lederboard

Jak wybrać urządzenia współpracujące z Zoom?

Zoom, podobnie jak inne narzędzia i aplikacje, takie jak Skype czy Microsoft Teams są wykorzystywane przez nas coraz częściej, nie tylko w przypadku kontaktów prywatnych, ale przede wszystkim zawodowych. O ile w tym pierwszym przypadku często możemy pozwolić sobie na niską jakość połączeń czy nawet drobne problemy techniczne, w przypadku kontaktów wynikających z naszej pracy, zawsze powinniśmy zadbać, by jakoś m.in. audio czy wideo zawsze była na naprawdę wysokim poziomie. Niestety, nie zapewni nam tego sam laptop i jego wyposażenie.

 

 

Niska jakość wideo czy audio, problemy ze sterownikami czy awarie to problemy, z którymi w chwili obecnej boryka się ogrom pracowników zdalnych na całym świecie. Jest to tym bardziej problematyczne, jeżeli dotyczy to kluczowych osób w firmie, koordynujących prace zespołów czy po prostu prezentujących liczne treści podczas regularnych wideokonferencji. Nie inaczej jest w przypadku tych, którzy regularnie mają kontakt z partnerami biznesowymi czy klientami – w ich przypadku jakość połączeń bezpośrednio przekłada się na wizerunek firmy, w której dana osoba pracuje. Nic więc dziwnego, że w wielu przypadkach warto zdecydować się na dodatkowe wyposażenie i urządzenia, które będą gwarantować nam znakomitą jakość połączeń audio oraz wideo a dodatkowo będą wspierać naszą pracę – czy to zdalną, czy wykonywaną w biurze, lecz wymagającą kontaktów z ludźmi z innych miast, krajów czy kontynentów.

Jedną z aplikacji, która obecnie zyskuje na popularności, jest Zoom. Również w jej przypadku mamy możliwość wybrania profesjonalnych urządzeń, które będą wspierać jej naprawdę szerokie możliwości. Na polskim rynku dystrybuuje je m.in. firma Veracomp, która dostarcza urządzenia Poly, jednego ze światowych liderów w branży audio- i wideokonferencji.

Jak wybrać urządzenia, które współpracują z Zoom?

Oto kilka rad, jak wybrać urządzenia, które będą współpracować z aplikacją Zoom.

• Kompatybilność – upewnijmy się, że urządzenie, którym się interesujemy, jest kompatybilne z Zoom. Część z nich może współpracować jedynie ze Skype for Business czy Microsoft Teams. Każdy z producentów, również Poly, deklaruje, z którymi z platform komunikacyjnych współpracuje konkretne urządzenie. Jeżeli nie znajdziemy takich informacji – nie bójmy zapytać się o to firmy, która odpowiada za wdrażanie rozwiązań do telekomunikacji.

• Zastosowanie sprzętu oraz nasze oczekiwania – upewnijmy się, że sprzęt, który chcemy kupić, spełnia nasze oczekiwania. Jeżeli te ostatnie nie zostały określone, zajmijmy się tym w pierwszej kolejności. Dzięki temu z jednej strony nie przepłacimy, z drugiej – nie będziemy zawiedzeni. Jeżeli oczekujemy tylko wysokiej jakości audio, nie inwestujmy w sprzęt, który zapewni nam obraz w 4K. Jednocześnie, zawsze możemy kupić jeden sprzęt, który spełni kilka funkcji. Wysoką jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku, zapewni nam takie urządzenie, jak Poly Studio, które idealnie sprawdzi się, jeżeli chcemy wyposażyć mini salę konferencyjną lub organizować wideokonferencje do 6 osób.

• Intuicyjność i łatwość w obsłudze – pamiętajmy, że każdy, kto będzie korzystał z zakupionych urządzeń, musi umieć je wykorzystywać. O ile nie będzie z tym problemów w działach IT, o tyle umiejętności wykorzystywania zakupionego sprzętu muszą być łatwe do przyswojenia nawet przez osoby, które nie są biegłe w kwestiach technologicznych. Nie zachęcamy jednak do tego, by urządzenia były proste ze względu na swoje ograniczone czy mało innowacyjne funkcje. lecz do intuicyjności, która sprawi, że zaawansowane możliwości staną się przystępne dla wszystkich. W innym przypadku poszczególni pracownicy nie tylko mogą nie wykorzystywać wielu opcji urządzeń, ale również generować dużo pracy dla działów wsparcia czy IT, które będą musiały rozwiązywać ich problemy.

• Jakość sprzętu – jeżeli oczekujemy wysokiej jakości obrazu czy dźwięku, połączonej z bezawaryjnością, nie powinno dziwić nas, że musimy zdecydować się na sprzęt wysokiej jakości, oferowany najlepiej przez renomowanych producentów. Jednym z nich jest wspomniana już firma Poly, której urządzenia na rynku polskim dystrybuuje Veracomp.

Jeżeli interesuje Cię optymalizacja jakości rozmów czy wideokonferencji nie tylko za pośrednictwem Zoom, ale również Skype czy Microsoft Teams, poznaj ofertę firmy Poly. Kliknij i dowiedz się więcej na stronie internetowej Poly.veracomp.pl.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności