lederboard

Jak wysłać przesyłkę za granicę prowadząc e-commerce?

Prowadząc biznes, w którym sprzedaż w głównej mierze opiera się na sprzedaży produktów przez internet, niski koszt transportu towarów może być dla firmy przewagą konkurencyjną. Ekonomiczna przesyłka, zwłaszcza w transporcie międzynarodowym, to często czynnik sprzyjający rozwojowi. To co blokuje lub ogranicza ekspansję na rynki zagraniczne to wysokie koszty tego transportu. Na szczęście istnieją możliwości, aby zmniejszyć te koszty, a co za tym idzie z sukcesem dokonać ekspansji na rynki zagraniczne.

 

Broker kurierski czy firma kurierska

Osoby nieposiadające wiedzy na temat działania rynku e-commerce oraz specyfiki tego rynku nie widzą różnicy między tymi dwoma pojęciami. Jednak wybór najkorzystniejszej oferty kurierskiej ma zasadniczy wpływ na konkurencyjność danego przedsiębiorstwa. Im mniejsze koszty transportu produktów, tym większa atrakcyjność oferty danego sprzedawcy. Nie inaczej jest w stosunku do klientów zagranicznych. Powierzenie kwestii transportowych profesjonalistom może by kluczem do rozwoju. Pewne, terminowe, a zarazem ekonomiczne przesyłki to często, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, klucz do sukcesu.

Czym różni się zatem broker kurierski od firmy kurierskiej? Broker kurierski to firma, która nawiązuje stałą współpracę i podpisuje umowę z jedną lub wieloma firmami kurierskimi. Broker staje się pośrednikiem pomiędzy kurierem a osobami fizycznymi/firmami zainteresowanymi przesyłkami kurierskimi. W tym przypadku taka współpraca oznacza dla klienta końcowego same korzyści, także finansowe. Dlaczego? Ponieważ to broker kurierski przejmuje odpowiedzialność, również finansową, za dostarczenie firmie kurierskiej z góry określonej ilości zleceń. Tym samym przyjmuje na siebie ciężar spełnienia tego warunku, ale z drugiej strony otrzymuje preferencyjne stawki. Tym sposobem może zaproponować swoim klientom konkurencyjne ceny za przesyłkę.

Ofertę tanich przesyłek kurierskich do państw Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii można znaleźć na stronie https://www.boxfox.pl/zamow-kuriera

Podejmując samodzielnie współpracę z firmą kurierską, poza koniecznością przeanalizowania oferty wielu firm, musimy mieć na uwadze koszty związane z podpisaniem indywidualnej umowy z firmą kurierską. Jeśli prowadzimy niewielki sklep internetowy, rozpoczynamy dopiero ekspansję zagraniczną lub dokonujemy sporadycznych wysyłek zagranicznych, współpraca z brokerem kurierskim będzie najlepszym rozwiązaniem. Już na starcie możemy swoim klientom zaoferować konkurencyjne ceny za wysyłkę, tym samym zapewniając sobie większy rynek zbytu. Warto mieć na uwadze, że klienci indywidualni najbardziej cenią sobie właśnie możliwość zakupu z dostarczeniem bezpośrednio do domu lub biura, dlatego korzystanie z usług kurierów będzie dobrym rozwiązaniem. Samodzielny zakup usługi kurierskiej bezpośrednio w firmach to wydatek nieporównywalnie większy, a co warte podkreślenia, dostajemy dokładnie taką samą usługę od brokera, jak w przypadku zamówienia usługi w firmie kurierskiej. Jedyna różnica to właśnie cena tej usługi.

Korzyści ze współpracy z brokerem kurierskim jest wiele. Co warte podkreślenia to fakt, że zamawiając wysyłkę poprzez brokera nie jesteśmy związani z nim żadną dodatkową umową. Możemy korzystać z jego usług tak często, jak chcemy oraz tyle razy w ciągu miesiąca czy roku, ile potrzebujemy. W przypadku rozpoczynających swoją działalność niewielkich firm rzemieślniczych czy produkcyjnych, a nawet średniej wielkości firm sporadycznie korzystających z wysyłki za granicę, współpraca z brokerem kurierskim przyniesie obopólne korzyści.

Artykuł powstał we współpracy z brokerem kurierskim BoxFox https://www.boxfox.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności