Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

Podwyżki cen nie odpuszczają. W sklepach jest już o blisko 5 proc. drożej niż rok temu

Już o blisko 5% rdr. podrożały codzienne zakupy. Tak pokazuje ostatnia analiza rynkowa prawie 79 tys. cen detalicznych. We wrześniu br. na 17 monitorowanych...
Strona głównaRozmaitościJakie oprogramowanie jest obecnie niezbędne w branży przetwórczej?

Jakie oprogramowanie jest obecnie niezbędne w branży przetwórczej?

Trudno wyobrazić sobie współczesną branże przetwórczą bez oprogramowania, które od A do Z czuwa nad prawidłowym przebiegiem przetwórczych procesów. Od samego początku, czyli zamówienia oraz przyjęcia surowców do sprzedaży i dostawy produktu finalnego wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Często zakłady zajmujące się przetwórstwem, na przykład mięsa, posiadają także własne ubojnie. W końcu im świeższy towar, tym lepszy a ponadto bywa to rozwiązanie szczególnie korzystne pod względem ekonomicznym. Do tego dochodzi cały proces logistyczny oraz szereg norm do spełnienia. Zintegrowane oprogramowanie dla przetwórni monitorujące te wszystkie aspekty pozwoli na wydajne i sprawne prowadzenie przedsiębiorstwa. Nie jest to zatem zwykła kiełbasa wyborcza, ale jak najlepszy wybór dla nowoczesnych wytwórców kiełbas i innych przysmaków. Dobre oprogramowanie sprawdzi się zarówno w przemyśle związanym z przetwórstwem typowo mięsnym jak i przetwórstwem rybnym. Naturalnie nie zastąpi człowieka, ale wyręczy go wszędzie tam, gdzie ciężko skoordynować ze sobą różne czynniki i „podpowie” właściwie każdy kolejny krok. Praca w przetwórni jest już wystarczająco wymagająca. Warto zatem dać się odciążyć zdobyczom nowoczesnych technologii.

 

Wsparcie dla przetwórstwa na każdym etapie

Do wyboru mamy na przykład wspomniane oprogramowanie dla przetwórstwa mięsnego oraz oprogramowanie dla przetwórstwa rybnego. Oprogramowanie dokładnie zważy, zmierzy i dopilnuje właściwej temperatury surowców, półproduktów jak i wyrobów jakie docelowo wyjechać mają z przetwórni. To parametry podstawowe, ale jedne z najważniejszych. Ponadto zaplanuje ono cały proces produkcji i już na jego początku dokładnie wyliczy ile gotowych produktów wyjedzie do klientów. Dzięki takiemu specjalistycznemu programowaniu nie musimy martwić się o zbyt duże straty, ponieważ naturalnie optymalizuje ono proces przetwórstwa na bieżąco.

Produkcja i co jeszcze?

Oprogramowanie dla przetwórni to także szeroko pojęte oprogramowanie dla biznesu. Obok systemów recepturowych, typowych raczej dla branży przetwórstwa i kilku innych, znajdziecie zintegrowane z nimi oprogramowanie z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, kluczowe już nie tylko w dziedzinie przetwórstwa. Kiedy wszystkie aspekty prowadzenia działalności są ze sobą zintegrowane na poziomie elektronicznym praca zawsze przebiega znacznie łatwiej i wydajniej. Warto zatem inwestować w odpowiednie systemy.