym, że wszyscy pracujemy na wspólny sukces.

Integracja i szansa na poznanie się bliżej

Dobre relacje na linii pracownik – pracodawca oraz pomiędzy zespołem wpływają korzystnie na zaangażowanie w pracę oraz chęć do współpracy. O wiele chętniej pomagamy osobom, które lepiej znamy i lubimy, dlatego my jako pracodawca powinniśmy kreować także sytuacje, w których pracownicy mają szansę skrócić dystans pomiędzy sobą i nabrać do siebie zaufania. Świetnym pomysłem są wspólne integracyjne wypady oraz spotkania świąteczne. Jest to doskonały sposób na przełamanie lodów, poznanie kogoś z bardziej codziennej i mniej formalnej strony. W zależności od wielkości naszej firmy i możliwości naszego budżetu możemy zaplanować wyjście na kręgle, na gokarty czy wyjazd na weekend za miasto. Przy okazji świąt warto w naszej firmie zadbać o wspólne spotkanie przy stole, czy to z okazji Wigilii czy „jajeczka”. Ogrom radości z pewnością sprawią przygotowane dla naszej załogi paczki dla pracowników, wypełnione pysznymi delikatesami. Dzięki ofercie Paczuchy.pl znajdziesz mnóstwo inspirujących propozycji, które zachwycą Twoją załogę!

Sprawdź ofertę paczek dla pracowników: https://paczuchy.pl/paczki-dla-pracownikow/

Dlaczego warto wręczać paczki dla pracowników?

Upominki i podarunki to gest o mocno rodzinnym charakterze, kojarzy się nam pozytywnie, ma na celu podkreślenie wagi naszej relacji i sprawienie przyjemności drugiej osobie. Pracownicy obdarowani słodkim i ślicznie wyglądającym podarunkiem od Paczuchy.pl poczują się docenieni i zauważeni, w Tobie łatwiej będzie zbudować świąteczną atmosferę w tym wyjątkowym czasie. Dzięki możliwości zdobienia paczek dla pracowników Twoim logo mogą stanowić one subtelny produkt marketingowy. Lata doświadczenia sprawiają, że oferta na Paczuchy.pl jest bardzo różnorodna, ale wszystkie podarunki łączy jedno – wysoka jakość wykonania i fantastyczna zawartość.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności