lederboard

Jakie kolczyki na prezent – inspiracje na Boże Narodzenie

Biżuteria jest uniwersalnym upominkiem, który trafi w gust prawie każdej kobiecie – bez względu na jej wiek. Kieruj się jej stylem, by ozdoby pasowały do jej zestawów, a na pewno wywołasz uśmiech na jej twarzy. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów – zobacz, jakie modele kolczyków są aktualnie na topie.

Biżuteria jako uniwersalny prezent dla kobiety

Dawniej obowiązywała niepisana zasada, że biżuterię można podarować jedynie komuś bliskiemu – na przykład żonie, dziewczynie, narzeczonej, siostrze czy mamie albo babci. Podarowanie biżuterii obcej kobiecie było często traktowane jako chęć nawiązania bliższego kontaktu, a niekiedy po prostu jako faux pas. Prezent w postaci pierścionka często był odbierany jako deklaracja głębszego uczucia.

Dzisiaj możesz bez obaw wybrać kolczyki kółka srebrne, bransoletką z charmsem czy delikatny łańcuszek jako podarunek dla przyjaciółki, koleżanki z pracy czy szkoły. Ważne, by jej styl był delikatny. Spośród biżuterii wybieraj te ozdoby, które są najbardziej uniwersalne.

Modne kolczyki damskie – poznaj trendy

Kolczyki kółka srebrne

Bardzo modne, ale też ponadczasowe będą kolczyki kółka srebrne. Pasują do wielu stylizacji, wpiszą się w zestawy na co dzień, ale też bardziej formalne. Poza tym srebro jest zawsze dobrym wyborem, bo nie jest tak zobowiązujące jak złoto. Z powodzeniem możesz założyć je na spotkanie z koleżanką, do pracy lub na randkę.

Kolczyki sztyfty

Świetnym pomysłem na udany prezent będą także kolczyki sztyfty, gdyż są delikatne, drobne i subtelne. Możesz sięgnąć po modele ze srebra albo ze złota. Kolczyki na sztyfcie wykonane ze złota próby 585 mogą być gładkie albo ozdobione cyrkoniami. Wkręty będą też pasować do każdego zestawu – nie ma znaczenia, czy będzie on sportowy, codzienny czy biurowy.

Kolczyki asymetryczne

Wyjątkowo na topie są w tym sezonie kolczyki asymetryczne. To dość odważny wybór, ale takie modele zyskały wiele zwolenniczek. Różnią się rozmiarem, wzorem czy dekoracjami, które znajdują się tylko na jednym kolczyku. Zwykle jeden jest drobny, a drugi długi albo duży – są dopasowywane na zasadzie kontrastu. Sprawdzą się też takie kolczyki, które z jednej strony mają dłuższy łańcuszek.

Kolczyki bigle

Ten rodzaj zapięcia sprawdzi się w długich i wiszących kolczykach. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje takich kolczyków. Są bigle zamknięte, które słyną z wyjątkowo wygodnych zapięć. Ich założenie polega na przełożeniu końcówki przez dziurkę w uchu i zaczepieniu jej na haczyk. Są też bigle angielskie. Zakłada się je po przez włożenie kolczyka w dziurkę ucha i zapięciu go na haczyk na sprężynce. To rozwiązanie zagwarantuje stabilność zapięcia. Bigle angielskie są świetne do wiszących, długich i większych kolczyków.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności