Jak nauczyć się inwestowania w nieruchomości turystyczne? Poznaj sprawdzone sposoby

Coraz więcej osób myśli o tym, żeby zainwestować swoje pieniądze, aby w przyszłości przynosiły oczekiwane zyski. Istnieje kilka sprawdzonych i łatwych sposobów na to, żeby nauczyć się prawidłowo inwestować swój kapitał – szczególnie w przypadku nieruchomości turystycznych.

 

Znając swoje możliwości związane z kapitałem, jaki chce się przeznaczyć w celach inwestycyjnych, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego inwestowania. Sposobów zdobycia takiej wiedzy jest kilka. W zależności od tego, jakich efektów się oczekuje, można wybrać jeden z nich. Należą do nich specjalistyczne kursy i książki, a także nowoczesny sposób przekazywania wiedzy, jakim są podcasty.

Kurs inwestowania u specjalisty

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest wybranie się na kurs. Specjaliści branży związanej z finansami i inwestowaniem tłumaczą, od czego zacząć i jakie są dostępne opcje. Takie szkolenie to przede wszystkim dużo wiedzy i zagadnień, które mogą być przydatne podczas podejmowania decyzji o lokowaniu kapitału. W trakcie kursu ekspert przedstawia zasady i psychologię inwestowania, a także sposoby, które pozwolą łatwiej ocenić ryzyko. W ramach takich spotkań mogą odbyć się także dodatkowe konsultacje, w ramach których można zadać dodatkowe pytania prowadzącemu.

W przypadku nieruchomości turystycznych, warto poszukać eksperta, który zajmuje się właśnie tym zagadnieniem. Inwestycje i ich metody mogą się od siebie różnić. Jeśli zależy nam na tym, aby była to właśnie nieruchomość, specjalista musi mieć doświadczenie i rzetelną wiedzę w tej dziedzinie. Niekiedy zdarza się, że takie szkolenia bywają marketingową pułapką, dlatego warto się upewnić, co do kwalifikacji prowadzących – mówi Łukasz Feldman, prezes grupy funduszy inwestycyjnych Brave Venture Capital.

Koszt takiego warsztatu ze specjalistą wynosi zazwyczaj około kilkuset, niekiedy nawet do tysiąca złotych, w zależności od czasu, liczby tematów i rodzaju placówki. Trwa kilka dni,  tygodni lub miesięcy. Oprócz przygotowania odpowiedniego budżetu, na efekty trzeba trochę poczekać, aby móc wypróbować wiedzę w praktyce.

Fachowa literatura dotycząca inwestycji

Chcąc zaoszczędzić, zarówno fundusze, jak i czas, można sięgnąć po fachową literaturę, która porusza ogólną tematykę inwestowania. Dzięki tego rodzaju książkom można poszerzyć swoją wiedzę, a także poznać przykłady konkretnych inwestycji np. dotyczących nieruchomości.

Jest to znacznie tańsza metoda, jednak brakuje w niej konfrontacji z osobą, która stoi za danymi doświadczeniami, związanymi z lokowaniem kapitału. Natomiast można dzięki niej poznać sporo teoretycznych zagadnień i przykładów, które stanowią swoistą bazę. Warto zacząć od tego rodzaju sposobu, aby następnie sięgnąć po kolejne, bardziej rozwijające i sprecyzowane w kierunku turystyki kroki.

Podcasty inwestycyjne z ekspertami

Świetnym sposobem są natomiast podcasty. Coraz więcej osób lubi ich słuchać, np. w drodze do pracy. W przypadku podcastów inwestycyjnych, odpadają koszty związane z zakupem materiałów edukacyjnych i nie trzeba specjalnie wygospodarowywać czasu na naukę. Są to kilkudziesięciominutowe rozmowy, które prowadzone są ze specjalistami w danej dziedzinie. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu można dowiedzieć się, na polega inwestowanie w nieruchomość, jak na niej zarobić, a także jak zarządzać ryzykiem, które się z tym wiąże.

Podcasty są łatwym sposobem, który pozwala szybko i przyjemnie przyswoić wiedzę. W przypadku np. cyklu podcastów „Balans w inwestycji”, każdy odcinek to inny ekspert z branży inwestycyjnej. Tłumaczą oni najważniejsze aspekty związane z inwestowaniem i zarządzaniem, a także urządzaniem nieruchomości pod inwestycję. Dzięki temu można poznać zupełnie nowe sposoby, które nie są czasochłonne i wiążące na stałe inwestora z daną nieruchomością.

W obecnych czasach inwestowanie w nieruchomości nie musi być skomplikowane i kłopotliwie wiążące. Podcasty wystarczą, aby nauczyć się to robić. Znając podstawy dotyczące lokowania kapitału w nieruchomościach pod wynajem, można w nowoczesny sposób zarabiać na nieruchomościach przeznaczonych np. dla branży turystycznej. Dotyczy to zarówno inwestycji w mobilny domek, jak i całe osiedle. Dzięki temu można czerpać zyski ze zwrotu z inwestycji, a także samemu mieć korzyści w postaci pobytu właścicielskiego. Co więcej, to operator zajmuje się zarządzaniem, więc inwestor korzysta wyłącznie z samych profitów – mówi Rafał Nowakowski, prezes inwestycji Balance Park.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności