Jakie korzyści płyną z tworzenia grafiku optymalnego?

Marzysz, by Twój grafik pracy był zgodny z Kodeksem pracy, dostosowany do potrzeb firmy jak i możliwości pracowników? Wszystko jest możliwe, wystarczy jedynie wybrać odpowiedni program do tworzenia harmonogramów pracy. Jednym z nich jest grafik optymalny. Czym się charakteryzuje i jakimi zaletami odznacza?

Optymalny grafik pracy – czym się charakteryzuje?

Tworzenie planu pracy z tym programem sprawia, że staje się on niezwykle przejrzysty i intuicyjny. Pozwala na stworzenie harmonogramów zgodnych z Kodeksem Pracy, z przepisami w nim zawartych. Uwzględnia optymalizację kosztów, dbając by nie pojawiały się w nim żadne niepotrzebne i obciążające firmę nadgodziny. Umożliwia on rejestrację czasu pracy bez konieczności posiadania specjalnych kart czy noszenia czytników, ponieważ dostęp do niego jest możliwy praktycznie z każdego miejsca na Ziemi. Jest to niezwykle komfortowe zarówno dla przełożonych jak i pracowników.

Ponadto program ten dedykowany jest różnym typom umów i wymiarom etatów, osobom niepełnosprawnych i opiekującym się dziećmi. Idealnie nadaje się w systemie równoważnym jak i przy pracy zmianowej. Jest niezwykle pomocny głównie w sytuacji ograniczonej dyspozycyjności pracowników. Wyświetla ewidencje czasu pracy, raport kosztów i inne ważne zestawienia. Zezwala na zarządzanie planami urlopowymi i e-obiegiem wniosków urlopowych. Pomaga dostosować odpowiednią obsadę pracowników do ilości pracy. Obsługuje różne okresy rozliczeniowe, o zmiennych początkach i długościach. Optymalny grafik pracy jest idealny dla przedsiębiorstw w wieloma działami lub oddziałami.

Zalety grafiku optymalnego

Ogromną zaletą grafiku optymalnego jest to, że kładzie nacisk na jak najmniejsze straty firmy, a skupia się na większych zyskach. Pozwala na stworzenie grafiku pracy bez zbędnych nadgodzin, uwzględniając przepisy prawa, dzięki czemu chroni przed kosztownymi karami od Państwowej Inspekcji Pracy. Bierze pod uwagę potrzeby firmy i do nich dostosowuje odpowiednią ilość pracowników. Unika sytuacji, w której na zmianie znajdowałoby się zbyt dużo czy za mało pracowników.

To niezwykle pomocny program dla firmowego działu Kadr i Płac. Posiada automatyczną ewidencję czasu pracy, która zawiera wszelkie informacje o czasie pracy, absencjach, godzinach nocnych oraz nadgodzinach. Dzięki temu naliczenie pensji nie stanowi żadnego kłopotu. Dział Kadr ma dostęp do specjalnego profilu, w którym możliwy jest wgląd do wszystkich koniecznych dla nich raportów. Grafik optymalny integruje się z innymi programami płacowymi.

Istotną korzyścią jest zadowolenie pracowników. Program ten umożliwia stworzenie grafiku opartego na prośbach grafikowych pracowników, dotyczących ich dyspozycyjności. Szczególnie jest to pomocne w momencie zatrudniania studentów, którzy łączą pracę z nauką. Ponadto pracownicy są usatysfakcjonowani tym, że mają dostęp do aktualnego grafiku z dowolnego miejsca, z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, takiego jak telefon, tablet czy laptop. Osoby zatrudnione mają pewność, że ich dane osobowe są chronione zgodnie z wszystkimi wytycznymi RODO, czyli Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych.

To, co wyróżnia ten program to przede wszystkim oszczędność czasu osoby, zajmującej się grafikiem. Zapewnia stworzenie harmonogramu pracy w błyskawicznym tempie, całkowicie odmiennym niż podczas stosowania tradycyjnego układania planu pracy. Dzięki czemu z powodzeniem można dzielić tę czynność z prowadzeniem biznesu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności