Jaki kubek termiczny? Oto 6 faktów, które ułatwią Ci wybór!

Kubki termiczne to niezwykle praktyczne naczynia, które doskonale sprawdzają się zarówno podczas wycieczki w góry, jak i w czasie spaceru czy jazdy samochodem. Jaki kubek termiczny wybrać? Oto kilka wskazówek, które mogą się okazać bardzo pomocne podczas zakupów.

 

 

Dobry kubek termiczny – czyli jaki?

Przy wyborze termokubka pod uwagę należy wziąć kilka kluczowych parametrów. Są nimi:

Pojemność – wielkość kubków termicznych na kawę wahać może się od 300 do nawet 2000 ml. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że im takie naczynie jest większe, tym wyższa będzie jego waga. Niewielkie kubki termiczne przez krótszy czas utrzymują wysoką temperaturę napoju. Duży kubek termiczny szczelny to idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników całodziennych wycieczek. Nieco mniejszy dobrze sprawdzać będzie się natomiast w drodze do pracy.

  • Materiał wykonania – do wyboru mamy między innymi kubki ceramiczne stalowe. To naczynia wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Bardzo dobrze utrzymują one temperaturę, dzięki czemu ciepłą kawą czy herbatą cieszyć można się przez kilka godzin. Do zalet takich kubków zaliczyć można również to, że są one obojętne chemiczne, a co za tym idzie – nie wydzielają szkodliwych związków pod wpływem ciepła. Kolejna propozycja to naczynia szklane. Podobnie jak stalowe, dobrze radzą sobie z utrzymywaniem temperatury i nie wydzielają szkodliwych związków. Co więcej, można ich używać w kuchence mikrofalowej i myć w zmywarce. Dużą popularnością cieszą się także kubki termiczne ceramiczne. Trudno się temu dziwić – prezentują się one niezwykle efektownie i są dostępne w różnych wzorach i kolorach. Takie kubki nie nadają się do przenoszenia, a co za tym idzie – najlepiej będą się sprawdzały w domu czy biurze. Szukając kubka termicznego dla dzieci, warto rozważyć zakup szklanego modelu. Jest on lekki, a co za tym idzie – wygodny w przenoszeniu.
  • Szczelność – to jeden z najważniejszych parametrów kubków termicznych. To właśnie od niego zależy, czy znajdujący się w termokubku napój nie wyleje się przypadkowo do torby czy plecaka. Maksymalną jego szczelność gwarantuje odpowiednio dopasowany korek. Do wyboru mamy modele automatyczne oraz wkręcane. Pierwsze z nich są łatwe i wygodne w użyciu. By móc delektować się ulubioną kawą czy herbatą, wystarczy wcisnąć środkową część korka. Jeżeli chodzi natomiast o modele wkręcane, są one pozbawione uszczelek, które z czasem mogłyby utracić swoją szczelność, przyczyniając się do przeciekania kubka. Straty ciepła na skutek kontaktu z zimnym powietrzem są tutaj ograniczone do minimum.
  • Powłoka antypoślizgowa – znajdować może się ona zarówno na zewnętrznych ściankach kubka termicznego, jak i od spodu. W pierwszym przypadku gwarantuje pewny chwyt, nawet w rękawiczkach, w drugim – chroni przed przesuwaniem się naczynia po śliskiej powierzchni blatu, zabezpieczając przed przypadkowym rozlaniem.

Gdzie kupić kubek termiczny? Bogaty wybór wysokiej jakości, estetycznych naczyń tego typu znaleźć można w sklepie internetowym Tadar.pl.

Termosy czy kubki termiczne – co wybrać?

Alternatywą dla termokubka może być termos na kawę. Tym, co wyróżnia takie naczynie jest obecność podwójnych ścianek pomiędzy którymi znajduje się próżnia. Sprawia to, że termos na herbatę jest w stanie przez bardzo długi czas utrzymywać temperaturę znajdujących się w nim napojów. W termosie turystycznym przechowywać można nie tylko kawę czy herbatę. Z powodzeniem umieścić można w nim również zupę czy gotowe danie. Czyni to z niego idealne rozwiązanie na biwak czy długie wędrówki w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jaki termos wybrać? Warto, aby posiadał on antypoślizgową powłokę, która ułatwi chwycenie naczynia mokrymi czy zmarzniętymi dłońmi. Termos powinien być również wyposażony w uchwyty umożliwiające nalewanie napoju nawet w najgrubszych rękawiczkach. Szukając termosu, który długo trzyma ciepło, warto postawić na model wykonany z metalu. Przykładem może być termos od Tadar.pl.

Jak dbać o kubek termiczny i termos?

Jak dbać o kubek termiczny czy termos? Podstawą jest ich odpowiednie czyszczenie. Jak podaje ekspert Tadar.pl, do tego celu bardzo dobrze sprawdzać będą się specjalne szczotki z długą rączką i puszystą główką służące do mycia niemowlęcych butelek. Jeżeli w termokubku pojawił się nieestetyczny osad z herbaty, z łatwością można się go pozbyć przy pomocy sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego, tabletek do zmywarki lub coca coli.

Jaki kubek termiczny wybrać? Szczelny, pojemny kubek termiczny czy termos na kawę to gwarancja codziennych, małych sukcesów w delektowaniu się ulubionym napojem poza domem.

fot. Stock.adobe.com
autor: Leszek Glasner

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności