lederboard

Jak uzyskać dobrą poradę prawną?

Czy rzeczywiście pomoc dobrego prawnika musi nas dużo kosztować? A może jednak opcja bezpłatnych konsultacji prawnych sprawdzi się dokładnie tak samo? Na co stawiać, wybierając właściwą kancelarię adwokacką, z którą mamy podjąć współpracę?

 

 

Co myślą Polacy?

Co ciekawe, Polacy nadal niechętnie korzystają z usług profesjonalnych prawników. Chodzi po pierwsze o pieniądze, bo przecież dobre porady prawne rzadko kiedy są za darmo, ale nie tylko. Ciągle nie mamy jeszcze pełnego zaufania do adwokatów, chociaż to przecież dzięki nim udaje się nierzadko wygrać trudną sprawę. Okazuje się, że ponad 50% rodaków zamiast zgłosić się do renomowanej kancelarii, szuka rozwiązania swoich problemów w sieci. Jednocześnie przyznajemy, że pomoc w zakresie prawa ze strony profesjonalisty przydałaby się nam średnio kilka razy w roku. Praktycznie nikt nie deklaruje, że zupełnie nie potrzebuje wsparcia prawników.

Z pomocy kancelarii prawnej korzystamy najczęściej dopiero w skrajnych sytuacjach, w trudnych sprawach, w przypadku których nie czujemy się na siłach bronić czy wywalczyć korzystnego werdyktu samodzielnie. Najczęściej kancelaria adwokacka jest przez nas odwiedzana w przypadku konieczności rozstrzygania spraw o charakterze karnym, spraw o opiekę nad dzieckiem czy spraw spadkowych. Wzrasta też popularność korzystania z pomocy prawników wcale nie na potrzeby sporów sądowych, ale również prowadzenia biznesu. Zdarzają się przecież roszczenia ze strony ostatecznych klientów czy biznesowych partnerów, które należy rozwiązywać przy zastosowaniu negocjacji czy mediacji, w przypadku których na pełen sukces liczyć można, korzystając z wiedzy i doświadczenia prawników.

Jak szukać dobrej kancelarii prawnej?

Niech nie skuszą nas oferty bezpłatnych porad prawnych. Oczywiście, że takie świadczą też renomowane kancelarie, ale najczęściej są to jedynie jednostki, które w taki sposób chcą zachęcić do współpracy, by w późniejszym czasie wystawić spory rachunek. Takie kancelarie przeważnie dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku albo nie cieszą się zbyt dobrymi opiniami. Istnieje ryzyko, że uzyskane porady prawne nie polepszą naszej sytuacji, mogą wręcz działać na niekorzyść.

Najlepiej jest sprawdzać opinie klientów, którzy z daną kancelarią mieli już do czynienia. Liczy się też zatrudniona w niej kadra. To przecież od doświadczenia, wiedzy i rzeczowych kwalifikacji poszczególnych adwokatów zależy nasz sukces w sprawach prawnych.

Warto też szukać kancelarii, która oferuje pomoc prawną w danym zakresie, zgodnie z konkretną specjalizacją. Przecież nasza sprawa ma określony charakter, może dotyczyć danego działu prawnego. Liczy się wtedy pomoc adwokata, który jest specjalistą właśnie w tym zakresie.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności