Jaki prezent pod choinkę dla dziecka? Kilkanaście propozycji

Święta to przyjemny czas, kiedy wcielamy się w rolę Świętego Mikołaja i kupujemy prezenty na święta dla dzieci. Jak sprawić radość najmłodszym i podarować im idealny prezent pod choinkę? Oto nasze propozycje.

 

Prezent na święta dla 3-latka

Trzylatki powinny rozwijać małą motorykę, dlatego  jako prezent pod choinkę dla trzylatka lub prezent pod choinkę dla dziewczynki 3 lata rozważ masy plastyczne, takie jak ciastolina czy piankolina. Możesz kupić samą masę, jeszcze lepiej wybierz zestaw, z którego można ulepić produkty do sklepu z cukierkami czy kwiaciarni. Inne zestawy to na przykład zwierzęta morskie i figury geometryczne. Taki prezent pobudza wyobraźnię,  koordynację wzrokowo-ruchową i daje dużo frajdy maluchom. Zabawki kreatywne to zawsze fajny pomysł na prezent!

Świetnym pomysłem na prezent na święta dla 3 latki i 3 latka są też klocki drewniane z arena.pl. Występują w wieloelementowych zestawach, mają kształt brył geometrycznych i różne kolory. Są bezpieczne dla dzieci, nie można ich połknąć, mają bezpieczne krawędzie. Za to świetnie rozwijają wyobraźnię i koordynację wzrokowo-ruchową. Dziecięcą przygodę z klockami warto zacząć właśnie od klocków drewnianych.

Prezent pod choinkę dla 4 latka

Czterolatki chętnie poznają otaczający ich świat, a jednocześnie potrafią już na dłużej zatrzymać się i wyciszyć. Dlatego idealny prezent pod choinkę dla 4-letniego chłopca, jak i prezent na gwiazdkę dla 4-letniej dziewczynki to książki dla dzieci (https://arena.pl/kategoria/ksiazki-dla-dzieci-9937). Maluchy uwielbiają bajki i baśnie, chętnie obejrzą książki obrazkowe, do których razem z rodzicami dopowiedzą historie. Dobrze sprawdzą się też krótkie wierszyki i rymowanki. Dzieci powinny również zainteresować się opowieściami o zwierzętach. Idąc dalej, na prezent świąteczny dla 4 latka warto kupić kolorowanki. Mają charakter edukacyjny, rozwijają motorykę, linię oko-ręka, a nawet redukują napięcie nerwowe. A skoro mówimy o kolorowankach, dlaczego by nie dokupić do nich kredek? W pudełku z ulubionym bohaterem z bajki będą prawdziwym skarbem. Czterolatki mogą już kolorować kredkami ołówkowymi, ale jeśli tego nie lubią, kup świecowe lub pastele.

Prezent na gwiazdkę dla 5-latka

Na prezent pod choinkę dla 5-letniego chłopca jak i prezent pod choinkę dla 5-latki świetnie nadają się klocki Lego (TUTAJ). To uniwersalna zabawka, która cieszy już kolejne pokolenie dzieci, jest kreatywna i niezniszczalna oraz daje mnóstwo możliwości zabawy. Na początek warto kupić klasyczny zestaw klocków lego, zawierający zestawy do budowania. Jako prezent świąteczny dla 5-latka, który ma już doświadczenie z lego, można kupić zestawy specjalne, jak Lego Ninjago czy Lego Chima. Do tworzenia bazy policyjnej czy remizy strażackiej, które to zabawy uwielbiają dzieci, świetnie sprawdzą się zestawy Lego City. Z kolei jako prezent pod choinkę dla 5-letniej dziewczynki doskonale sprawdzi się Lego Friends z kolorowymi figurkami.

Konkurencją dla Lego są klocki Playmobil, z charakterystyczną 7,5-centymetrową uśmiechniętą figurką. Produkowane w zestawach tematycznych są bardzo kreatywne i rozbudzają dziecięcą wyobraźnię. Z kolei polskim, a więc tańszym odpowiednikiem lego są klocki Cobi. Zasada konstrukcji jest ta sama, klocki są nawet  kompatybilne z klockami Lego.

Prezent na gwiazdkę dla 6 latka

Gry pamięciowe mogą być idealnym prezentem na święta dla dziewczynki jak i prezentem pod choinkę dla chłopca. Sześciolatki potrafią opanować reguły gry i się do nich dostosować, nie zniechęcając się tak szybko jak wcześniej. Gry ćwiczą pamięć, refleks, kreatywność, uczą zwyciężać i ponosić porażkę. Mogą mieć też charakter edukacyjny. W rozgrywce może brać udział cała rodzina i jest to dodatkowa korzyść z prezentu pod choinkę dla 6-latka.

Dziecko w wieku 6 lat często interesuje się sportem, a jeśli nie przejawia takich zainteresowań, to warto je w nim zaszczepić. Mogą w tym pomóc piłki nożne, piłki koszykowe czy piłki ręczne. Na początku bardziej do zabawy niż faktycznej gry, ale 6-latka można już zapoznać z podstawowymi zasadami, krokami czy rzutami. To na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Robienie prezentów świątecznych 6-latkom to czysta przyjemność! Zwłaszcza, jeśli ma się do dyspozycji taką listę inspiracji, jak ta.

źródło zdjęcia: stock.adobe.com
autor: alexkich

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności