Jak skończyć z odwlekaniem i działać skutecznie?

Dlaczego ludzie stale zwlekają z załatwianiem spraw? To pytanie nurtowało mnie od zawsze. Sama miałam okresy, kiedy aż kipiałam od chęci zrobienia czegoś i nie robiłam tego. Nauczyłam się jednak jak unikać opóźnień i przekładania terminów. Zapamiętałam to, czego się nauczyłam. Stojąc przed kolejnym ważnym zadaniem, wiedziałam co mam zrobić i robiłam to. Nadal tak funkcjonuję.

 

Przedtem po prostu zwlekałam, tak jak to robi wielu ludzi na świecie. I podobnie jak oni, nie mogłam wszystkiego dopilnować. Byłam jedną z milionów osób o dobrych intencjach, które usiłują odłożyć jakieś ważne sprawy, chociaż wiedzą, że powinny je załatwić na bieżąco.

Pozbawiałam  się niektórych przyjemności i ograniczałam swoje życiowe szanse. Podobnie jak większość osób, które zwlekają wiedziałam kim jestem, ale chciałam być jeszcze lepsza. Zarządzałam firmą i chciałam być szefem odnoszącym same sukcesy. Często byłam sfrustrowana, bo nie mogłam zrobić wszystkiego , co chciałam. Odkładałam na później rzeczy, które powinnam robić od razu i martwiło mnie to. Czułam, że odwlekanie to niedobry zwyczaj, który negatywnie wpływa na moje życie psychiczne i fizyczne. Wywołuje  stres, napięcie ,podniecenie i zmęczenie.

Wiedziałam, że nie mogę zrealizować postawionych przed sobą celów. Rozwój mojej osobowości został zahamowany. Nie otrzymywałam nagród, które przecież należały się właśnie mnie. A co najgorsze nie mogłam prowadzić  życia szczęśliwego, zdrowego i bogatego. Tak było. Teraz jest inaczej. Nie zwlekam. Działam. Zgodnie z moimi celami i planem ich realizacji.

Odkładanie rzeczy na później można łatwo zrozumieć, chociaż jest to przejaw złożonych form zachowania. Teraz nie trzeba mieć z tym problemów. Jest motywacja do głębszych studiów nad tym zagadnieniem. Wystarczy przeczytać moją książkę, która się niebawem ukaże w sprzedaży  ,,WEWNĘTRZNA KOMUNIKACJA UNIKALNY ELEMENT TWOJEGO WŁASNEGO JA”. Poznasz dzięki niej określone reguły i tajemnice całego zagadnienia.

Sławomira Pochylska

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności