Jak ubierać się do pracy na cebulkę?

Niesprzyjająca pogoda sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ubieranie na tzw. cebulkę. To potoczne określenie zakładania wielu warstw ubrań w celu zapewniania sobie ciepła. Jest ono wyjątkowo ważne zwłaszcza w tym roku, kiedy wiele firm zdecydowało się na obniżenie temperatury w swoich pomieszczeniach. Decyzja ta wynika z wysokiej ceny surowców opałowych oraz ich stosunkowo niskiej dostępności. Nikt z nas nie ma na nią wpływu, więc jedyne co można zrobić, to odpowiednio przygotować się na znoszenie niższej niż zwykle temperatury. Jak ubierać się do pracy na cebulkę? Jak zrobić to z pomysłem i przy tym nie wyglądać śmiesznie?

 

Stosuj warstwy o różnej grubości

W ubieraniu się na cebulkę najważniejsze jest sięganie po ubrania o różnej grubości. Te najcieńsze powinny znajdować się najbliżej ciała, a najgrubsze – najdalej od niego. T-shirty damskie świetnie sprawdzą się jako podstawa takich zimowych stylizacji. Są cienkie, więc łatwo ukryć je pod innymi ubraniami, ale zapewniają sporo ciepła. Dzięki temu, że najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się bawełnę, to dobrze przepuszczają powietrze i nie przyczyniają się do nadmiernego spocenia. Z tego powodu noszenie ich jest dość komfortowe. Na T-shirt można włożyć bluzkę z długim rękawem lub koszulę, a na wierzch rozpinany sweter, żakiet lub pulower. W ten sposób można mieć na sobie aż trzy warstwy ubrania oraz bieliznę, co na pewno podczas przebywania w pomieszczeniu będzie ilością wystarczającą, nawet jeśli na zewnątrz będą rządziły mrozy.

Wybieraj ubrania, w których Ci wygodnie

Jeśli ubierasz się na cebulkę, to powinnaś wybierać ubrania, w których czujesz się wygodnie. Zbyt mały T-shirt damski będzie ograniczał Twoje ruchy i na dłuższą metę po prostu będzie działał Ci na nerwy. Dobrze też, by koszulka była na tyle długa, by możliwe było ukrycie jej dolnej krawędzi w spodniach. Idealna długość T-shirtu to taka, która nie odsłania pleców, ale równocześnie nie pozwala na to, by koszulka była widoczna spod znajdujących się na niej warstw. Jeśli ubierasz się na cebulkę, to musisz ogromną wagę przykładać do tego, czy wewnętrzne warstwy ubrań są widoczne. Z całą pewnością nie powinny być. W tym wypadku T-shirt powinnaś traktować właściwie jako element bielizny i powinnaś zadbać o to, by jako taki był dobrze ukryty. W końcu nikt nie musi wiedzieć, że dobrze przygotowałaś się do obniżonej temperatury w pracy.

Stawiaj na neutralne lub jasne kolory ubrań blisko ciała

Pamiętaj o tym, że ubrania w intensywnych odcieniach mogą być widoczne, jeśli włożysz na nie kolejne warstwy w jasnych kolorach. Z tego powodu T-shirty damskie, które umieścisz w Twojej garderobie, powinny w miarę możliwości mieć jasne lub neutralne kolory. Najlepsze będą koszulki białe, kremowe, beżowe czy jasnoszare. Jeśli do pracy lubisz zakładać czarne ubrania, to możesz też mieć ciemne koszulki, bo dzięki nim odcień pozostałych ubrań będzie głębszy. Kluczowe jest jednak uważanie na to, by wszystkie elementy stylizacji były do siebie dopasowane.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności