lederboard

Jaki tusz do drukarki HP – oryginalny czy zamiennik?

Gdy drukarka atramentowa odmawia posłuszeństwa, najczęściej oznacza to brak tuszu. W przypadku sprzętów HP, jego wymiana nie powinna sprawiać problemów. Dostępność tego typu produktów jest bowiem naprawdę spora. Warto jednak najpierw zastanowić się nad tym, czy lepiej kupić tusz oryginalny czy może postawić na zamiennik.

 

 

Oryginalny tusz do drukarki – wady i zalety

Nie ma co ukrywać – zakup drukarki to zaledwie początek kosztów. W dłuższej perspektywie, większym obciążeniem pod względem finansowym okaże się jej eksploatacja. Wynika ona oczywiście z konieczności regularnej wymiany tuszu. Jeśli korzystamy z drukarki kolorowej, w środku znajdziemy dwa albo więcej pojemników.

Gdy więc w końcu tusze się wyczerpują, w wielu osobach budzi się chęć zaoszczędzenia. Związane jest to oczywiście z wysoką ceną produktów oryginalnych. Dlaczego taki tusz do drukarki HP jest droższych od zamiennika?

Powodów jest kilka. Tym najważniejszym jest fakt wykonania wielu badań oraz testów, zadaniem których jest sprawdzenie, czy tusz spełnia określone wymogi jakości. Dzięki temu gwarantuje on odpowiednią trwałość, a także to, że nie będzie zasychał w razie odstawienia drukarki na dłuższy czas.

Dlaczego więc warto zdecydować się na oryginalny tusz hewlett packard? Ponieważ zapewnia on najwyższą możliwą jakość wydruku, a także dłuższą żywotność. Kolejna zmiana pojemnika nastąpi więc później, niż w przypadku niektórych zamienników. Dla wielu osób jest to wystarczająca motywacja do większego wydatku.

Zamienniki do drukarki – czy warto?

Choć cena zamienników jest niższa, wcale nie oznacza to, że wykonuje się je z gorszych jakościowo składników. Są one dokładnie takie same. O koszcie zakupu tuszu do drukarki decydują wspomniane testy, a raczej ich brak. Zamienniki nie zawsze są tak trwałe i wydajne, jak produkty oryginalne. Co oczywiście nie oznacza, że nie znajdziemy modeli zapewniających zbliżoną jakość.

Należy jednak decydować się na tusze od uznanych, sprawdzonych producentów. Jeśli nie jesteście przekonani, czy danej firmie można zaufać, zajrzyjcie do Internetu. W sieci znajdziecie wiele opinii i komentarzy innych klientów, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z użycia konkretnych tuszy. W ten sposób poznacie ich jakość jeszcze przed zakupem.

Odpowiednie zamienniki do drukarek HP wyróżniają się parametrami zbliżonymi do oryginałów. Co więcej, są one łatwo dostępne, dlatego nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem tuszu nawet do starszych modeli drukarek.

Jaki tusz warto wybrać?

Po przedstawieniu charakterystyki obu produktów możemy przejść do odpowiedzi na najważniejsze pytanie – oryginał czy zamiennik? Podobnie jak w przypadku wielu innych podobnych dylematów, to zależy.

  • Wybierzcie oryginalny tusz do drukarki HP, jeśli ważna jest dla Was 100-procentowa gwarancja trwałości i wydajności. Potwierdzają ją testy, dlatego pod tym względem ryzyko nie istnieje. Produkty oryginalne wybierają przede wszystkim osoby, dla których jakość druku ma znaczenie priorytetowe. Zalecane są one również w trakcie okresu gwarancyjnego drukarki. Producent nie zawsze bowiem przyjmuje reklamację, jeśli używane były zamienniki.
  • Wybierzcie zamienniki, jeśli interesuje Was niższa cena i nie obawiacie się nieco słabszej jakości wydruku. Warto wtedy celować w produkty uznanych firm, które nieraz potwierdziły, że ich tusze spełniają wszystkie najważniejsze wymogi.

Świadomy dobór tuszu, z uwzględnieniem najważniejszych parametrów i informacji na temat producenta, to gwarancja sukcesu. Niezależnie od tego, czy kupujecie model oryginalny czy zamiennik.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności