lederboard

Jakie firmy wybierają luksusowe biura?


Luksusowe powierzchnie biurowe są poszukiwane przez firmy, którym zależy przede wszystkim na prestiżu i usługach dodatkowych o najwyższym standardzie. Przedsiębiorcy są wybredni. Przed finalizacją umowy sprawdzają wszystko, od możliwości wykończenia wnętrz, aż po drogę, którą będą wchodzić ich klienci, i to, jak zostaną przywitani.

Rynek nieruchomości biurowych w Polsce kwitnie, a ekskluzywne powierzchnie klasy A mają coraz większy w nim udział. W Warszawie biur przybywa szybciej niż w wysoko rozwiniętych miastach Europy Zachodniej, np. Berlinie, Brukseli czy Amsterdamie. Powierzchni przybywa także w regionach. Warto zwrócić uwagę na dynamicznie rozwijający się Kraków i Wrocław.

– Firmy szukają dla siebie biur o wysokim standardzie i mają w czym wybierać. Dlatego decyzję podejmują nie z musu, ale świadomie, najpierw sprawdzając wszystkie możliwości, jakie oferuje dane miejsce – mówi Shuckie Ovadiah, który zainwestował w Polsce w luksusowy i wielofunkcyjny kompleks OVO Wrocław.

Czego szuka wielki biznes?
Aby powierzchnia biurowa otrzymała klasę A, musi spełnić wiele restrykcyjnych wymogów. Wśród najważniejszych wyróżników można wymienić: doskonałą jakość wykończenia wnętrz, najlepszą lokalizację z łatwym dojazdem, klimatyzację, ponadprzeciętną wysokość pomieszczeń (co najmniej 2,70 m) czy strzeżony parking z odpowiednią liczbą miejsc. W większych miastach znajdziemy kilka inwestycji, które spełniają te warunki. Ale co stanowi o unikalności danego miejsca? Co jest największym magnesem przyciągającym firmy?

– Z naszych doświadczeń wynika, że największe znaczenie mają usługi dodatkowe. To wyróżnia daną inwestycję spośród reszty. OVO Wrocław jest pod tym względem jedyny w swoim rodzaju. Właściciele biur będą mogli korzystać ze wszystkich funkcji budynku, a także usług typu concierge – mówi Ewa Omasta, manager ds. sprzedaży i marketingu OVO Wrocław. W budynku znajdzie się m.in. pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, restauracja, kawiarnia, centrum konferencyjne, klub fitness z basenem, lokale handlowo-usługowe z półki premium, a nawet kasyno – całość oczywiście dostępna dla właścicieli biur.  – Tutaj wszystko się wzajemnie uzupełnia, dzięki czemu OVO zapewnia najwyższy poziom luksusu i gwarantuje prestiż samego miejsca – dodaje.

Klienci OVO pytają również o to, jak odbywa się komunikacja w budynku, którędy będą wchodzić ich goście i zwracają uwagę, gdzie i jak będą witani na samym początku. Powierzchnie biurowe OVO oferują więcej niż typowe biura klasy A, w tym 24-godzinny dostęp, wejście przez osobną klatkę schodową i prestiżowe lobby, co jest gwarancją odpowiedniego powitania klientów. Funkcje oraz usługi OVO Wrocław będą dostępne zarówno dla właścicieli firm, jak ich partnerów, a także pracowników. To buduje solidny wizerunek. Klienci chcą współpracować z takimi firmami, a pracownicy szukają w nich miejsca dla siebie. Lokalizacja w pobliżu wrocławskiego Rynku, Galerii Handlowej i Parku Słowackiego jest dodatkowym atutem.

0_upload_7eb58c5178

Na siedzibę czy wynajem?
W OVO Wrocław znajduje się 28 biur, wszystkie zlokalizowane są na trzecim piętrze. Większość ma powierzchnię ok. 150 mkw., ale istnieje możliwość łączenia i zaprojektowania wnętrz na potrzeby danej firmy. Oferowane są tylko na sprzedaż, co jest nietypowe na rynku nieruchomości biurowych – zaledwie 9% wrocławskiej oferty dotyczy kupna, reszta przeznaczona jest na wynajem. W OVO wykupionych zostało sześć lokali, a kolejne sześć już zarezerwowano. Jakie firmy szukają dla siebie miejsca w futurystycznym kompleksie?

– To głównie kancelarie prawne i finansowe oraz przedsiębiorstwa z branży usług medycznych. Zainteresowane są też firmy z sektora IT, reklamy i multimediów – mówi Ewa Omasta. – Do naszego biura sprzedaży przychodzą również klienci inwestycyjni.

Eksperci od nieruchomości uważają, że luksusowa nieruchomość to dobre rozwiązanie, gdy poszukujemy lokaty kapitału. To dotyczy zarówno apartamentów, jak i powierzchni biurowych. – Biura najwyższej klasy cieszą się popytem. Takie powierzchnie mogą być traktowane jako siedziba własnej firmy, ale równie dobrze jako produkt buy-to-let, czyli do wynajmowania. Wybór odpowiedniej lokalizacji i budynku daje szansę na stabilne dochody – mówi Krzysztof Jabłoński z Iglica Nieruchomości.

Jeden z klientów OVO Wrocław kupił jednocześnie dwa apartamenty i dwa lokale biurowe. Wielofunkcyjność stwarza komfortowe warunki do łączenia życia i pracy w jednym miejscu. Zdarza się też tak, że właściciele biur kupują w tym samym budynku apartamenty nie dla siebie.

– Przykładowo jeżeli w obiekcie ulokowały się kancelarie prawne, sektor IT czy duże międzynarodowe korporacje, to taki skład powoduje naturalną potrzebę na powierzchnie mieszkalne dla managerów, kontrahentów i gości – mówi Piotr Śliwka, dyrektor zarządzający w firmie Poland – Sotheby’s International Realty.

OVO Wrocław znajduje się w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Podwale 82-91. Tuż obok położony jest Park Słowackiego, a żeby dojść do Rynku wystarczy 10 minut. OVO Wrocław będzie miał w sumie 9 kondygnacji (w tym 2 podziemne), a biura zajmą całe piętro 3.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności