Jak w szwajcarskim zegarku


Dobiegł końca kolejny Master Meeating Structogram dla Master Trenerów metody STRUCTOGRAM z całego świata. Spotkanie odbyło się w malowniczej Szwajcarii.

 

Ekscytujące dni, ubrane w nową wiedzę o wykorzystaniu analizy biostrukturalnej w zarządzaniu ludźmi i budowaniu zespołu. Okazuje się, że znając podstawy 3 kolorów mózgu, zarządzanie może być łatwiejsze, pozbawione konfliktów, bądź jeśli się takie pojawiają, stają się początkiem nowego projektu lub zadania.

Kim jest megalider?

Idealny lider, według opinii trenerów, to ktoś, kto jest otwarty na informację zwrotną, jest świadomy siebie i pełen pasji. Wierzy w swoich podwładnych i liczy się z ich zdaniem. Jest stabilny emocjonalnie i ma charyzmę. A nade wszystko okazuje się, że najbardziej inspirujący liderzy to nie ci, którzy skończyli 10 uczelni, tylko ci, którzy po prostu są autentyczni, są prawdziwi, zarządzają przez wartości i szanują ludzi.

Niesamowita wymiana doświadczeń z trenerami z całej kuli ziemskiej jest nie do przecenienia. Południowa Afryka, Meksyk, Niemcy, Włochy, Francja, Austria, Szwajcaria, Czechy, a w ostatnim roku, również Polska i wiele innych państw, to miejsce, gdzie STRUCTOGRAM króluje. Gdzie świadomość ludzi rośnie. Gdzie menedżerowie zdają sobie sprawę, że potrzebujemy prostych, łatwych do wdrożenia narzędzi i wiedzy, takich, które dają efekty.

Nie wystarczy pracować nad motywacją czy pozytywnie myśleć. Potrzebne jest działanie. A lider, bez względu na swoją własną biostrukturę, musi podejmować decyzje i działać w „każdym kolorze”. Przecież pilot samolotu, nawet ten emocjonalny czy skoncentrowany na ludzi, w sytuacji kryzysu podejmie działania według zasad czy procedur, czyli „na niebiesko”. Czyli jak?

O co chodzi z tą analizą biostrukturalną, ze Structogramem, z trzema kolorami mózgu? Dziś, posiadając najnowsze informacje na temat aktywności mózgu, możemy podjąć nową dyskusję na temat biznesu i rezultatów. Przecież to za pomocą mózgu odbywa się nasza komunikacja. Gdyby nie on i jego 3 części, nie mielibyśmy szans na tak dogłębne poznanie mechanizmu komunikowania się z innymi.

W zależności, która część naszego mózgu jest bardziej aktywna (pień mózgu, śródmózgowie czy kresomózgowie), charakteryzuje nas wiele unikalnych cech, w których zawiera się także sposób komunikowania się.

Jeżeli nie masz problemu z nawiązywaniem nowych znajomości, uwielbiasz kontakt z ludźmi i lubisz z nimi rozmawiać, oznacza to, że masz zdecydowanie najaktywniejszy pień mózgu.

Drugim sposobem komunikowania jest ten przez fakty, patrzenie w przyszłość, planowanie i podchodzenie z rezerwą do nowopoznanych osób. Masz wrażenie, że potrzebujesz więcej czasu do zbudowania relacji, a bycie „gwiazdą wieczoru” nie napawa Cię radością? Możesz być pewny, że kresomózgowie działa najlepiej w twoim mózgu.

345566

A może podchodzisz do nowych znajomości jak do ringu? Musisz dominować i wygrywać we wszystkich negocjacjach? Twoje międzymózgowie pomaga ci w tym, że zawsze masz coś do powiedzenia, brylujesz, raczej nie miewasz tremy. Ale przeszkadza ci np. w trzymaniu nerwów na wodzy. Brzmi znajomo? I bardzo dobrze. Każdy z nas posiada tak samo zbudowany mózg, ale zupełnie inaczej z niego korzystamy.

Czym jest analiza biostrukturalna?

Narzędzie, dzięki któremu możesz poznać swoją własną biostrukturę, nosi nazwę Structogram, inaczej analiza biostrukturalna. Ma silne dowody naukowe i podłoże badawcze. Daje szybkie i namacalne rezultaty. A nade wszystko ułatwia komunikowanie i w domu i w biznesie.

Poza tym, kiedy je znasz, rośnie twoja sprzedaż. Zespoły pracują skuteczniej. A to wszystko przekłada się na to, że więcej zarabiamy. I właśnie z jego powodu do Szwajcarii przybywa cały świat. Już nie mogę doczekać się kolejnego wspólnego czasu w 2017 roku.

A teraz czas na działanie. Do dzieła!

 

Anna Urbańska – trener biznesu, coach

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności